Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem,
TL;DR: Poszukuję psychologa dziecięcego Kraków

Syn, 7 lat. Cholernie inteligentny skurczybyk (ofc jak na swój wiek, jednak wedle informacji ze szkoły czyta na poziomie 10latka, matematyka znacznie ponad normę, gra w szachy, czyta sobie samodzielnie książki, etc), jednak są dwa problemy, które utrudniają mu normalne funkcjonowanie. Po pierwsze kłamie jak cholera a nakryty na gorącym uczynku śmieje się i nie widzi w tym nic złego (brak uczciwości i poczucia winy). Po drugie nie szanuje jakichkolwiek norm społecznych, nie stosuje się do zasad obowiązujących w domu i w szkole co powoduje jego negatywny odbiór w otoczeniu (robi "nieśmieszne" żarty). Próbowaliśmy z żoną różnych rzeczy, kary/nagrody, zmiana diety (wyeliminowanie cukru), jedyny dostęp do komputera/tabletu to szachy online (i to z umiarem pod nadzorem), nie ma telefonu, wyregulowany sen (do 20 kąpiel, 20:30 w łóżku), wyregulowany dzień (powrót ze szkoły, obiad, lekcje, czas wolny, kąpiel, spać). Na ten moment już nie mamy pomysłu jak mu pomóc, więc szukamy profesjonalnej pomocy.
z góry dzięki za namiary / rady.

Tagi dla zasięgów:
#rodzina #psychologia #krakow #dzieci #szkola

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61fbc3cc99f26e000a5d853f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 128
  • Odpowiedz
Nawet jeśli musiałby nauczyć się cierpliwości wobec "głupszych i słabszych" to niestety w życiu taka umiejętność jest koniecznością


@AnonimoweMirkoWyznania: tak? To ile godzin tygodniowo zajmujesz się rzeczami i ludźmi które są nudne i z twojego punktu widzenia i poziomu ekstremalnie głupie? I nie dostajesz za nie żadnego wynagrodzenia?

Jakby w szkole się nad nim znęcali to też byś uznał że musi się nauczyć w życiu cierpliwości wobec głupszych
  • Odpowiedz
@DzikiChleb: ja miałam tak samo. Byłam trzymana pod kloszem i zawsze kłamałam, żeby nikt nie wlepił mi kary. Ale słuszna uwaga powyżej. Mały ma 7 lat a pilnowany jest jak więzień pod zaostrzonym rygorem. I chyba nawet w więzieniu mają więcej luzu bo mogą na spacerniaku rozmawiać z kim chcą :D mam brata 9 letniego. Nie wyobrażam sobie że mały był tak kontrolowany. Wyrósł by mały psychopata robiący wszystko byleby
  • Odpowiedz
@elcia1995 właśnie mam lvl 19, kupiłem kreatyne bo duzo ostatnio ćwiczę , co zrobil bym w normalnym domu?- włożył do szawki po tym jal kupił bym Przy okazji jadąc na imprezę. Realia?- kitram jak #!$%@? będąc samotnikiem bo zaraz zostane zeyzywany od cpunow, sterydziarzy, dopalaczarzy i najlepiej to "w dupie bylem gowno widzialem' i "ludzie od tego umierają "
  • Odpowiedz
OP: > Tak jak przeleciałem, to chyba najsensowniej posluchac tych ludzi co pisza zebys znalazl mu srodowisko ktore bedzie na jego poziomie aby sie nie nudzil. Jesli zostawisz go w otoczeniu ludzi gorszych to albo bedzie lamac zasady albo sie bedzie nudzic albo w kilka lat nie bedzie mu sie chcialo uczyc itp bo w zasadzie on pewnie sie nie uczy, a osiaga lepsze wyniki niz reszta podludzi z jego otoczenia. A jak ktos z tego otoczenia sie go pyta co robi ze tak dobrze sie uczy i mu opowiada historie jak to musza sie uczyc caly czas, chodzic na korki to jeszcze bardziej mu sie nie bedzie chcialo, bo zrozumie jak bardzo podnadprzecietny jest.
@NewBlueSky: rzecz w tym, że już jest w jednej z najlepszych szkół w Krakowie + wychowawca ma świadomość sytuacji i z nim indywidualnie pracuje. Szachy tu akurat są całkiem spoko, bo jednak jest ciągle challenge. Z resztą, jest to początek jego przygody szkolnej, wychodzą problemy i dlatego szukamy pomocy kompetentnej osoby. Jeśli dostaniemy info, że pewne rzeczy można bezpiecznie olać to tak zrobimy.

