Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem,
TL;DR: Poszukuję psychologa dziecięcego Kraków

Syn, 7 lat. Cholernie inteligentny skurczybyk (ofc jak na swój wiek, jednak wedle informacji ze szkoły czyta na poziomie 10latka, matematyka znacznie ponad normę, gra w szachy, czyta sobie samodzielnie książki, etc), jednak są dwa problemy, które utrudniają mu normalne funkcjonowanie. Po pierwsze kłamie jak cholera a nakryty na gorącym uczynku śmieje się i nie widzi w tym nic złego (brak uczciwości i poczucia winy). Po drugie nie szanuje jakichkolwiek norm społecznych, nie stosuje się do zasad obowiązujących w domu i w szkole co powoduje jego negatywny odbiór w otoczeniu (robi "nieśmieszne" żarty). Próbowaliśmy z żoną różnych rzeczy, kary/nagrody, zmiana diety (wyeliminowanie cukru), jedyny dostęp do komputera/tabletu to szachy online (i to z umiarem pod nadzorem), nie ma telefonu, wyregulowany sen (do 20 kąpiel, 20:30 w łóżku), wyregulowany dzień (powrót ze szkoły, obiad, lekcje, czas wolny, kąpiel, spać). Na ten moment już nie mamy pomysłu jak mu pomóc, więc szukamy profesjonalnej pomocy.
z góry dzięki za namiary / rady.

Tagi dla zasięgów:
#rodzina #psychologia #krakow #dzieci #szkola

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61fbc3cc99f26e000a5d853f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kilemile:

jak gówniarz w młodym wieku potrafi czytać (tj. wtedy, kiedy większość jego równieśników jeszcze nie potrafi), to świadczy to o wysokiej inteligencji werbalnej


tak swoją drogą nie masz pojęcia co piszesz, bo dzieci mogą dużo czytać, a z werbalizacją mieć problem tutaj najszybszy przykład to asparger także daruj panie, bo szkoda mojego czasu na te kocopoły co wypisujesz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

-żadnych szachów online, zagrać może w normalne jak sobie sam wystruga czy tam ulepi
-światło do lekcji jak zasłuży, odrobi parę razy przy lampie naftowej to może się zastanowi
-kłamstwo=obiad o szpitalnej jakości, 2 kłamstwa w ciągu dnia=brak obiadu
-kąpiele w zimnej wodzie, jak taki mądry to niech
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ciężko mi uwierzyć, że w 2022 żadne dziecko nie ma telefonu(chociaż jedno), żadne dziecko nie wie co to youtube(i nie doprasza się, żeby móc pokorzystać chociaż chwilkę) i nie może sobie pograć pół godziny dziennie

Z 2002 się chyba pomyliło, albo jeszcze lepiej

Teraz dzieci zaczynają za wcześnie ze smartfonami i internetem, a on akurat jest w klasie, gdzie wszystkie dzieci w wolnym czasie są na zewnątrz albo grają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: poradnia do której należy szkoła dziecka. Poradnie działają rejonowo. Pewnie najbliższą twojego miejsca zamieszkania. Na stronie placówki do której chodzi Twój syn pewnie jest informacja, która poradnia opiekuje się nimi. Zazwyczaj na pierwszym zebraniu rodzice są informowani z którą poradnia placówka współpracuje.
  • Odpowiedz
A co do tego IQ to robiliście mu jakieś testy tak żeby brać was na poważnie, bo na razie to brzmi na zasadzie "babcia mówi, że jest bardziej inteligentny niż reszta to pewnie jest"?

@kilemile: wydaje mi się że op napisał w odpowiedzi:

3/4 rodziców ma zrobiony son-r? nie sądzę. A mój młody ma.

Więc chyba nie tylko jego babcia tak mówi ;)

Test SON-R to nie­wer­bal­ny, ho­len­der­ski, test do
  • Odpowiedz
programista50k: Jestem tym dzieckiem tylko teraz mam 40 lat. Dajcie luz i będzie git. Pilnujcie nastolatki, żeby w kryminały nie wylądował - jak ja. Ostatecznie nie wyszedłem na tym źle, normalna rodzina i miesięczna pensja wyższa niż wiek (brutto :p) Ale za małolata było ciężko.

Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
OP: @OnionBishop: chodził zarówno do żłobka jak i przedszkola.
@matka_ziemniakow: być może po części masz rację, ale jednak spróbuję nauczyć go wyrażania emocji.
@sroczka007: pudło, wszelkie odmiany autyzmów i innych tego typu zaburzeń mamy wykluczone.
@Koniorro: Dziękuję
@Bumelante: A jednak zgodzisz się, że zdarzają się takie dzieciaki? więc czemu zakładasz, że to kolejny przykład "mondrego bombelka"? SON-R wykazał rozwinięcie mozaik, kategorii, puzzli i wzorców na poziomie +2 lata do swojego wieku.
@NaglyAtakGlazurnika: A możesz mi podpowiedzieć gdzie jest to znęcanie? Że dziecko nie wpieprza słodyczy? Że obserwuje dziecko i widzę, że regularny sen
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Zgadzam się z Tobą. Dlatego każda zasada ma wytłumaczenie. Ograniczenie słodyczy do minimum ma dla niego wytłumaczenie - pozwala mu się skupić. Regularny sen ma uzasadnienie - jest wypoczęty i zajmuje się tym na co ma ochotę zamiast marudzić. I żeby nie było, nie tylko on się stosuje do tych zasad, wszyscy domownicy nim podlegają.


@AnonimoweMirkoWyznania: To nie wytłumaczenie.

Zrozum jak działa postrzeganie świata dziecka inteligentnego, on sam przeprowadza wnioskowanie aby tworzyć zasady. To, że ty mu mówisz, że coś pozwala mu się lepiej skupić nic nie znaczy, skoro on w zasadzie czuje wpływ tych substacji i sam może ocenić jak
  • Odpowiedz
SON-R wykazał rozwinięcie mozaik, kategorii, puzzli i wzorców na poziomie +2 lata do swojego wieku.

@AnonimoweMirkoWyznania: wyprzedzające rówieśników to jest dziecko które jest na tyle rozwinięte, że można je bez szkody przenieść kilka klas do przodu. twój pochłaniacz kaszy ma ledwo +2 w gównokategoriach i to nawet nie we wszystkich xDDD.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: znęcasz się nad dzieckiem poprzez świadome i celowe ograniczanie jego bodźców rozwojowych.

Świadomie i celowo ograniczasz mu komunikację z rówieśnikami pozbawiając go telefonu komórkowego.

Twój syn będzie cię okłamywał i prowokował, bo jest w wieku w którym zdaje sobie sprawę że go robisz w c---a. Jest na tyle rozgarnięty że widząc życie rówieśników i ich rodziny zdaje sobie sprawę że życie może wyglądać inaczej, że inne dzieci nie są
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mnie kiedys tez probowali kontrolowac, ustawiac sen itd.
Dzis rodzina placze ze nie chce mi sie pojawiac w domu od dwoch lat, tego samego zycze Tobie.
Kiedy ktos jest inteligentny i ma "charakter" to zmuszaniem go do uporzadkowania dnia, spania na rozkaz o 20;30 czy trzymaniem pod kloszem tylko go w------z. I pamietam doskonale jak to wygladalo u mnie, a zawsze bylem buntownikiem.
Dam Ci prosty przyklad. Jesli uwazasz
  • Odpowiedz