Wpis z mikrobloga

Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził się kobietą, od trzech mógłby siedzieć bezpieczny w jednym z państw Unii Europejskiej. Ale niestety - był mężczyzną. Tak jak miliony ukraińskich mężczyzn, którzy otrzymali zakaz wyjazdu z kraju z powodu powszechnej mobilizacji przedstawicieli tej płci. Zginął, gdy samochód którym się poruszał został trafiony odłamkiem pocisku.

Wojna na Ukrainie pokazała nam, jak nic nieznaczące jest życie mężczyzn. Życie kobiet podlega ochronie, życie mężczyzn jest nieistotne dla państwa i dla społeczeństwa. Jesteśmy zbędni, mniej wartościowi, parafrazując klasyczkę: dla nas śmierć to po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Bo jak twierdziła Hilary Clinton: głównymi ofiarami wojny są przecież kobiety.

Dzisiaj Oleksii dostanie w zamian za swoje poświęcenie wpisy na insta i hasztagi na wykopie, chwała bohaterom. Ale za kilka dni nikt już nie będzie o nim pamiętał. A ja nigdy nie miałem takiego kryzysu egzystencjalnego: gdy sobie uświadomię, że przez swoją płeć nie mam prawa do życia takiego jak moje koleżanki, to jakiekolwiek planowanie, praca, budowanie życia przestaje mieć sens. Jest to dla mnie przerażające.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn ##!$%@?
sildenafil - Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził ...

źródło: comment_1646171457hzugLKwcCuRapme2q0IGYq.jpg

Pobierz
  • 330
  • Odpowiedz
@sepuqqu: Gdyby była opcja, że ocalę męża i pójdę za niego walczyć nawet na chwilę nie zawahałbym się. Ale w przypadku gdy ma się niemowlaka to jednak dba się o to, zeby dziecko przetrwalo. Przy nieco starszych dzieciach ojciec ogarnie całą opiekę, więc nie widzę problemu, żeby kobieta walczyla o ojczyznę.
  • Odpowiedz
po wojnie w kraju z obowiązkową służbą wojskową kobiet została 1 kobieta na 100 facetów. W kraju bez takiej służby dla kobiet proporcja była odwrotna: 100 kobiet na jednego faceta. (oczywista przesada, chodzi o dobitne zobrazowanie)

Który z tych dwóch krajów prędzej odbuduje swoją populację?


@krystal_Tri_tapik: Ale co mnie to obchodzi na poziomie jednostki? Zresztą kobiety po wojnie równie dobrze mogą wyjechać i mieć dzieci z facetami z zagranicy i
  • Odpowiedz
  • 0
@agaja

bo to jest mentalność, która by wyrównać nie chce dla siebie lepiej, ale dla kogoś gorzej (_ )

Co za bzdury. Budżet na ochronę zdrowia to 100 mld zł, dziś "na kobiety" idzie więcej niż "na mężczyzn", jak chcesz podzielić po równo nie ograniczając środków wydawanych "na kobiety"? Uważasz że jeśli w budżecie przewidziane jest 100 zabiegów, to uważasz że lepszym rozwiązaniem będzie po 50
  • Odpowiedz
@Fidel1: > Ale to "oni" są głośni oraz mają poparcie mediów. Uważasz że kobiety poprą "równość" która oznacza odebranie im przywilejów? Bo na pewno równouprawnienia nie poprą mężczyźni o "konserwatywnych" poglądach.

I zostaje mała grupka, która jest atakowana i przez jednych i drugich, bez możliwości żadnych zmian.


@Fidel1: To prawda, tylko taka mała grupa ma rację. Moim zdaniem wystarczyło by żeby ta grupa powstała i zaczęła walczyć. Podobnie
  • Odpowiedz
Bo uważałem, że z tą dyskryminacją jeszcze można walczyć. Taki Izrael na przykład ma obowiązkową służbę wojskową dla wszystkich obywateli.

Natomiast zakaz opuszczania kraju przez cywilów, którzy nigdy w życiu broni na oczy nie widzieli i z dnia na dzień bez żadnego przygotowania wysyłanie na wojnę to coś czego nie spodziewałem się już w Europie. Ta nieuchronność faktu: jesteś facetem = giniesz na wojnie = nie masz prawa do życia mnie przekonała
  • Odpowiedz