wyprzedzające rówieśników to jest dziecko które jest na tyle rozwinięte, że można je bez szkody przenieść kilka klas do przodu. twój pochłaniacz kaszy ma ledwo +2 w gównokategoriach i to nawet nie we wszystkich

@NaglyAtakGlazurnika: To chyba nie rozumiesz do końca o czym mowa :) powinienem tutaj zostawić temat, ale pewnie zaczniesz się pultać "to o czym mowa" itd, więc Ci od razu odpowiem, choć nie ma to absolutnie żadnego sensu. Czy każde dziecko, które poszło do szkoły rok szybciej jest uzdolnione? Czy jest cholernym geniuszem? nie sądzę. Czy fakt, że dziecko "skipnęło" kilka lat podstawówki to od razu geniusz? Przecież do tego wystarczy umieć czytać/pisać/dodawać&odejmować <20. Ale taki np Jan-Krzysztof Duda już kwalifikuje się na geniusza, choć nie mam pojęcia jak wypadał w szkole z historii albo z matematyki. Dlaczego? Bo ma konkretne predyspozycje w bardzo konkretnym obszarze, które umożliwiły mu dojście do poziomu
  • Odpowiedz
rzecz w tym, że już jest w jednej z najlepszych szkół w Krakowie + wychowawca ma świadomość sytuacji i z nim indywidualnie pracuje. Szachy tu akurat są całkiem spoko, bo jednak jest ciągle challenge. Z resztą, jest to początek jego przygody szkolnej, wychodzą problemy i dlatego szukamy pomocy kompetentnej osoby. Jeśli dostaniemy info, że pewne rzeczy można bezpiecznie olać to tak zrobimy.

@AnonimoweMirkoWyznania: Fajnie by było jakbyś mógł mu sam
  • Odpowiedz
Socjopaci i psychopaci nie mają żadnych odchyłów jeśli chodzi o inteligencję względem reszty populacji.


@fazonun: Statystycznie być może. Co nie znaczy, że nie ma bardzo inteligentnych socjopatów, albo bardzo głupich. Tak jak w przekroju społeczeństwa są ludzie bardzo inteligentni a są i bardzo głupi.
  • Odpowiedz
już się wam załączyła pełna kontrola nad dzieckiem? xD dobrze, że chcecie iść do psychologa, ale jestem zniesmaczony, że zaczęliście od jakiejś full kontroli, kar itd. Potem jest tak, że dziecko odczuwa tylko chłód w stosunku do rodziców i jest tylko gorzej.


@Voycjeshyna: Hmm, no ale co mają go chwalić jak źle się zachowuje. Wychowanie to też restrykcje za niewłaściwe zachowanie.
  • Odpowiedz
Cholernie inteligentny skurczybyk (ofc jak na swój wiek, jednak wedle informacji ze szkoły czyta na poziomie 10latka, matematyka znacznie ponad normę, gra w szachy, czyta sobie samodzielnie książki, etc)


@AnonimoweMirkoWyznania: nie rób tego samego błędu co absolutnie wszyscy rodzice ponad-inteligentnych "skurczybyków" i nie daj mu zbyt mocno tego odczuć. Nie było mało takich przypadków, że będzie czuł, iż może dawać se siana z przykładaniem się do nauki/pracy, a za 5-6
  • Odpowiedz