Wpis z mikrobloga

@Kahneman: de facto dopóki żaden nie sprzeda, to każdy ma chate za 500k ( ͡° ͜ʖ ͡°) różnice są przy sprzedaży, of kors, tego nie kwestionuję - różnice w tym co wpłynie na konto.

Odszedłeś jednak od głównego wątku, że trudno się sprzedaje z hipoteką, bo bank :D
  • Odpowiedz
@Kahneman: gdyby cię interesowało
@Krupier: Generalnie się z tobą zgadzam, natomiast nie w każdym przypadku jest tak.

Czy banki zgadzają się na sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką we frankach?

Bank jest wierzycielem hipoteki i to od niego zależy, czy sprzedaż mieszkania będzie w ogóle możliwa. Na >szczęście większość banków (mBank, ING Bank Śląski, Milenium Bank, Multibank, Pekao S.A, PKO BANK >POLSKI, Credit Agricole) umożliwiają sprzedaż nieruchomości. Niektóre instytucje (takie
  • Odpowiedz
Uniwersalnym miernikiem bogactwa jest pieniądz. Załóżmy teraz że mam mieszkanie warte 500k, a mój sąsiad ma takie samo mieszkanie też warte 500k całe na kredyt. Prawnie jedna i druga strona jest właścicielem ale tylko jedna z tych osób będzie miała do dyspozycji 100% środków ze sprzedaży. Osoba mająca kredyt musi cześć tych środków oddać bankowi. Wychodzi na to że osoba bez kredytu dostanie 500k a osoba z kredytem 500k minus kapitał do
  • Odpowiedz
skoro kredyt to nie dług to co to jest? dla mnie każdy kredyt to dług. No i spłata kredytu hipotecznego obecnie tak wygląda, że na 3k raty masz 2700 odsetek i 300zl kapitału, więc spłacasz odsetki


@kefas_safek: może nie zdajesz sobie sprawę, ale sam zaprzeczyłeś pkt 2, który jasno mówi, że spłaca się same odsetki. Jest tak sformułowany, że to czysta manipulacja.
  • Odpowiedz
@Ella_Dowling: Wiem, gdyż mój syn kupował niegdyś mieszkanie od osoby mającej hipotekę we frankach i ta osoba musiała do banku wystąpić o zgodę(prawdopodobnie formalność), ale jednak trudno w takim przypadku mówić o swobodnym dysponowaniu swoim majątkiem gdy trzeba pytać "osobę trzecią" o zgodę .
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kahneman: gdyby cię interesowało

@Krupier: Generalnie się z tobą zgadzam, natomiast nie w każdym przypadku jest tak.

Czy banki zgadzają się na sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką we frankach?

Bank jest wierzycielem hipoteki i to od niego zależy, czy sprzedaż mieszkania będzie w ogóle możliwa. Na >szczęście większość banków (mBank, ING Bank Śląski, Milenium Bank, Multibank, Pekao S.A, PKO BANK >POLSKI, Credit Agricole) umożliwiają sprzedaż nieruchomości. Niektóre instytucje (takie jak Alior Bank i >Bank Zachodni WBK) zastrzegają sobie prawo do podjęcia indywidualnej decyzji. W tym wypadku analizie >podlega wartość nieruchomości, sytuacja finansowa potencjalnego nabywcy mieszkania, a także wartość >zadłużenia hipotecznego.


więc ogólnie jest tak jak mówisz/cie, ale są przypadki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@steven44: nie zaprzeczyłem, najpierw spłaca się odsetki. Nie napisałem, że tylko odsetki, albo że same odsetki, tylko najpoerw spłaca się odsetki i to jest priorytet dla banku. Zresztą OP tak samo napisal. Jeśli w całym kredycie masz 400k odsetek i 450k kapitału ogólnie a po 36 msc masz spłacone 70k odsetek i 12k kapitału to spłacasz najpierw odsetki. W 12% czasu spłacasz 5x więcej odsetek niż kapitału mimo, że odsetek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: Takie gdybanie, ale istnieją lub istniały. W rzeczywistości musisz/musiałeś dostać zgodę gdy chciałeś sprzedać chyba że masz czas na sądy

@Ella_Dowling:

Szczerze? Albo bym nie podpisał takiej umowy, albo olał to i i tak sprzedał bez informowania banku.

Ale jestem niemal pewny, że to klauzule abuzywne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: o fakt nie bycia właścicielem czegoś, to chodzi o to że stajesz się w jego pelnym słowa znaczeniu dopiero po jego spłacie. Możesz w pełni dysponować rzeczami na krechę, ale spróbuj nie płacić to się okaże że już takim Panem i właścicielem nie jesteś ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Krupier: o fakt nie bycia właścicielem czegoś, to chodzi o to że stajesz się w jego pelnym słowa znaczeniu dopiero po jego spłacie. Możesz w pełni dysponować rzeczami na krechę, ale spróbuj nie płacić to się okaże że już takim Panem i właścicielem nie jesteś ( )

@Issac:

Możesz też kupić mieszkanie za gotówkę i nie płacić czynszu oraz rachunków to zobaczysz jakim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: kiedy Ci zlicytują posiadlosc jak nie będziesz placic czynszu i mediów? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Issac:

Wtedy kiedy wywalą cię za to z niej by pokryć twoje długi.
  • Odpowiedz