Wpis z mikrobloga

autorowi na screnie pewnie pewnie robią je rodzice ( ͡º ͜ʖ͡º)


@siodemkaxx: ja sam robię zakupy i też mam bekę z rolników. Susza, deszcz, ciepło, zimno, za dużo plonów, za mało plonów, za drogie nawozy, za tanio w skupach. Ale żodyn nie powie, że dopłaty do hektara za duże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
potras chyba myśli, że rolnik to jakiś chłop w brudnych podartych szmatach


@Chicane: Dlaczego? Bo śmiał zedrzeć łacha? Taka jest prawda. Śmiejemy się, że są przedsiębiorcy co "ja już pięć lat dokładam do interesu" i rolnicy, którzy wiecznie narzekają. W życiu nie słyszałem rolnika, który chwalił obecne ceny, pogodę sezon, itp.

@Tymajster bo w mediach jakie ogół ludzi przegląda typu onet, wp, polsat itd. Nikt nie bedzie klikał w artykuł pt.
@marcinkox3: powiedz to na całemu światu żeby nie dopłacali do rolnictwa. Dopłaty są po to żeby ludzie mieli tanie żarcie, a nie po to żeby rolnik się bogacił, ale to jest zbyt skomplikowany proces myślowy żeby ludzie niezwiązani z rolnictwem zrozumieli

A co do narzekanie to proszę pokazać mi druga tak nieprzewidywalną branżę, tak bardzo uzależniona od pogody, tak bardzo nie mającą wpływu na sprzedaż swoich produktów
potras chyba myśli, że rolnik to jakiś chłop w brudnych podartych szmatach który motyką obrabia całe pole :)


@Chicane: No niby nie, ale inteligentny też nie jest. Jakby ogarnęli sobie jakieś stowarzyszenia i działali głównie na rynek lokalny to mieliby normalne zyski. A tak to sprzedają plony za jakieś grosze i ojojojojoj jak mi źle. No kto by pomyślał, że pośrednicy nie pracują za darmo.
To oddaj mi. Mi do mojej działalności dają 0 zł.


@Disegno: Zostań rolnikiem cepie skoro, to zawód w którym miód i mleko płynie strumieniami. Za te 800 złotych kupię sobie co najwyżej 300 000 nasion marchwi, podczas gdy na hektar się sieje milion, do milion dwieście. I to tylko koszt samych nasion. Nie oczekuję jednak, że taki cep i manipulant jak ty jest w stanie ogarnąć, bo te żałosne 8 stówek
No niby nie, ale inteligentny też nie jest. Jakby ogarnęli sobie jakieś stowarzyszenia i działali głównie na rynek lokalny to mieliby normalne zyski. A tak to sprzedają plony za jakieś grosze i ojojojojoj jak mi źle. No kto by pomyślał, że pośrednicy nie pracują za darmo.


@not_me: to tak nie działa xD chyba za dużo akademii chłopskiego rozumu im. jkm. Może słyszałeś o spółdzielniach mleczarskich? I myślisz, że jak producenci mleka
dopłaty do hektara są za duże, powinny wynosić 0, mówię to ja, rolnik, już dupa piecze?


@marcinkox3: nie, cieszę się, że tak myślisz. Możesz iść teraz palić opony pod sejm w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@siodemkaxx: no ale nie jest tak trochę? Jak nie pada 2 tyg to trąbią w mediach że susza, jak zacznie padać to zamykają mordy i nic nie mówią, jak pada wiecej niż 4 tygodnie to że klęska, zalane, mieli już siać a tu #!$%@?. Będzie drożej, potrzebne dopłaty. Ja rozumiem ze warunki atmosferyczne mają niebagatelny wpływ ale bo #!$%@?. Ma być idealnie albo sie nie da
Podać Ci ile mi państwo daje na sprzęty i materiały do produkcji w mojej firmie?


@Disegno: Podać ci ile kolega mający firmę brukarską dostał dofinansowania na zakup koparki? 150 000 złotych. To, że ty o czymś nie wiesz, to nie znaczy, że tego nie ma, zafajdany manipulancie.

Rolnik płaci miesięcznie 108 złotych składki zdrowotno-emerytalnej. Wiesz ile minimalnie płaci zwykły przedsiębiorca?


