Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Cześć, napisałem prosty skrypt do symulowania przebiegu #kredythipoteczny

Można sobie zmodyfikować wartości pod swój kredyt, dodać przewidywane zmiany WIBOR i ew planowane nadpłaty (comiesięczne i pojedyncze w przyszłości) i skrypt wypluje +- ile zapłacicie w danym scenariuszu odsetek i za ile pozbędziecie się kredytu

Skrypt jest prosty, wartości są przybliżone (np nie uwzględnia ostatniej raty) więc mogą się nieco różnić od harmonogramu z banku (różnice raczej po przecinku) ale może dać jako takie pojęcie o sytuacji

Dzięki skryptowi można np sprawdzić czy warto przechodzić dzisiaj na oprocentowanie stałe (ustawiacie marżę zgodnie z waszą umową, WIBOR tak by sumarycznie dawało to procent stały, a następnie dodajecie sobie jakąś zmianę wiboru na za 60 miesięcy - po 5 latach stałego oprocentowania; potem to samo symulując zmiany wiboru wg uznania)

No i możecie się poczuć jak haker zmieniając kod źródłowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale bez obaw wszystko po polsku i z komentarzami

Po wprowadzeniu wartości klikacie "run" po prawej na górze i skrypt wypisze wartości dla całej symulacji, a następnie wyliczenia dla poszczególnych rat

https://pl.kotl.in/Ykui6p3v7

#ekonomia #mieszkanie #programowanie #programista15k
p.....k - Cześć, napisałem prosty skrypt do symulowania przebiegu #kredythipoteczny 
...

źródło: comment_1646749565Vw5lDcRAWygq8J4KqMpiKW.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@nowa_zielonka: mamy 2022 rok i IDE to wspierają - skoro zdecydowałem się użyć polskich nazw to czemu miałbym nie użyć polskich liter?

Poza tym nie wiem naprawdę po co to wszystko piszesz. To prosty skrypt, który naskrobalem na kolanie dla dwóch Mirków którzy go potrzebowali i postanowiłem go udostępnić

Jak możesz w ogóle porównywać to do jakiejś biznesowej aplikacji. Jak to o tobie świadczy?
  • Odpowiedz
@nowa_zielonka: Chlopie, architektura to jest twoja sprawa. Klienta obchodzi tylko to ze dziala. A jak to sobie rozwiazesz to twoja sprawa. On widzi tylko ze jest drogo/tanio/wolno/szybko.

A to ze powinnien rozwazac cos takiego jak architektura to jest inna sprawa. 99% nie rozwaza.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: ale taguj #heheszki ( ͡º ͜ʖ͡º)
co prawda jakiś czas już nie programuje, czytałem komentarze. Jak sobie napisałeś tak masz, ale jakby ktoś tu jeszcze zajrzał to jedno wielkie "o #!$%@?". Z samej zasady nie stosuję żadnych polskich znaków przy aplikacjach czy środowiskach bazodanowych bo wiem, że przez taką pierdołę może się wszystko wysypać. Jak już masz używać czegoś co ma zmienne w języku polskim
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bondar: używam IDE, które zmienia nazwy tych zmiennych jednym skrótem i pokazuje wszystkie użycia jednym kliknięciem, a jeśli pomyle nazwę to od razu podkreśla to na czerwono

Podaj mi jeden techniczny argument dla nieużywania znaków polskich w tym skrypcie poza "nie podoba mi się" - chętnie poczytam
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Przeczytaj uważnie mój wpis, tam jest to wyjaśnione i to jest moje zdanie. Nie mam zamiaru przekonywać kto ma większą rację. I to nie jest na zasadzie "nie podoba mi się". Wyraziłem swoje zdanie, możesz mieć je gdzieś jako randomowego człowieka z internetu. Mam wrażenie, że ostatnie 2 zdania z mojej wypowiedzi pominąłeś. Co do technicznego argumentu jak znam życie zakładam, że Twoje IDE też z czasem jest aktualizowane i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bondar: przeczytałem uważnie dwa razy i uważam że napisanie "to tylko moje zdanie miłego dnia" nie sprawia, że będzie mi miło chociaż przyczepiłeś się bez sensu, bez zapoznania się czym jest ten skrypt, dla kogo, w jakim celu zostały użyte polskie znaki/nazwy itd

Piszesz o jakiejś aktualizacji - ten skrypt nigdy przez nikogo nie będzie rozwijany, nikomu poza użytkownikami polskiego wykopu (również nietechnicznymi, bez znajomości angielskiego) nie zostanie udostępniony.

Pytam więc
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ExTc: nie ma bo w sumie nie ma po co - jak podasz odpowiednią wysokość raty kapitałowej to powinno wyjść +- tyle miesięcy ile zostało do spłaty

Chyyyyba że przy ratach stałych to działa kompletnie inaczej (bo symulacja rat jest dla malejących) to możliwe że coś totalnie spieprzyłem
  • Odpowiedz
  • 2
@powaznyczlowiek wielcy programiści się odezwali co od PL znaków oczy ich bolą xD strażnicy jednego standardu do których nie dociera że na każdą indywidualną potrzebę można dobrać zupełnie dowolną konwencję. Zwłaszcza jeśli nie jest to praca biznesowa, komercyjna i zespołowa - z nikim a już na pewno nie z hindusem przez githuba.

Mnie właśnie często #!$%@? jak ktoś usilnie chce przetłumaczyć na angielski wszystko, zwłaszcza jakieś nazwy własne charakterystyczne tylko dla lokalnego
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oslet: no taka prawda - poprosiłem o uzasadnienie i jak widzisz odpowiedziała mi cisza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Lepiej dla nas, będzie robota przy takiej konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Mam wrażenie, że na własne oczy mogę oglądać jak powstał COBOL. Język skrojony pod osoby 'nietechniczne'. Tutaj tylko nazwy, ale przecież syntaxe też można zmienić żeby łatwiej im było zrozumieć.

Słuchaj, przekazałem ten skrypt do kolegi z innego działu bo też mieli ten problem. A możesz przygotować jeszcze jeden który stworzy raport klientów? No super to wyszło, Basia mówiła że wcześniej to musiała robić ręcznie, wow. Adnon dostaniesz podwyżke, ale
  • Odpowiedz