Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Ja uwazam ze polska troche przesadza, dlaczego ukrainscy studenci maja nie placic za studia? Maja miec pierwsze stwo w wynajmie mieszkań? Dostawac 500+? Polska zbankrutuje przez to wszystko a my polacy bedziemy za to placic. Rynek pracy tez sie skurczy bo ludziom jest szkoda ukraincow wiec beda ich zatrudniac z dobrego serca a nie nas.. ok jest mi ich szkoda oczywiscie nie chciaoabym byc w takiej sytuacji ale polska ma w dupie swoich obywateli
#ukraina
  • 89
dlaczego ukrainscy studenci maja nie placic za studia?


@Bycalboniebyc: bo już są studentami? bo nie trzeba będzie z publicznych pieniędzy płacić z ich szkoły po drodze, leczenie i inne takie? bo dostajemy w łapki obywatela na którego Ukraina wydała kupę hajsu i mamy sporą szansę go sobie zostawić?
@Bycalboniebyc tak jeszcze dodam, że w żaden sposób nie uważam, że to powinien być ośrodek zamknięty, pilnowany i obowiązkowy. Jedynie pewien bufor, również po to, żeby uspokoić skrajnych przeciwników ich przyjmowania.

Pozostania uchodźców w kraju aż tak bym się nie bał, mimo wszystko po wojnie, która już jest przegrana dla Rosji, nastąpi prawdopodobnie mocny zwrot Ukrainy na zachód, ogromne środki zostaną wpompowane w odbudowę i pomoc.
Oczywiście gówno się tam znam, więc
@Bycalboniebyc: Odpowiedzią na Twoje zmartwienia jest: fundusz UE, pieniądze które dostaniemy z zagranicy. #!$%@?ąc od oczywistości pokroju: oni bedą pracować, zostawiać tu swoje podatki, poprawią demografię itd.
Jeżeli Polska to dobrze rozegra to wyjdzie na tym bardziej dobrze finansowo w długim terminie.
Uważaj, bo zaraz dostaniesz falę hejtu jak i ja odnośnie soczków w kartoniku ;)


@bellazi: Nie dotknął Cię hejt tylko ludzie chcieli Ci uświadomić, że Twój pragmatyzm może się sprawdzić przy budżecie domowy, a nie w sytuacji jaka ma teraz miejsce. Jeżeli Cię nie przekonali to musisz mieć naprawdę zamkniętą głowę na coś co Ci nie pasuje do obrazka.
@Lomana_LuaLua: Dzięki tej pomocy jest szansa, że spora ilość z nich zacznie normalnie pracować, zamiast tworzyć miasteczka namiotowe, do których strach byłby podejść. Ekonomicznie w krótkim terminie dostaniemy po dupie ale jest szansa, że w długim albo wyjdziemy na plus albo stracimy dużo mniej.
@Bycalboniebyc: już się zleciała banda wyzywająca wszystkich od onuc xD

Oczywiście, uchodźcom którzy uciekają przed wojną należy pomagać - tego chyba nikt nie kwestionuje.

Ale jednocześnie trzeba zrewidować aktualne wydatki budżetowe tak żeby nie #!$%@?ć całkowicie gospodarki, bo ewentualne koszty spadną na szarego Kowalskiego. Nasz rząd już pokazał że jedynym sposobem walki z inflacją jest dla nich ciągłe podnoszenie stóp procentowych i obciążeń podatkowych, o tym by redukować nadmierne wydatki nie
mnie najbardziej zastanawia, czemu nie powstały obozy. Przyjeżdżają rodziny z dziećmi i w większości liczą na pojedynczych obywateli z samochodem i wolnym pokojem.


@PerkoS: Też mnie to bardzo zastanawia.
Może nasz rząd zauważył pospolite ruszenie i stwierdził, że nie będzie przeszkadza ¯\_(ツ)_/¯
Boję się tylko, co będzie kiedy to pospolite ruszenie straci swoją moc.
@Bycalboniebyc: Jest jeszcze jedna szansa. Siostra przyjęła kobietę z trójka dzieci i jej męża, którego miało nie byc bo facetów nie wypuszczali, ale że jechała z trójka to dostał zgodę. Wiec siostra z mężem załatwili łóżeczka, ubrania.. wszystko. No i odebrali ich, oni dziękują bardzo, ale długo nie będą bo chcą jechać do Niemiec xD
@PerkoS: W Polsce duża grupa to byli pracujący mężczyźni, posyłający pieniądze do Ukrainy do żony i dzieci. Jak zaczęła się wojna to te wszystkie kobiety ruszyły do Polski. Dlatego szybko zostały odebrane z granicy.
Reszta jest rozsyłana po Polsce po małych gminach. Tak jak u mnie na wiosce przyjechało kilka kobiet z dziećmi i nocują w domu wiejskim.

Ci ludzie nie będą siedzieć na dupie bezczynie. Mężczyźni siedzący na kupie w