Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem,
TL;DR: Poszukuję psychologa dziecięcego Kraków

Syn, 7 lat. Cholernie inteligentny skurczybyk (ofc jak na swój wiek, jednak wedle informacji ze szkoły czyta na poziomie 10latka, matematyka znacznie ponad normę, gra w szachy, czyta sobie samodzielnie książki, etc), jednak są dwa problemy, które utrudniają mu normalne funkcjonowanie. Po pierwsze kłamie jak cholera a nakryty na gorącym uczynku śmieje się i nie widzi w tym nic złego (brak uczciwości i poczucia winy). Po drugie nie szanuje jakichkolwiek norm społecznych, nie stosuje się do zasad obowiązujących w domu i w szkole co powoduje jego negatywny odbiór w otoczeniu (robi "nieśmieszne" żarty). Próbowaliśmy z żoną różnych rzeczy, kary/nagrody, zmiana diety (wyeliminowanie cukru), jedyny dostęp do komputera/tabletu to szachy online (i to z umiarem pod nadzorem), nie ma telefonu, wyregulowany sen (do 20 kąpiel, 20:30 w łóżku), wyregulowany dzień (powrót ze szkoły, obiad, lekcje, czas wolny, kąpiel, spać). Na ten moment już nie mamy pomysłu jak mu pomóc, więc szukamy profesjonalnej pomocy.
z góry dzięki za namiary / rady.

Tagi dla zasięgów:
#rodzina #psychologia #krakow #dzieci #szkola

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61fbc3cc99f26e000a5d853f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 128
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czy syn miar urazy, pomimo mlodego wieku czy spadl z rowerka i uderzyl glowa?

Pytanie moze glupie, ale czesc ludzi ktorzy mieli tego typu problemy, mieli zmiany w mozgu / ucisk przez co ich charakter objawial sie w podobny sposob.
  • Odpowiedz
Próbowaliśmy z żoną różnych rzeczy, kary/nagrody, zmiana diety (wyeliminowanie cukru), jedyny dostęp do komputera/tabletu to szachy online (i to z umiarem pod nadzorem), nie ma telefonu, wyregulowany sen (do 20 kąpiel, 20:30 w łóżku), wyregulowany dzień (powrót ze szkoły, obiad, lekcje, czas wolny, kąpiel, spać).


@AnonimoweMirkoWyznania: Też by mi #!$%@?ło :D nie dość, że utrudniacie mu kontakt z dziećmi w jego wieku, obstawiam że większość znajomych dzieci już ma telefony,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak bylem maly to bylem taki sam, brak autorytetów i zainteresowania w jakąś jedną strone, a do tego zazdrosc kolegów z klasy ze jest sie troche bardziej ogsrnietym od nich. Czasami dochodzi też wywyższanie sie, ze sie umie wiecej co tez jest wtedy zle odbierane przez rówieśników
  • Odpowiedz
to samo pomyślałem. Idealny materiał na bordo, chociaż nie pasuje ta wysoka inteligencja


@Aerwin: tą inteligencją to bym się nie przejmował. 3/4 rodziców tak mówi o swoich dzieciach
  • Odpowiedz
Nie chcę się Dopierała ale każdy rodzic nowi o swoim dziecku że jest bystry i inteligentny, ale zazwyczaj leniwy.

Rodzice, nie, wasze dzieci są głupie jak reszta
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: już się wam załączyła pełna kontrola nad dzieckiem? xD dobrze, że chcecie iść do psychologa, ale jestem zniesmaczony, że zaczęliście od jakiejś full kontroli, kar itd. Potem jest tak, że dziecko odczuwa tylko chłód w stosunku do rodziców i jest tylko gorzej.
  • Odpowiedz