Wpis z mikrobloga

Co cię zachęciło najbardziej do posiadania iPhone?

  • Wieloletnie wsparcie 34.3% (514)
  • Apple Pay 2.9% (43)
  • Ekosystem 37.3% (559)
  • Aparat 7.3% (109)
  • Magsafe 1.1% (16)
  • Face ID 2.5% (38)
  • Coś innego 14.7% (221)

Oddanych głosów: 1500

  • 122
  • Odpowiedz
Tam masz przynajmniej jeden system dla wszystkich urządzeń co ułatwia sprawę. Nie masz dziwnych nakładek producentów, co telefon to inna apka do wiadomości, szał z aplikacjami do aparatu bo każdy robi swoją


@ZippyTobi: co ty pier...lisz xD chyba dobrze że możesz albo używać domyślnej aplikacji albo zainstalować lepszą, straszne xD poczytać 10 minut o tym która się opłaca i czemu
  • Odpowiedz
Przesiadłam się na iPhone ze względu na mały rozmiar, praktycznie niewystępujący u innych producentów. Ale okropnie mnie #!$%@? ten telefon i jak tylko będę miała hajs na mniejszego androida (marzy mi się z flip) to zmieniam bez zastanowienia


@GarlicWarior: Samsung S22 który wyjdzie za tydzień jest mały
  • Odpowiedz
@mentari: Kiedyś były inne czasy, żeby telefon się tak nie starzał montowałeś inne romy, lżejsze i mniej tnàce bez tych wszystkich appek samsunga których się nie używało. A dzisiaj może już tak moc nie spada ale android jest mega zagmatwany, zbyt dużo opcji których się nie używa i nigdy nie użyje.
  • Odpowiedz
@Herato: to ze nie trzeba #!$%@? się z custom Romami żeby telefon 2-3 letni działał jak burza xD


@Karol_Krawczyk:

Miałem dość użerania się z ustawieniami telefonu, w którym wiecznie coś nie grało


@ZippyTobi: ciekaw jestem czy mieliście kiedykolwiek telefon z czystym Amdroidem. Ja od 5 lat tylko na takich i nic nie zamula, wszystko działa tak jak powinno.
  • Odpowiedz
@motaboy: Niby tak niby nie, znam się na oprogramowaniu bo pracuje w IT i w przypadku telefonów to jest to samo co porównywanie Linuxa i windowsa - co z tego że w Linuxie mogę sobie zmodyfikować cokolwiek skoro xxx innych podstawowych rzeczy też muszę ogarnąć terminalem, w windowsie to po prostu działa tak samo jak w iPhone, a że preferuje nie marnować czasu na zabawę w troubleshooting jeśli mi za
  • Odpowiedz
@wjtk123: dwa przykłady z życia mojego i różowej dziwnych problemów: telefon z czystym Androidem. Wchodzi update urządzenia, przestaje działać podwójne tapnięcie do wybudzenia (niektóre serie tego modelu nie obsługiwały tego od początku… wiec wywalili). Wchodzi update na przejście do nowego Andka… pomieszali coś ze sterami do ekranu i modele z tym ekranem się uceglają. Można było go przywrócić przez zabawę devtoolsami, ale bez jaj. Inny przykład Huawei P8 lite: miał
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: Mam podobne doświadczenia z czystym Androidem. Miałem jakieś Xiaomi ze średniej półki, po pewnej aktualizacji przestał obsługiwać część pasm GSM (z tego, co pamietam) i praktycznie nie mogłem przez telefon rozmawiać XD. Czysty android to porażka, ale flagowce na androidzie, np. Samsunga czy OnePlusa, to świetne telefony.
  • Odpowiedz
Samsunga


