Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki drugi język polecacie? Pracuję w #korpo w BPO/SSC - usługi finansowe dla firmy z USA. Ruszyły zapisy na darmowe lekcje języka. Od dawna myślałem żeby zacząć drugi język, więc idealnie się składa tylko pytanie jaki? Chciałbym poważnie do tego podejść i chodzić na te lekcje + sam ćwiczyć we własnym zakresie. Zamierzam traktować to jako inwestycje w siebie i jako hobby, więc nastawiam się na dłuuugą naukę. Nie mam konkretnego języka jaki by mnie szczególnie jarał, po prostu lubię się uczyć i zawsze odnajdę coś co mi się spodoba. Jeśli kiedyś dobrze bym umiał to może nawet jakaś relokacja do kraju, którego język znam? Wiem, że takie coś możliwe w korpo. Oficjalnie oferują o nas typowe europejskie języki typu #niemiecki #francuski #wloski #hiszpanski. Inne też możliwe ale trzeba zgłosić po co i dlaczego i mieć zgodę, więc chyba lepiej skupić się na Europie. Jakich wy się uczycie w waszych firmach lub po prostu w wolnym czasie i jakie macie spostrzeżenia?

#korposwiat #praca #bpo #ssc #big4 #finanse #ksiegowosc #outsourcing #warszawa #katowice #krakow #wroclaw #poznan #jezykiobce #jezyki #nauka #rozwojosobisty #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624849ee2c701f9d81c334c6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jaki drugi język polecacie? Pracuję...

źródło: comment_1648922933Se4z2m6IP3kR5sRl0rBt4m.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wychwalany: Niby ta, ale używany raczej w krajach 3 świata po za Hiszpanią ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@AnonimoweMirkoWyznania: Imo niemiecki, sam się ucze go od półtora roku i jak patrzyłem to w korpo szukają np. angielski B2 + niemieck C1, natomiast ja bardziej ze względów emigracyjnych się uczę niemieckiego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to tez zależy od tego jaka branża/jaka firma i jakie kierunki planujesz: Hiszpański to nie tylko Hiszpania,ale kawał Ameryki Płd i środkowej, z w #!$%@? gigantycznym Meksykiem (bagatela 130mln ludzi). Do tego staje się coraz powszechniejszy w USA - pewnie w samym biznesie starczy angielski, ale na jego obrzeżach, po godzinach? Hiszpański może się przydać.
Niemiecki - używany w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale to wszystko blisko - zatem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
niemiecki - najpopularniejszy język obcy w Polsce poza angielskim, silna wymiana handlowa z Niemcami
francuski - mniej popularny ale ciągle w topce, mniejsza wymiana handlowa, ale wciąż silna. Mniej osób go zna w PL więc i lepsze oferty pracy mogą być, a nie jest na tyle niszowy, że dostaniesz dobre oferty pracy ale trzy na całą Polskę. Elity anglojęzyczne prawie zawsze znają francuski, nie ważne czy mówimy o brytyjskich
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Bo to tylko korelacja a nie zależność. To mogą być trzy bardzo różne grupy demograficzne. Na przykład niemiecki C1 to mogą być menedżerowie polskich oddziałów niemieckich firm, a A1 to ludzie którzy w gimnazjum mieli podstawy drugiego języka i go nigdy nie używali.

To nie jest tak że jak OP nauczy się niemieckiego to się wzbogaci, a jak rosyjskiego to zbiednieje.

Poza tym dla tych słupków z C prawdopodobnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szynszyla2018: bo wszyscy w Polsce uczą się dwóch języków, więc po gimnazjum i szkole średniej sporo osób ma niemiecki na A2 i w ogóle z niego nie korzysta
  • Odpowiedz