Wpis z mikrobloga

Odnośnie mojego wczorajszego wpisu dotyczącego badania z obrazka. Jeden z czarmanderów znający się na biologii molekularnej napisał artykuł tłumaczący to badanie na j. polski wraz z komentarzami autora do badania:

https://spinakerpolska.wordpress.com/2022/02/26/mmrna-ulega-rt-dowod/

Poproszę o komentarz ekspertów.

Krótki wycinek z komentarza autora z artykułu:

W omawianym tutaj artykule mamy pierwszy niezbity dowód na to że mmRNA może ulegac odwrotnej transkrypcji (RT) in vitro w komórkach wątroby, a więc w komórkach somatycznych ale poddanych transformacji nowotworowej. Jaki zatem płynie z tego wniosek dla osób które przyjęły preparaty mmRNA? Otóż wyniki omawianych tutaj badań jednoznacznie potwierdzają, że zróżnicowane komórki organów człowieka mogą dokonywać przepisania sekwencji mmRNA na DNA w pewnych określonych warunkach fizjologicznych. Po pierwsze z dużym prawdopodobieństwem beda to komórki nowotworowe co oznacza, że u osób chorych na nowotwory, które otrzymały mmRNA może częściej i/lub wydajniej dochodzić do RT mmRNA za pomocą aktywności odwrotnej transkryptazy z elementu LINE-1.


Czy mam zacząć się bać o swoich bliskich czy jeszcze na to za wcześnie?

#koronawirus #nauka #medycyna #biologia #biologiamolekularna #zdrowie #lekarz #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
#swiatnauki #szczepienia
hansschrodinger - Odnośnie mojego wczorajszego wpisu dotyczącego badania z obrazka. J...

źródło: comment_1645960439CGjyQ2cb8QCZBXhyh1t6br.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@hansschrodinger kto to jest czarmander? Synonim ruskiego trolla siejącego dezinformację, typowego antyszczepionkowca od Zięby, osoby sceptycznie nastawionej do przyjęcia owych preparatów z takich bądź siakich powodów, czy czarmander to taka ogólna etykieta dla każdej osoby będącej przeciwko szczepieniom antycovidowym ?

  • Odpowiedz