@camelinthejungle: Samsung w moich (i wielu innych byłych użytkownikach) oczach jest spalony przez starą politykę aktualizacji. Miałem Ace 2 (całkiem dobrze go wspominam jak na Androida) i wieczne czekania na update z 2.3.6 do 4 było tragiczne. A jak wyszedł update to był nieużywalny. Jechałem przez chwile na customromie przed zmianą. Do tego te ich wynalazki typu Mini i Mini 2 gdzie telefon by nawet działał źle (zamiast tragicznie)
  • Odpowiedz
@wjtk123: 1. Łatwość przenoszenia danych i wszelkich ustawień z telefonu na telefon- jak kupujesz nowy telefon, to wystarczy że stary leży obok aby w kilka kroków zainicjować kopiowanie zawartości.
Po kilkunastu minutach masz wszystko na nowym telefonie łącznie z alarmami, nieodebranymi połączeniami, aplikacjami, ich ustawieniami (poza kilkoma wyjątkami jak np bankowe apki).
2. Zero śmieci w systemie- zapomnijcie o brandowaniu, pejsbukach i innym bloatware- czysty system i tyle.
3. Ścieżka dostępu do ustawień jest identyczna lub bardzo zbliżona na wszystkich urządzeniach z Ios. Kto się przesiadł z xiaomi na samsunga czy innego huswei to swoje przeszedł- nic tylko benny hilla podłożyć .
Kto wszedł tam z ios… jakbyś się znalazł w Indiach, albo na krupowkach- pierdyliard opcji, nie wiadomo gdzie czego szukać- ba, nie ma jak tego zrobić. W iPhone ściągniesz ekran w dol, odsłoni się wyszukiwarka. Jedna do wszystkiego- zdjęcia, maile, kontakty, ustawienia, www i diabli wiedza co jeszcze.
Nie pamiętasz gdzie masz zainstalowane waze? Nie musisz- wpiszesz pierwsze litery (a jak często używasz to jedna) i
  • Odpowiedz
@Herato: To, że chciałam zmiany od androida, który działał mi na nerwy, plus wielokrotnie słyszałam, że ip to problemy bezproblemowe. Rzeczywiście mój pierwszy iPhone był super, korzystałam z niego 5 lat, korzystałabym dalej (nadal jest super szybki, kondycja baterii 86%!), ale to była opcja z małą ilością pamięci, a w dobie dzisiejszych ogromnych aplikacji nie miałam już czego usunąć, bo wszystko było ważne, więc wymieniłam starego ip na nowego o
  • Odpowiedz
prestiż


@Soothsayer: xD kiedyś będąc w reserved gdzie była jakaś młodziutka sprzedawczyni, pewien typ się gimnastykował żeby zwrócić na siebie jej uwagę. Brał randomowe bluzki, koszule i podnosił do góry z telefonem w ręce. Jak nie przynosiło to efektu to nawet zdjął etui i zerkał co chwilę czy na dziewczynę czy patrzy. Nie wiem jak się skończyło, kupiłem swoje i poszedłem.
  • Odpowiedz
Nie bzdury bo akurat u mnie w firmie pomagam niektórym przenosić te dane przy przesiadce na nowe służbowe telefony. Za każdym razem jest coś.


@ZippyTobi: może po prostu Cię to przerasta, nie przejmuj się to żaden wstyd.
  • Odpowiedz
@KrzysiekEire: 1. W androidzie też to
działa,przynajmniej na samsungach smartswitch się nazywa ta opcja, i jedyne czego mi nie przeniosła to właśnie apki banku( alarmy i reszta o której piszesz jest)
2. Tu 100% prawdy kilka śmieciowych apek jest przynajmniej samsungowe można usunąć
3. Wejście w obie strony jeżeli chodzi o ustawienia to katorga moim zdaniem ustawienia gdzie każda apka to osobny hmm "wiersz" w ustawieniach średnio wyglada(dla mnie). Co
  • Odpowiedz
@kamil1230: 1. Przenosiłeś na telefony tej samej marki- spróbuj z innymi…
3. Te „wiersze” to akurat zaleta- masz w jednym miejscu wszystko jak na dłoni- wolałbyś skakać po aplikacjach i zgadywać gdzie kreatywni twórcy zakopali ustawienia? Poza tym, apki się upominają o zezwolenia, jak im nie udzieliłeś, a chcesz w danym momencie z nich skorzystac. Niektóre możesz zezwolić warunkowo.
Dla mnie to zaleta.
4. Miałem urządzenia różnych producentów- oj nie
  • Odpowiedz