Wpis z mikrobloga

Mirki, pracuję w korpo, nie umiem profesjonalnie pogodzić się z faktem, że gdzieś w oddziale tej samej firmy na zachodzie, albo w innej firmie ktoś na takim samym stanowisku robi to samo co ja, ale dostaje za to trzy razy więcej kasy niż ja.

Od razu inaczej bym podchodził do swojej roboty, gdybym tak zarabiał. Nie chodzi już nawet o same pieniądze, tylko o upokorzenie, i że muszą z nas cisnąć bekę w oddziałach za granicą, że Polaczki tak mało zarabiają.

#pieniadze #zarobki #pracbaza #korposwiat #polska #ekonomia
  • 82
@michal985: No, ale i tak będą się śmiać z Polaków dalej i to mnie boli. Oni pewnie się za granicą w takim oddziale jak mój spotykają rano na kawę, żeby pośmiać się z Polaczków, że jebią za takie hajsy. Mało tego.

U nas jeden Polak robi tyle co dwóch ludzi w takim oddziale za granicą.

Mój kumpel też pracuje w innym korpo i mają przetargi na projekty i mówi, że do
@Ynfluencer: Tak, codziennie. A my codziennie się rano z nich śmiejemy że wynajmujemy mieszkanie za 2500pln a oni za takie samo płacą 2k euro. A tak serio: Nie ma w Polsce kokosów ale są miejsca i stanowiska które płacą godne pieniądze - godne biorąc po uwagę mimo wszystko rozsądne koszty życia. A tak serio2 : ludzie mają swoje sprawy na głowie, tracisz czas na takie rozkminy który mógłbyś wykorzystać żeby zarabiać
@sikalafou: Nie sądzę, bo żyję akurat w regionie z jednym z najniższych odsetków bezrobocia. Tu już defacto praktycznie nikt nie jest bez pracy. Firma jedzie na minimalnych stanach i z braku kadr jak nie ma kim obsadzić jakiegoś stanowiska to rozdziela robotę na ambitnych frajerów, którzy mają już w #!$%@? swojej.
@Ynfluencer: no to napisz co to za firma, odpowiednio otaguj to może mireczki powysyłają cv jak macie takie zapotrzebowanie. Serio 5-6 kandydatów w POLSCE do korpo z gówno-wymaganiami na juniorskie stanowisko to brzmi tak #!$%@? abstrakcyjnie, że aż nie umiem ci uwierzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do nas na junior frontenda wleciało jakoś 300 cv, a wymagania wyśruubowane jak na juniora na maksa i bez widełek płacowych
@Fbubepe: Jeśli chodzi o moją firmę to wiem na pewno, że ja i wiele osób ma analogiczne stanowiska, bo oddziały zajmują się tym samym i ściśle sprecyzowany zakres obowiązków, tylko, że Polacy mają jeszcze dodatkową robotę.

Więc mi takiego g... nie wkręcaj. Widzę, że Polacy już serio stracili godność.
@sikalafou: Ale to nie jest branża IT w ogóle. I jakbyś u nas zobaczył jakie zarobki oferują to uwierzcie mi, że tymi CVkami byście se d... podtarli a nie wysłali.

To jest korpo, ale nie trzyma standardów korpo w Polsce. Oczywiście w oddziałach za granicą zarabiają krocie, ale u nas fatalnie.
@Fbubepe: Widzę, że masz problemy ze zrozumieniem. Nie chodzi o hajsy, ale o to, że brechtają się z Polaków. Chodzi o to, że wk...wia mnie, że Polacy muszą być niewolnikami Europy.

I mój wyjazd tego nie zmieni, denerwuje mnie, że nic się nie zmienia, miało być lepiej, ale tak samo jest.

Serio jakby ktoś zobaczył w tych oddziałach za granicą jak u nas Polaczek #!$%@?, a jaką ma wypłatę to by