@Disegno: Wiesz ile dostaje rolnik chorobowego przy takiej składce? 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@matekwiatek: ee, choćby budowlanka? No, nie w takim stopniu, ale jak np tydzień leje go co zrobisz na polu? Ustawisz prefabrykaty dzwigiem na mokre płyty? Zrobisz wylewkę, która potem i tak musi czekać grzecznie 2 tygodnie, zanim prawilnie zwiąże (jak nie dłużej?)? Jak leje to nawet durnych rur przewiertowych nie zgrzejesz, bo wodã znakomicie niszczy zgrzew (aczkolwiek na to jest metoda namiocik i nagrzewnica). A, no i nie zapominajmy, że jak
Jak nie pada 2 tyg to trąbią w mediach że susza, jak zacznie padać to zamykają mordy i nic nie mówią


@rmk93: Ale do ciebie, jak i do innych dociera, że to nie rolnik leci do telewizji i płacze, tylko przychodzi dziennikarz i pyta go o warunki pogodowe i jak nie padało miesiąc, to co? Ma odpowiedzieć URWA JEST W PYTE, żebyś nie miał się do czego przysrać? Jesteście jacyś ograniczeni,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rmk93: Ale pamiętaj, jak są nasiona dostosowane do gorszych warunków, będące efektem GMO i kosztujące więcej, to ugabuga, zmienio nasze deena i zacipujo nas. Albo będą płakać, że kurua takie drogie zasjeje byle co, co wymrozi jeden dzień przymrozków, a potem płacz ugsbuga znowu nic nie wyrosło.

Aczkolwiek, żeby rolńictwo się opłacało, to rzeczywiście trzeba mieć zmechanizowane gospodarstwo idące w hektary. Czasy ôrania koniem odeszły do lamusa i to już chyba
Napisz może na jaką emeryturę może liczyć rolnik.


@Ignite: Ale kumplu ja się bardzo chętnie zrzeknę wszelkiej emerytury i zamienię z rolnikiem. On będzie płacił moje 2800 zł składki miesięcznie w zamian za POTĘŻNĄ emeryturę dla siebie, a ja 108 zł z deklaracją, że żadnej emerytury nie chcę. Mogę to zrobić choćby dzisiaj!

I żeby nie było, ja niczego rolnikowi nie żałuję, ja po prostu też chcę tak mieć.
@luxkms78: gratuluję opie dzbanie, kasujesz komentarze. 12/10. Nie ma to jak dyskusja z ludźmi, z którymi się nie zgadzasz.


@buczubuczu: Szanowny komentatorze buczucośtam - na wuj wyjeżdzasz ad personam do osoby której nawet nie znasz i nie widziałeś w życiu? Upośledzony jesteś?
@luxkms78: Paliwo jako tako da się jeszcze przeżyć, ale to co się #!$%@?ło z nawozami to faktycznie jest dramat. Ja mam małe gospodarstwo, hobbystycznie sobie w polu robię, ale w tym roku nie kupiłem bo bym musiał zamiast 5 - 6 tysięcy jak zwykle, #!$%@?ć ze 25, więc ja dziękuje za takie drogie zabawy. Więc nie wiem jak muszą się czuć Ci, co tylko z tego żyją i mają do kupienia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78: no tak, bo na pewno tylko ja to robię na tym debilnym portalu. Mhm.
Jak nawet nicku nie umiesz poprawnie zapisać, to jak mamy rozmawiać? Tak ciężko skopiować?
I nawet nie zanegowałeś tego, że kasujesz komentarze, bo masz taką możliwość. Pfu.
Wierzę ale zapewniam Cię że mimo iż mieszkam w dużym mieście to też odczuwam podwyżki wszystkiego wokół a rolnikiem nie jestem. Takie czasy...


@luxkms78: Każdy ma #!$%@?, ja o tym wiem. Prowadzę też małą działalność, obracam się między miastem a wsią, mam trochę poglądów na różne strony. Także nic nie jest czarnobiałe, każdy gdzieś tam po dupie dostaje.
Siedzę na grupach rolniczych i często faktycznie, masa ludzi tam jest narzekających, roszczeniowych,