Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Cześć, napisałem prosty skrypt do symulowania przebiegu #kredythipoteczny

Można sobie zmodyfikować wartości pod swój kredyt, dodać przewidywane zmiany WIBOR i ew planowane nadpłaty (comiesięczne i pojedyncze w przyszłości) i skrypt wypluje +- ile zapłacicie w danym scenariuszu odsetek i za ile pozbędziecie się kredytu

Skrypt jest prosty, wartości są przybliżone (np nie uwzględnia ostatniej raty) więc mogą się nieco różnić od harmonogramu z banku (różnice raczej po przecinku) ale może dać jako takie pojęcie o sytuacji

Dzięki skryptowi można np sprawdzić czy warto przechodzić dzisiaj na oprocentowanie stałe (ustawiacie marżę zgodnie z waszą umową, WIBOR tak by sumarycznie dawało to procent stały, a następnie dodajecie sobie jakąś zmianę wiboru na za 60 miesięcy - po 5 latach stałego oprocentowania; potem to samo symulując zmiany wiboru wg uznania)

No i możecie się poczuć jak haker zmieniając kod źródłowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale bez obaw wszystko po polsku i z komentarzami

Po wprowadzeniu wartości klikacie "run" po prawej na górze i skrypt wypisze wartości dla całej symulacji, a następnie wyliczenia dla poszczególnych rat

https://pl.kotl.in/Ykui6p3v7

#ekonomia #mieszkanie #programowanie #programista15k
p.....k - Cześć, napisałem prosty skrypt do symulowania przebiegu #kredythipoteczny 
...

źródło: comment_1646749565Vw5lDcRAWygq8J4KqMpiKW.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@nitro_zeus: @keton22: @ChestNoot: naprawdę nie rozumiem chłopaki. Napisałem przydatne narzędzie, wystawiłem zmienne po polsku żeby ktoś bez znajomości angielskiego, kto pierwszy raz widzi kod źródłowy, mógł sobie łatwo zmodyfikować wartości, a wy nawet nie skorzystaliście tylko się czepiacie?

Mi by było wstyd szczerze mówiąc, skoro jedyne co potraficie tutaj wytknąć to to, ze zmienna jest intencjonalnie po polsku zamiast po angielsku
  • Odpowiedz
naprawdę nie rozumiem chłopaki. Napisałem przydatne narzędzie


@powaznyczlowiek: bo nie jesteś programistą - w takim sensie biznesowym. to jest jednak jakaś podstawa podstaw w biznesie i sporo osób wyśmieje taki kod, bo zalatuje pierwszym projektem studenciaka co uczy się C na laborkach.

pierwszy raz widzi kod źródłowy, mógł sobie łatwo zmodyfikować wartości


po to się robi GUI, a nie pokazuje kod źródłowy po polsku, dla nietechnicznych to tak samo odrzucające jak
  • Odpowiedz
  • 1
Hej @powaznyczlowiek! Najpopularniejsze obecnie tagi w gorących to:

Ostatnie 6h:
[65%] # ukraina
[50%] # wojna
[37%] # rosja


Ostatnie 12h:
[66%] # ukraina
[52%] # wojna
[39%] # rosja


Ostatnie 24h:
[78%] # ukraina
[60%] # wojna
[49%] # rosja


Jeśli chcesz możesz mnie zawołać ponownie za 30 minut, ale tego wpisu już nie będę komentował. Zapraszam Cię również na tag #conamirko gdzie ostrzegam o możliwych pustych
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Ale pisz sobie kod jak chcesz, po prostu wypuściłem powietrze nosem jak zobaczyłem polskie znaki na screenie w nazwie zmiennych.

@Dorodny_Wieprz W sumie to nie masz racji, bo architektura aplikacji jest na tyle ważna dla klienta że nie będzie musiał czekać/płacić znacznie więcej za dodanie/zmianę funkcjonalności.
  • Odpowiedz