Wpis z mikrobloga

Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził się kobietą, od trzech mógłby siedzieć bezpieczny w jednym z państw Unii Europejskiej. Ale niestety - był mężczyzną. Tak jak miliony ukraińskich mężczyzn, którzy otrzymali zakaz wyjazdu z kraju z powodu powszechnej mobilizacji przedstawicieli tej płci. Zginął, gdy samochód którym się poruszał został trafiony odłamkiem pocisku.

Wojna na Ukrainie pokazała nam, jak nic nieznaczące jest życie mężczyzn. Życie kobiet podlega ochronie, życie mężczyzn jest nieistotne dla państwa i dla społeczeństwa. Jesteśmy zbędni, mniej wartościowi, parafrazując klasyczkę: dla nas śmierć to po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Bo jak twierdziła Hilary Clinton: głównymi ofiarami wojny są przecież kobiety.

Dzisiaj Oleksii dostanie w zamian za swoje poświęcenie wpisy na insta i hasztagi na wykopie, chwała bohaterom. Ale za kilka dni nikt już nie będzie o nim pamiętał. A ja nigdy nie miałem takiego kryzysu egzystencjalnego: gdy sobie uświadomię, że przez swoją płeć nie mam prawa do życia takiego jak moje koleżanki, to jakiekolwiek planowanie, praca, budowanie życia przestaje mieć sens. Jest to dla mnie przerażające.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn ##!$%@?
sildenafil - Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził ...

źródło: comment_1646171457hzugLKwcCuRapme2q0IGYq.jpg

Pobierz
  • 330
@StaryPijanyWyjadacz ja o tym wiem, po prostu do tego zeszla dyskusja. To byla odpowiedz na ten komentarz "Jeżeli nie zmyślasz, to powinieneś wiedzieć, że nagorzej mieć przy sobie osobę dowolnej płci, która została siłą i wbrew własnej woli zmuszona do walki i jedyne co ma w głowie to bezwarunkowa chęć przeżycia, nawet kosztem ucieczki czy poddania się." Chodzi o to ze na wojnie kazdy tak ma. Nie ma ludzi ktorzy chca ginac.
@sildenafil Odpowiem Ci tylko tyle, ze cholernie sie ciesze, ze jestem mężczyzną i cieszą mnie moje przywileje. Powiedz mi, jaki chcialbys miec dodatkowy przywilej, za to ze bronisz swojej zony i dzieci?
@sildenafil: o ile rozumiem czemu tak jest i prawdopodobnie musi być, to bawi mnie myśl jak bardzo świat zachodu zostałby natychmiast postawiony w skrajny stan alramowy gdyby miejsce miała sytuacja odwrotna.

Równość to oczywisty mit dla podświadomości nawet bardziej radykalnej feministki, niby wszyscy to wiedzieliśmy ale zawsze zabawnie jest to zobaczyć w akcji
@sildenafil ja tylko staralem Ci sie odpowiedziec dlaczego tak musi byc. Sam bym wolal zeby przeszkolone kobiety walczyly na rowni z mezczyznami ale do tego potrzebna bylaby sluzba przygotowawcza i to dluga.
@sildenafil: Ogarnij sie synek, jak przychodzi wojna to musisz sie #!$%@?ć. Tak było jest i będzie. To jest Twój dług wobec minionych pokoleń które się biły i ginęły żebyś teraz Ty mógł pisać po polsku, na polskim portalu. Taka jest kolej rzeczy. Weź sie w garść
@sildenafil: w polowie sie z tym zgadzam. Dlatego jestem za obowiazkowym przeszkoleniem wojskowym. Nie takim jak bylo kiedys, ze trzeba bylo siedziec X czasu i ktory byl dla wrazliwszych osob tragedia. Ale np kilkudniowym normalnym szkoleniu z obslugi broni, strzelania, udzialania pomocy, zachowania w razie konfliktu itd. Kazdy powinien to umiec, zeby nie wypinac dupy wrogowi w czasie konfliktu. Mezczyzni w szczegolnosci.