Wpis z mikrobloga

Mirki, pracuję w korpo, nie umiem profesjonalnie pogodzić się z faktem, że gdzieś w oddziale tej samej firmy na zachodzie, albo w innej firmie ktoś na takim samym stanowisku robi to samo co ja, ale dostaje za to trzy razy więcej kasy niż ja.

Od razu inaczej bym podchodził do swojej roboty, gdybym tak zarabiał. Nie chodzi już nawet o same pieniądze, tylko o upokorzenie, i że muszą z nas cisnąć bekę w oddziałach za granicą, że Polaczki tak mało zarabiają.

#pieniadze #zarobki #pracbaza #korposwiat #polska #ekonomia
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ogarniam tego, że Polacy całkowicie zobojętnieli na wszystko, totalnie.

Można ich kopać, jak zombie w letargu.

Wyjdą na ulicę z oburzeniem, tylko jak jest temat aborcji.

O nic nie walczą, nic ich nie obchodzi. O żadne idee. Już całkowite wypranie.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: No ale jak to jest jakiś audyt, BBO/SSC no to nawet jakby mieli dostać 3 kafle do ręki to zajebisty początek i możliwość dalszego rozwoju, wskoczenia do bardziej opłacalnego projektu. Ty wiesz ile dostają dzisiaj juniorzy frontendu na start? Tacy prawdziwi juniorzy, a nie ci co mają 2 lata doświadczenia i aplikują na juniora xD. Kasjerki w biedrze z nadgodzinami często mają więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Ynfluencer: a ty się śmiejesz z hindusów że tak mało zarabiają? Albo z ludzi z Bangladeszu? Rozumiem że sytuacja frustrująca, ale już nie przesadzajmy że wszyscy myślą i śmieją się z Polaków.

Swoją drogą możesz edukować innych pracowników jakie są zarobki w zagranicznych filiach na podobnym stanowisku, presja da się często wywalczyć podwyżki, szczególnie jak bezrobocie niskie ogólnie i alternatywy są.
  • Odpowiedz
@Tasartico7: No, przecież nie raz się u nas w kraju mówi pogardliwie, że chinole tyrają z michy ryżu, albo o serwerowniach indyjskich.

I pewnie tak samo się gada o Polaczkach. Poza tym już nawet chooy, że się mniej zarabia, ale nie ma progresu, siłą nabywcza pensji statystycznego Polaka maleje.

Tylko ludzie, którzy mogą wynegocjować grube podwyżki się trzymają. Kurs złotówki jest
  • Odpowiedz
@boruvva: naucz się korzystać z google i sobie poszukaj synku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Stawki zaczynające się od 3000 na b2b czyli - zus i podatek to zostaje ci lekko ponad 1000 zł. To już jest skrajnie niska, ale jak wpadają takie oferty na grupy fb i nie mają jakichś gigantycznych wymagań to zaraz ma po >100 komentarzy z prośbą o kontakt.
widziałem ludzi, którzy oferują
  • Odpowiedz
@sikalafou: zielonka przemądrzała, słuchaj SYNKU, 20 lat pracuje w branży IT i jak ktoś pisze takie bzdury, to proszę o konkrety, To ze tobie proponują takie stawki, to świadczy tylko i wyłącznie o Tobie :-)
  • Odpowiedz
@boruvva: Ja mam trochę więcej i ogólnie jestem zadowolony ze swoich ofert ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli twoje zdanie byłoby dla mnie warte więcej niż to psie g---o, które leży pod blokiem na trawniku to bym ci wkleił parę screenów z grupek na fb ze stawkami od 3000 zł na b2b, ale z racji, że nie spełniasz tego wymogu to przykro mi, ale będziesz musiał sam
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: oni to nawet nie wiedza czesto albo o tym nie mysla ile zarabiamy. z drugiej strony zarabiam 3x mniej niz oni ale pracuje tez 3x mniej wiec wychodzi na jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ynfluencer w bogatszym kraju tego samego korpo ludzie nie mysla ile zarabiaja ludzie w biedniejszym kraju. Tutaj mamy swoje problemy i tez trzeba swoje KPI wyrobic zeby jakas lepsza podwyzke dostac z roku na rok.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: W back officie bankowym w samej Łodzi są duże różnice zarobkowe za to samo stanowisko i jakimś tam doświadczeniem od 3900 brutto w jednym banku do 7500 w innym biurowcu 200m dalej xD
  • Odpowiedz