Wpis z mikrobloga

  • 61
Nie zawsze w życiu się układa tak, jak sobie to zaplanowaliśmy, chociaż włożyliśmy cały wysiłek w to, by osiągnąć cel.

To, że nic nie wskóram z poprawą oceny na #studia, bo nie złożyłam odwołania w obawie przed wykładowcą (który dał mi za niską ocenę), który jednak może mnie dalej uczyć na 3. roku, to już pal licho - pogodziłam się z losem i wiem, że mogę mimo wszystko dalej walczyć o najwyższą ocenę/klasyfikację na koniec studiów.

Ale wczoraj dostałam policzek w twarz, bo dowiedziałam się od managera Flight Planningu, że chciał ze mną przeprowadzić rozmowę o pracę, ale niestety nie może tego zrobić. Bo go zablokowała managerka, która nagle obudziła się z nocnikiem w ręku - zauważyła, że za dużo ludzi odchodzi z jej działu i ogłosiła wczoraj całemu działu mailowo z rana, że na żadne przenosiny do innych działów nie pozwala.

W tym przypadku nie mam zamiaru jednak się poddawać. Rozmawiałam na nocce już z innym managerem, który będzie próbował się z nią skontaktować przez weekend. Jeśli to nic nie da, będę pisać do niej maila i przekopiuję wiadomośč do #hr , żeby wiedzieli, co jest grane (o pracę mogli zaaplikować zarówno zewnętrzni jak i wewnętrzni kandydaci).

A jak to nic nie da, to zacznę szukać pracy gdzie indziej. Mam nadzieję wtedy, że jeszcze więcej ludzi odejdzie niż obecnie, żeby dostali jeszcze bardziej po d*pie za trzymanie ludzi na siłę i nie pozwalanie pracownikom rozwijać się dalej.

tl;dr o #samolociara - studentka BSc Aviation Management (zarządzanie w lotnictwie) na Coventry University w #uk #anglia oraz pracownik brytyjskiej linii lotniczej w dziale Operations Control Centre. Opisuję, co na studiach i w pracy słychać, czasem wrzucę też jakąś ciekawostkę lotniczą.

#praca #pracbaza #lotnictwo #linielotnicze #hr #rekrutacja #zalesie #zagranico #unaswuk
  • 20
Jeśli to nic nie da, będę pisać do niej maila i przekopiuję wiadomośč do #hr , żeby wiedzieli, co jest grane (o pracę mogli zaaplikować zarówno zewnętrzni jak i wewnętrzni kandydaci).


@Ag90: nie napalaj się mocno. HR jest dla firmy a nie dla pracownika. Zrobią kalkulację czy bardziej się opłaca pozwolić Ci przejść i zrobić inbę w firmie, czy nic nie zrobić i zaakceptować, że najwyżej odejdziesz ( ͡° ʖ
a gdyby tak złożyć wypowiedzenie i zaaplikować jako osoba zewnętrzna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tptak Ryzykowne mocno, ale myślałam też o tej opcji. Zobaczymy
Trzymaj się Mirabelka. Szkoda, że nie złożyłaś tego odwołania.


@groman43 Trochę żałuję, tym bardziej, że miałabym szansę, że odwołanie byłoby rozpatrzone pozytywnie... Ale nie mogłam zaryzykować, bo jeśli ten sam prowadzący zostanie supervisorem do mojej pracy licencjackiej, to byłby problem :/
nie napalaj się mocno. HR jest dla firmy a nie dla pracownika. Zrobią kalkulację czy bardziej się opłaca pozwolić Ci przejść i zrobić inbę w firmie, czy nic nie zrobić i zaakceptować, że najwyżej odejdziesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@krecikBMC Oni są i tak w d*pie przez to, że im doświadczeni pracownicy odchodzą, więc jak odejdę, to ich to zaboli, że jestem kolejna, która odeszła.

Jeśli chodzi o