Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
  • 284
Raka można dostać. Roszczeniowa lewaczka. Kto ma ci te tanie mieszkanie sponsorować ch*ju tępy jeden z drugim? Jedyny sposób, żeby było więcej mieszkań to pozwolić ludziom na nich zarabiać tyle ile chcą, bo wtedy będą je budować. Im większa podaż tym cena niższa. Jak zaczniemy to regulować to nie dość, że będzie drogo to znalezienie mieszkania będzie graniczyło z cudem jak w Szwecji, gdzie mieszkam od 14 lat. Jak szukałem mieszkań na
Pobierz
źródło: comment_1647648677DXiqAs8fNjDCVN2oTN2cDH.jpg
@Gwendeith: Współczesna gospodarka jest ustawiona bardzo nieefektywnie. Prawdziwie pożyteczną pracę w społeczeństwie wykonuje 20-30% ludzi. Mam tu na myśli sektory takie jak rolnictwo, energetyka, budownictwo, przemysł. Budżetówka jest zbyt rozrośnięta, dużo jest też niepotrzebnych zawodów. Gdybyśmy mieli więcej ludzi od wypalania cegieł, produkcji cementu/betonu itd. i finalnie od budowania mieszkań, to byłyby one tańsze, ale nikt nie chce pobrudzić sobie rączek, bo lepiej być social media managerem czy innym bezużytecznym śmieciem.
@Gwendeith: @aPimpNamedSlickback: @Cierniostwor: @xdrcftvgy: @padamczyk: @Naturmensch: @SargonofAkkad: @GrochenMochen: @Ulyssos: Zawołałem tylko osoby u których zauważyłem świeczke potencjału intelektualnego. Mimo że tiktokowa Julka to jednak gdzieś ten przekaz jest dla mnie zrozumiały, mimo formy, rozumiem ten manifest młodzieży. Oni są świadomi że znależli się w dupie, a społeczeństwo ma ich za szczurów. Niech się nacieszą okruchami, ze stołu post-komuny prlowskiej.
Chyba ci się wymądrzają
@bord0: Ci faktycznie bogaci nie dorabiali się ciężkim tyraniem na budowie czy rolnictwie, ale na przekrętach, korumpowaniu i wyzyskiwaniu biedoty. Czasami szczęście - tu się załapał na zajebisty kredyt w latach przemiany gospodarczej po 89. Tam jeden się ustawił na szwindlach paliwowych. Jeszcze inny się ustawił bo wpychał starym babciom pościele za 1k. Czemu Oskarek ma mieć 10 mieszkań ( załóżmy) skoro sam nic nie wniósł w społeczeństwo?
Gówno mnie obchodzi
Szczerze, to wolałbym po ukończeniu 18 lat zapisać się na mieszkanie i dostać je 7-10 lat później


@Gwendeith: ja bym wolał nie pracować całe życie i mieszkać na jakiś hawajach i mieć murzynów sługusów XD pozdro 600 trolu czy czymkolwiek jesteś

a ja nie mam samochodu i nie korzystam z dróg, jednak się dokładam


XD, co racja to racja, #!$%@?ć kapitalistów i te ich drogi, pociągi też zaorać bo nie korzystam
@Gwendeith @Mescuda:
Kredyty mieszkaniowe przyczyniają się do wzrostu cen mieszkań w prosty sposób - generują podaż pieniądza na rynku nieruchomości.
Rosnące ceny nieruchomości to wina kredytów mieszkaniowych, a nie kapitalizmu i szkoda, że mało kto to widzi.

Dlaczego?
Jeżeli ktoś oszczędzi jakąś kwotę na mieszkanie (na przykład 50.000), a drugi do tego jeszcze dostanie tę samą kwotę z kredytu, a do dyspozycji jest jedna nieruchomość, to tej samej nieruchomości (za 50.000)
@Gwendeith: Mieszkanie dwu pokojowe do wynajęcia za 3500-4000 złotych dla młodej osoby w dużym mieście to prawdopodobnie lokal o lepszym standardzie niż większość mieszkań najmowanych. Niestety jak zaczynałem swoją przygodę na rynku pracy i musiałem się wyprowadzić to mieszkałem na pokoju bardzo długo bo nie byłbym w stanie oszczędzać żyjąc w wynajętym mieszkaniu. Potem trochę się rozwinąłem wynająłem mieszkanie i odłożyłem dość na wkład własny do kredytu.
Nie chcę nikomu dawać
@Gwendeith: Cena najmu w stosunku do cen nieruchomości jest obecnie najtańszy od lat. ROI z wynajmu to obecnie raczej mniej niż 5% oraz mniej niż niedługo będzie wynosić oprocentowanie większości kredytów. Najem od lat nie był tak opłacalny jak teraz.
@Gwendeith: Sporo takich landlordów to są ludzie którzy #!$%@? całe życie by coś mieć albo dzięki innym dochodom byli w stanie wziąc kredyt na mieszkanie ktore wynajmuja wiec samo sie splaca przynajmniej w 80% drozyzna podniesione ceny gazu pradu etc dotykaja wszystkich i nawet jezeli za cena mieszkania stoi chec zysku to #!$%@? cie to. Jakbym sprzedawał jabłka za 20 złotych od sztuki to też byście powiedzieli ze mam sprzedawac za
@Desperated: tez mnie to już #!$%@? i uważam ze podstawowe dobra a takim jest na przykład mieszkanie powinny być dostępne aby zapewnić poczucie stabilności i bezpieczeństwa. I nie twierdze ze każdy powinien mieć na własność bo powinien być zapewniony rynek zdrowego najmu. Pomyślmy ile za 500+ rocznie dałoby się postawić mieszkań. Utrudnienie w robieniu flipow poprzez dodatkowy podatek od zysków, podatek powyżej 1 nieruchomości, zakaz wykupowania nieruchomości przez fundusze i wybudowanie