Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie bawi jak co drugi wykopek deklaruje, że w razie wojny w ciągu paru godzin będzie na Zachodzie.

Nie wiem skąd w nich to idiotyczne założenie, że będą w stanie w ogóle bez problemów z państwa się wydostać, gdy przestaną latać samoloty cywilne, drogi się zakorkują, paliwo przestanie być sprzedawane jako zasób strategiczny, a nawigacja przestanie działać, bo GPS dla cywili zostanie wyłączony XD

A nawet jak się dojdzie do granicy, to trzeba jeszcze przez nią przejść, a już widzę jak Niemcy z otwartymi ramionami przyjmują miliony uchodźców z Polski gdy nie ma dla nich pracy, mieszkań a nawet jedzenia XD

#heheszki #humorobrazkowy #shitwykopsays #wojna #rakcontent #ukraina #rosja
s.....i - Zawsze mnie bawi jak co drugi wykopek deklaruje, że w razie wojny w ciągu p...

źródło: comment_1643183926HncY5KEa8jSUADm4mtS4Dv.jpg

Pobierz
  • 231
A ja uciekam promem do Szwecji i co teraz?


@Szalom: Szwecja będzie jednym z pierwszych krajów zagrożonych przez Rosję poza Polską, Finlandią i państwami bałtyckimi, świetny pomysł xD

Poza tym Bałtyk będzie teatrem działań wojennych.
Zawsze mnie bawi jak co drugi wykopek deklaruje, że w razie wojny w ciągu paru godzin będzie na Zachodzie.


@skitarii: To jest myślę powszechne myślenie przed każdym konfliktem.

Oczywiście rzeczywistość jest taka jak mówisz.
Uciec przed tą wojną można najpóźniej wtedy kiedy jeszcze nie wiadomo czy w ogóle wybuchnie i jaki będzie jej zasięg - czyli w pewnym uproszczeniu uciec można teraz.
Bo dziś można uciec całkiem sprawnie - czyli właśnie
Tu jest wykop, elita elit i... No właśnie, przyjdzie taki @skitarii i będzie się przemądrzał nie pamiętając co było kilka miesięcy temu na Białorusi, czy nawet parę lat temu na ukrainie. Jeszcze tekst, że Niemcy zamkną granicą przed Polakami w razie wojny u nas, przecież już jest wałkowane to od pierwszej fali imigrantów (to będzie kilka ładnych lat), że możesz uciec do najbliższego kraju w razie wojny (bodajże konwencja genewska). Potem gatka,
@hekktik: ale jakbys byl ciekawy to np rodowity bialorusin nie moze ot tak sobie opuscic kraju, zeby przyjechac do polski musi zdac egzamin na karte polaka, znajomosc jezyka, jeszcze kilka innych rzeczy, problem w tym ze sam wyjazd z kraju jest konkretnie utrudniony.

nawet na zaproszenie kogos z polski musisz poreczyc kase, wypelnic tone dokumentow, zdjecia dostarczyc, okreslic czas i miejsce pobytu, ten czas zabezpieczyc jakas tam kasą dodatkową jeszcze etc
@TestoDepot: w sytuacji gdyby zamkneli granice? oczywiscie ze by wybuchla, masz np przyklad zamykania wojewodztw we wloszech.

ogolnie zamykanie czegokolwiek = panika tlumu. gzdies tez byl swego czasu popularny artykul jakiegos wojskowego czy tam innego speca ze w zasadzie takie rzeczy jak uciekanie (jesli nie masz szeregu rzeczy przygotowanych wczesniej i opracowanego planu + dzialasz blyskawicznie) to mozna sobie z miejsca odpuscic.
@skitarii: po co Ci GPS do jazdy? Map i znaków już nie ma? Samochody już powinny być zatankowane i rzeczy pierwszej potrzeby spakowane.
Jedynym problemem będą faktycznie korki i porzucone pojazdy. Unikać autostrad. Zresztą uciekać do Niemiec można nawet i przez Czechy.

Granice nie będą zamknięte. A przynajmniej nie na początku.
@skitarii tak, tak, zrozumiem że w twoim mniemaniu to cała atakująca armia to nie wiem, zrespawnuje sie nagle z dupy pod granicą jak w grze multiplayer z botami z całym sprzętem xD

A w Polsce to nastąpi nagły blackdown jak w filmie postapo

Nawet jakby niepostrzeżenie zebrali armie, sprzęt, piechotę, samoloty, czolgi itp i jakimś cudem by to niepostrzeżenie przetransportowali, przecieli kable podwodne i zestrzelili satelity to nadal daleko nam do informacyjnego