Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Ja uwazam ze polska troche przesadza, dlaczego ukrainscy studenci maja nie placic za studia? Maja miec pierwsze stwo w wynajmie mieszkań? Dostawac 500+? Polska zbankrutuje przez to wszystko a my polacy bedziemy za to placic. Rynek pracy tez sie skurczy bo ludziom jest szkoda ukraincow wiec beda ich zatrudniac z dobrego serca a nie nas.. ok jest mi ich szkoda oczywiscie nie chciaoabym byc w takiej sytuacji ale polska ma w dupie swoich obywateli
#ukraina
  • 89
@Misieq84: nie wiem szczerze jakbym się zachował, ale ja wyznaje zasadę "licz na siebie, a nie na innych", ale może dlatego, że mam w głowie nasze historyczne doświadczenia z 39', gdzie zachód nas olał i daj najechac Hitlerowi na nasz kraj

Dlatego nie myślałbym o tym, że paczki z pomocą humanitarną będą mi spadać na głowę tylko wziął karabin i starał się bronić kraju
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@liga: Nikt nie mówi o wypinaniu się a o racjonalnej pomocy. Mamy im pomóc PRZEŻYĆ a nie zapewniać im warunki, takie jak mieli przed ucieczką, albo czasem nawet i lepsze.
Pamiętajmy, że to ma być pomoc długoterminowa. Nie sztuką jest rozdać wszystko w miesiąc a później jeść tynk ze ścian.
@bellazi: to też prawda. teraz hura optymizm, za miesiąc pewnie ruskie trolle będa podburzac ludzi, zeby ukrainców jednak #!$%@?ć.
500+ dla uchodźców to już przesada, ale jeśli ktoś po kosztach wynajmie SWOJE mieszkanie uchodźcom albo udostępni swoją bawialnie dla dzieciaków które musiały uciekac przed wojną - to niech ludzie nie szczekają, bo coraz więcej takich głosów słychać