Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
Gwendeith - ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W p...
  • 284
@SirSherwood: Sprzątaczka czy kasjer nie będzie miał mieszkania w centrum Warszawy i nie powinien go mieć, nie powinno go być na nie stać. Lekarz i jego praca jest o wiele więcej warta niż kasjer i jego praca. Koniec.
Komunizm rodzi się z głupoty i przeświadczenia, że cokolwiek Ci się należy, a należy Ci się gówno. Nawet na sznur aby skończyć swój nędzny żywot trzeba zarobić albo się zmęczyć aby go znaleźć/ukraść.
@Gwendeith: ludzie mają już dość komuchów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę zamiast na swoje. w każdym przypadku interwencjonizm nie działa, bo potrzeby ludzkie nie są znane centralnym planistom i nie są w stanie być wypełnione przez radę starców. to nie jest moralne, gdy na potrzeby ideologii sankcjonuje się kradzież.
Wiadomo - zamiast narzekać na podatki można zostać żyjącym z socjalu patusem i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ
Sprzątaczka czy kasjer nie będzie miał mieszkania w centrum Warszawy i nie powinien go mieć, nie powinno go być na nie stać. Lekarz i jego praca jest o wiele więcej warta niż kasjer i jego praca. Koniec.


@ImYourPastClaire: Pisałem, co prawda nie do ciebie, ale napisałem tak.

Jak ból dupisz o to, że chcą mieszkać w centrum to ja się zgadzam, jak chcesz mieszkać w centrum to no przykro mi ale
@SirSherwood: Działa i to działa znakomicie, jak możesz twierdzić że jedzenie możesz zastąpić i wymieniasz inne jedzenie, to jakby powiedzieć że mieszkanie możesz zastąpić innym mieszkaniem. Tak podaż na mieszkania jest ograniczona ale na jedzenie tak samo, nie możesz sadzić ryżu na marsie a urbanizacja ogranicza rolnictwo. Argumentu że jedno możesz przenieść a drugiego nie nie rozumiem. A co do ograniczeń w budowaniu to nie problem kapitalizmu bo to nie on