Wpis z mikrobloga

Kluczowym elementem poprawiającym sytuację na rynku nieruchomości oprócz progresywnego podatku katastralnego, podatku od fliperów oraz podatku od pustostanów byłby zakaz posiadania więcej niż jednej hipoteki jednocześnie. To by z rynku wywaliło sporą część januszerki, której jeży się włos na głowie na myśl, że miałaby zakładać JDG/spółkę żeby brać na nią kredyt inwestycyjny.

Możnaby też zwiększyć stawkę podatku od najmu tak 2x i wprowadzić składki ZUS z najmu.

Ekspert WKP Investments służy pomocą Ministerstwu Finansów, proszę pisać priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #gospodarka #inwestycje
  • 22
@1624294678: I jak myślisz co sie stanie z podażą mieszkań? Wzrośnie czy spadnie? Jak wszystkim przyperdolisz podatek to nikt mieszkań nie będzie budować a ceny bedą jeszcze wyższe bo cześć podatków będzie płacił najemca
@wacek901: to Ty obrabowałeś młodych ludzi z mieszkań podnosząc ceny tylko dlatego, że urodziłeś się wcześniej niż oni. Idź inwestować swoje ciężko zarobione pieniądze na giełdzie, w złoto albo kryptowaluty, tam będziesz mile widziany a na rynku nieruchomości jesteś szkodnikiem, przez którego całe społeczeństwo traci bo ludzie nie są w stanie założyć rodzin przez wysokie ceny nieruchomości.
@1624294678 Nic nie będę sprzedawał jak chcesz nie mieszkać u mamy to musisz mi płacić . Zapieprzałem od 18 roku życia za granicą żrąc gruz podczas gdy ty siedziałeś 15 godzinę grając na kompie .A teraz płaczesz że nic nie masz
@bart40404 Jestem z rocznika 90 i podczas gdy moi rówieśnicy balowali ja zapieprzałem na to co mam teraz. Przykro mi że tak późno obudziliscie się z przegrywu . Nikt ci nie zabrania kupić mieszkania domu w Polsce powiatowej jak cię nie stać na miasto to wracaj na wieś .Akcje i kruszce też mam w portfelu . Poprostu kocham podróże i marzy mi się takie życie w tanim ciepłym kraju z pasywnym dochodem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901: ciepłe kraje akurat bronią się przed takimi jak ty
https://www.bbc.com/news/world-asia-45199034
Jestem przekonany że kiedyś w naukach ekonomicznych będzie podział na kapitał pozytywny (laboratoria, fabryki) i negatywny - ten który idzie w zasoby naturalne (źródła wody, nieruchomości) bo ziemia była od zawsze a odkąd pojawił się właściciel to trzeba płacić za jej używanie.
@Assailant Źle mnie zrozumiałeś . Wynajme lokale które mam w Polsce . Przeprowadzę się do Blugarii czy innej Kambodży i tam z pasywnego dochodu też będę sobie opłacał najem . Aczkolwiek Blugaria jest na tyle tania że można tam sobie bezproblemowo kupić mieszkanie w cenie używanego samochodu