Wpis z mikrobloga

Ile razy wracam myślami do tego jak miałem jeszcze <14 lat i jeszcze wierzyłem w te brednie, to aż mnie skręca na myśl o, #!$%@?, spowiedzi.

Nie ma bardziej poniżającego rytuału w całej tej religii. Kościół zatruwa ci umysł i wspaniałomyślnie podaje odtrutkę w postaci spowiedzi, a potem od nowa. Dla dziecka to już w ogóle jest koszmar. Wszystko tak zaprojektowane żeby od jak najmłodszych lat wpędzać w ciągłe poczucie winy i strach przed piekłem. Ja #!$%@?, jakie to jest #!$%@?, i ludzie w to wpędzają swoje dzieci bez zastanowienia.
#katolicyzm #ateizm #wielkanoc #bekazkatoli #wiara
  • 115
  • Odpowiedz
@RozkalibrowanaTurbopompa generalnie to masz wypaczone spojrzenie na katolicyzm. Istotą tej religii nie jest poczucie winy, a stawanie się lepszym człowiekiem. Tu nie chodzi o to żeby czynić źle i się z tego spowiadać. Chodzi o to żeby miłować innych ludzi i żyć w zgodzie ze sobą.

Czy serio uważacie, że człowiek niewierzący i nie nauczany religii sensu stricte nie przyjmie norm etycznych, nie wykształci sumienia?
  • Odpowiedz
@Bordomir:

Zatwardziali katolicy tak właśnie myślą o ateistach

Czy serio uważacie, że człowiek niewierzący i nie nauczany religii sensu stricte nie przyjmie norm etycznych, nie wykształci sumienia?
  • Odpowiedz
@xydeN- tak? Bo ja widzę dwóch ateistów, którzy o swoje normy etyczne obwiniają Kościół i jego proces wychowawczy xD tak jakby bez Kościoła mieli mieć dużo przyjemniejsze życie..
  • Odpowiedz
@Bordomir:

Istotą tej religii nie jest poczucie winy, a stawanie się lepszym człowiekiem.


Piękne idee i słowa. A tak naprawdę pod tym płaszczykiem kryje się żerowanie na ludzkiej naiwności i strachu, i wykorzystywanie poczucia winy właśnie i innych negatywnych emocji. Po to, żeby kontrolować ludzi, wyciągać od nich hajs, i tworzyć kolejne pokolenia wiernych, i proces powtarza się od nowa.

No bo jak nie ochrzcisz noworodka a on umrze, to miłosierny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Bordomir: katolicyzm to nie religia tylko wyznanie religijne i kiedy samo chrześcijaństwo możnaby od biedy uznać jeszcze za słuszne bo nauki Jezusa bywały mądre tak katolicyzm to największe siedlisko obłudy i hipokryzji w Polsce. Organizacja z ogromną władzą finansową, która od lat kryje pedofili ma czelność pouczać "swoje owieczki" i pokazywać jak należy "miłować innych".
  • Odpowiedz
@Bordomir:

Istotą tej religii nie jest poczucie winy


taa, tymczasem dokładnie na tym to polega. wieczne cierpiętnictwo i samobiczowanie się, każda msza wygląda jak pogrzeb i wszystko się kręci wokół poczucia winy i przypominaniu ci, że popełnione przez ciebie grzechy będą ci wypominane po śmierci lol
  • Odpowiedz
  • 58
tak jakby bez Kościoła mieli mieć dużo przyjemniejsze życie..


