Wpis z mikrobloga

Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszczędna (spalanie) i mniej terenowy wygląd.

- Nowa Kuga 2024
- Nowy Forester 2024

Obydwa auta spełniają moje kryteria:

- SUV (prześwit i wygoda wsiadania)
- automat
- benzyna/hybryda
- 5 lub 7-osobowe
- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie
- płaska podłoga w drugim rzędzie lub prawie płaska
- duży bagażnik by zmieściły się 3-4 duże walizki lotnicze
- brak dachu panoramicznego
- napęd 4x4
- fotel elektryczny z pamięcią ustawień połączony z ustawieniem lusterek zewnętrznych (dwóch kierowców)
- elektryczna klapa bagażnika otwierana bezdotykowo
- tapicerka materiałowa lub alcantara (nie umiem dbać o skórę)

#motoryzacja
iksem - Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszcz...

źródło: kuga czy forester

Pobierz
  • 121
Kuga dwusprzęgłowy automat


@OrzechowyDzem: w hybrydzie ma e CVT, w benzynie tylko manual i brak 4x4.

@iksem ostatnio na Fordzie srogo się przejechałem (Focus MK4), ale Kuga mimo, że jest na tej samej platformie, jest produkowana w innej fabryce i generalnie przez Forda pchana jako "lepsze" auto. W dodatku ma dobre hybrydy. Więc brałbym Kugę.
Ale tak na prawdę lepiej przedliftową, z około 2020 roku - to był peak wyposażenia i
@iksem tez się zastanawiałem nad kugą. Na fb ba grupce latają zdjęcia dwuletnich Kug, z pęcherzami od rdzy w wnękach drzwiowych. To przelało czarę i średnio mi się widzi jeździć po dwóch latach rdzewiejącym gruzem. Ford spadł na łeb. Mam focusa z 2014 i z tyłu też pojawia sie ruda ale to już 10 letnie auto…
@iksem: a nie myślał Pan o mitasubiszi outlanderze czy innej toyocie rav. Nie bierz auta za skrzynią CVT bo to gówno- paliwożerne i głośne. Tak samo silnik jakiś boxer w suburu to skarbonka. Poza tym po co napęd 4x4 czy tam awd z automatyczną skrzynią biegów? Jaki budżet- może dacia, albo kia sportage?
@iksem: coś innego. Przestarzałe samochody, kupujesz nowy, a masz 5 letni samochód. To jaki fun wyjechać z salonu starym? Kto to potem odkupi? Działkowicze i inne grzyby stracą już wzrok by prowadzić. No chyba, że masz 60 lat. To lubisz motoryzację z epoki