Wpis z mikrobloga

Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził się kobietą, od trzech mógłby siedzieć bezpieczny w jednym z państw Unii Europejskiej. Ale niestety - był mężczyzną. Tak jak miliony ukraińskich mężczyzn, którzy otrzymali zakaz wyjazdu z kraju z powodu powszechnej mobilizacji przedstawicieli tej płci. Zginął, gdy samochód którym się poruszał został trafiony odłamkiem pocisku.

Wojna na Ukrainie pokazała nam, jak nic nieznaczące jest życie mężczyzn. Życie kobiet podlega ochronie, życie mężczyzn jest nieistotne dla państwa i dla społeczeństwa. Jesteśmy zbędni, mniej wartościowi, parafrazując klasyczkę: dla nas śmierć to po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Bo jak twierdziła Hilary Clinton: głównymi ofiarami wojny są przecież kobiety.

Dzisiaj Oleksii dostanie w zamian za swoje poświęcenie wpisy na insta i hasztagi na wykopie, chwała bohaterom. Ale za kilka dni nikt już nie będzie o nim pamiętał. A ja nigdy nie miałem takiego kryzysu egzystencjalnego: gdy sobie uświadomię, że przez swoją płeć nie mam prawa do życia takiego jak moje koleżanki, to jakiekolwiek planowanie, praca, budowanie życia przestaje mieć sens. Jest to dla mnie przerażające.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn ##!$%@?
sildenafil - Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził ...

źródło: comment_1646171457hzugLKwcCuRapme2q0IGYq.jpg

Pobierz
  • 330
#pieklomezczyzn normalnie xd Dziwisz sie ze kobiety (w ok 98%) nienadajace sie do jakiekolwiek obrony kraju nie sa do tego zmuszane? Mezczyzna po szybkim przeszkoleniu da rade w jakims stopniu pomoc na froncie, cos dac. Kobiety (nie mowie ze wszystkie) w zdecydowanej wiekszosci na froncie moglyby sie okazac zwykla strata uzbrojenia.
@sildenafil: po wojnie w kraju z obowiązkową służbą wojskową kobiet została 1 kobieta na 100 facetów. W kraju bez takiej służby dla kobiet proporcja była odwrotna: 100 kobiet na jednego faceta. (oczywista przesada, chodzi o dobitne zobrazowanie)

Który z tych dwóch krajów prędzej odbuduje swoją populację?

I właśnie min dlatego przetrwały te społeczności, które chętniej szafowały życiem samców niż samic. To czysto biologiczna kwestia.
@krystal_Tri_tapik: czy Ty mieszkasz w Środziemiu i jesteś na wojnie z armią Saurona? W realnym życiu, w XXI wieku takie podejście świadczy o chorobie psychicznej. Ukrainścy mężczyźni mogliby zapładniać kobiety z innych krajów i odbudować populację. W globalnym ujęciu nie ma to znaczenia.

A przypominam, że kobiety nie mają obowiązku zachodzenia w ciążę. Więc chociażby dlatego odbudowanie populacji poprzez masową kopulację mogłoby się nie udać.