Wpis z mikrobloga

Jak myślicie dlaczego jest tak duży problem wypalenia w naszej branży?


@LateNever: wysoki poziom skupienia+brak funu z projektow. W wiekszosci klepiemy nie tylko gowniane produkty ale tez na gownianym legacy. Mnie robota wyczerpuje psychicznie bo to co robie jest wymagajace ale nudne. Pomaga rozpierd.alanie hajsu, rower, silownia, dupeczki, wyjazdy w czasie wolnym. I brak alternatywy.
@LateNever: bo jesteśmy primadonnami z wybujałym ego i dużą ilością czasu na pisane pierdół w necie. Pogadaj sobie np. z inżynierami budownictwa, architektami. Właściwie każdy techniczny zawód w Polsce ma to co zostało napisane powyżej tylko 5 razy gorzej i 5 razy mniej kasy.
@johnyboy: akurat wypalenie nie ma nic wspólnego z pisaniem w necie, słyszałem o gościach którzy rzucali IT i zostawali nauczycielami albo rolnikami (xD). Więc teoretycznie przeszli z lepszej branży na o wiele gorszą.

Wypalenie to realna plaga w naszej branży, miałem o tym rozmowę z jednym leadem jak się zwalniałem - powiedział, że jego zdaniem dużo ludzi jest wypalonych ale to ukrywa bo wiadomo. Ale rzeczywiście widać że ktoś jest wypalony
@LateNever: to co pisze @zibizz1 . Jakby wszędzie te sprawy wyglądały podobnie to mało kto by się wypalał. Ale wystarczy, że coś pójdzie nie tak to odrazu człowiek myśli o zmiany pracy a to nie pomaga.

Do tego:
* nie chcę pracować w tej firmie, bo mi nie dadzą lepszego hajsu. A czego nie dadzą? Bo trzeba zmienić firmę, tak działa rynek
* robienie nowych/innych rzeczy ekscytuje, bo jest inaczej i
z tym pisaniem w necie to chodzilo mi o to ze przez to jest to tak widoczne u nas a nie ze powoduje wypalenie, szczegolnie jak nie masz pogladu na to co sie dzieje po za branza IT. Ja z wyksztalcenia jestem inzynierem budownictwa. Nie znam osoby ktora nie jest wypalona albo ktora lubi nasz zawod. Na forach jak mlodzi ludzie pytaja sie o rady jak ma wygladac ich kariera to najbardziej
Jak myślicie dlaczego jest tak duży problem wypalenia w naszej branży?


@LateNever: bo płacą po kilku latach dobrą kasę, można się ustawić i odejść do lepszej roboty albo zrobić sobie wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak zarabiasz 3k i spłacasz 1200 zł raty to nie masz czasu i kasy na wypalenie zawodowe.