Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem,
TL;DR: Poszukuję psychologa dziecięcego Kraków

Syn, 7 lat. Cholernie inteligentny skurczybyk (ofc jak na swój wiek, jednak wedle informacji ze szkoły czyta na poziomie 10latka, matematyka znacznie ponad normę, gra w szachy, czyta sobie samodzielnie książki, etc), jednak są dwa problemy, które utrudniają mu normalne funkcjonowanie. Po pierwsze kłamie jak cholera a nakryty na gorącym uczynku śmieje się i nie widzi w tym nic złego (brak uczciwości i poczucia winy). Po drugie nie szanuje jakichkolwiek norm społecznych, nie stosuje się do zasad obowiązujących w domu i w szkole co powoduje jego negatywny odbiór w otoczeniu (robi "nieśmieszne" żarty). Próbowaliśmy z żoną różnych rzeczy, kary/nagrody, zmiana diety (wyeliminowanie cukru), jedyny dostęp do komputera/tabletu to szachy online (i to z umiarem pod nadzorem), nie ma telefonu, wyregulowany sen (do 20 kąpiel, 20:30 w łóżku), wyregulowany dzień (powrót ze szkoły, obiad, lekcje, czas wolny, kąpiel, spać). Na ten moment już nie mamy pomysłu jak mu pomóc, więc szukamy profesjonalnej pomocy.
z góry dzięki za namiary / rady.

Tagi dla zasięgów:
#rodzina #psychologia #krakow #dzieci #szkola

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61fbc3cc99f26e000a5d853f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: ekspertem nie jestem, ale gdzieś słyszałem, że dzieci zazwyczaj nie są "niedobre" z własnej winy, tylko przez nieumiejętność rodziców. Koledzy piszący wyżej mogą mieć rację, niepotrzebnie tak mocno kontrolujecie dzieciaka, uważajcie z tym, bo rzeczywiście będzie potrzebował psychoterapii, ale po to żeby wyżalić się na rodziców, którzy zjechali mu psychę. W sumie nie opisałeś też mirku nic niepokojącego w jego zachowaniu, wiemy tylko tyle, że kłamie was i nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszyscy tu smieszkują, ale jeśli mogę doradzić to weź młodego na usg nadnerczy. Neuroblastoma tak zabrała mojego chrześniaka. I miał identyczne "objawy" ponadprzeciętna inteligencja, kłamanie i nic nie robienie sobie z praw międzyludzkich. Nie potrafił przewidzieć konsekwencji swoich zachowań i nie uczył się na błędach. Guz ten wpływa na regulacje hormonów i zaburzenia w regulowaniu wyrzutów adrenaliny i nie tylko. Poczytaj na ten temat, mam nadzieję że to nie
  • Odpowiedz
To może brzmieć jak psychopatia, ale nie martwił bym się na zapas. Na pewno wizyta u specjalisty się przyda, ale nie wiem czy nie lepiej terapeuta zamiast psychologa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wez chlopaka wyslij na poczatek do szkolnej pedagog. A potem masz poradnie psych-pedagogiczne panstwowe. Tam robia 2 badania i potem masz raport co z dzieckiem jest nie tak. Przy okazji zweryfikujesz czy rzeczywiscie geniusz ponad wiek.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Socjopata. Albo pójdzie w przestępczość, albo nauczycie go, że przynajmniej pozorne dostosowanie się do społecznych reguł może mu przynieść profity - wtedy będzie wysofunkcjonującym socjopatą... Podobno tacy ludzie potrafią daleko zajść ze swoją karierą zawodową, ale na miłość z jego strony w takim wypadku raczej nie ma co liczyć.
  • Odpowiedz