@Bordomir Oczywiście że byłoby przyjemniejsze. Jak pomyślę sobie ile publicznych pieniędzy na to idzie, niezależnie czy ktoś korzysta z ich usług czy nie to mnie skręca.
Dodatkowo, ja nie wtrącam się w życie kościoła to niech kościół nie wtrąca się w moje swoimi buciorami.
Niech przestaną brać dotacje, niech przestaną ingerować w politykę, niech przestępstwa są normalnie rozliczane.
  • Odpowiedz
@Krs90 poczekaj. Na jakiej zasadzie Kościół czyli wspólnota ludzi ma:
- nie brać dotacji z własnych podatków,
- nie ingerować w politykę, uczestnicząc w życiu większości społeczeństwa?
Coś mi się wydaje, że ktoś Cię skrzywdził, a Ty sobie coś dopowiadasz. Albo po prostu masz urojenia.
  • Odpowiedz
  • 121
@Bordomir Tak tak ja mam urojenia bo nie wierzę w katolickie bajki xD kościół mnie skrzywdził.
Skrzywdził swoimi kłamstwami, wpedzaniem w poczucie winy, zakazami i hipokryzja.
Jakich podatków, przecież oni płacą niewielką część w porównaniu do innych legalnie działających firm w tym kraju.
Ingerować w politykę, czyli KK ma większość więc WSZYSCY muszą żyć według ich praw?
Jak większość osób w Polsce jest praworęczna to co zakazujemy pisania lewą ręką?
Tfu na
  • Odpowiedz
  • 6
@Krs90 Kościół to nie tylko kler, ba, on nie stanowi nawet procenta całości. Kościół to wszyscy ochrzczeni. Oni płacą podatki. Nie chcesz żeby szły na konkretny cel - to zrozumiałe. Na pewno znalazłby się osoby, które nie chciały by płacić na obiekty sportowe, kulturalne, 500+ lub inne. No ale żyjemy w społeczeństwie i musimy ponosić tego konsekwencje.
Alegoria z ręką nie trafiona. Ktoś zakazuje komuś być nie wierzącym? Biskupi siedzą w sejmie
  • Odpowiedz
  • 56
@meres Podatek kościelny. Co innego jest wybudowanie boiska, co innego kolejnego kościoła.
Kościół to wszyscy ochrzczeni, jaka część tych osób przyjęła chrzest świadomie? Ten obrazek idealnie obrazuje zachowanie KK w tym kraju. Niech się kościół przestanie #!$%@?ć w każdy aspekt życia ludzi, stare chłopy eksperci od wszystkiego. Kościół rozpoczął swój upadek na własne życzenie. Teraz możemy oglądać jego powolny upadek. Ja to robię z przyjemnością.
Krs90 - @meres Podatek kościelny. Co innego jest wybudowanie boiska, co innego kolejn...

źródło: comment_1650202423tXOgWwIF8FDAlU89qLooK6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
No bo jak nie ochrzcisz noworodka a on umrze, to miłosierny bóg wtrąci go na zawsze do piekła na wieczne tortury xD wcale nie jest to żerowanie na ludzkim strachu, w ogóle.


@RozkalibrowanaTurbopompa: wg "nauki" katolickiej nieochrzczone dzieciaki lądowały w "otchłani" ale od tych bzdur też już odeszli i niby teraz prościutko do aniołków.

Przerabiałem to przy tłumaczeniu dlaczego chrzczenie dzieci jest niepotrzebnym wymysłem, oczywiście "katolicy" którzy co niedzielę w kościele
  • Odpowiedz
tak jakby bez Kościoła mieli mieć dużo przyjemniejsze życie..

No, jako były katolik mogę z całą stanowczością stwierdzić, że życie w wolności od tej organizacji jest lepsze pod każdym względem.


@RozkalibrowanaTurbopompa: ta i dziwnym trafem 99% osób na tagu depresja to ateiści
  • Odpowiedz
@Bordomir: niech kościół zacznie płacić w ogóle te podatki jak normalna firma usługowa, np. fryzjer.

Ja bym bardzo chętnie swoją religię założył i płacił ten nędzny ryczałt, zwłaszcza, że teraz będę byznesa w takich klimatach rozkręcać. Ale nie, jedna religia jest uprzywilejowana a reszta ma jak plebs jeszcze się dopłacać do tego pomimo, że nic z kościołem nie ma wspólnego.

@korporacion: #!$%@? ciekawe dlaczego, może dlatego, że obecnie praie nikt
  • Odpowiedz