Wpis z mikrobloga

Scena z procesu Łowców Skór. Za skórę można było dostać 1800. Jako, że nie tak powoli wracamy do lat 90., to zrobimy sobie przegląd fotografii z lat 90. i początku lat 2000, których młode pokolenie wychowane w luksusie i bogactwie poziomu europejskiego już nie pamięta. Coś czuję, że czeka nas powrót solidnej przestępczości, bo pewnie niektórzy pamiętają, że szwendanie się nocą po polskich miastach w okresie 1990 - 2002 było proszeniem się o rabunek i pobicie. Oprócz tego był ogromny problem z kradzieżą samochodów i nielegalnymi dziuplami. Były fabryki amfetaminy w małych willach pod wielkimi miastami, a kto wie ile było plantacji marihuany na prowincji, gdzie też bieda zerkała. Ciekawe czasy, ale przynajmniej w latach 90. parliśmy na Zachód teraz tendencja jest na Wschód i wyjście z Unii Europejskiej nigdy bliżej nie było.

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #polska #fotohistoria #myrmekochoria
Pobierz myrmekochoria - Scena z procesu Łowców Skór. Za skórę można było dostać 1800. Jako, ż...
źródło: comment_1641551386JwxkNIpSCQYPKavyTA3kWD.jpg
  • 115
Czekaj bo ja twoje słowa chyba źle interpretuje ale brzmi to trochę jakbyś chciał aby te czasy wróciły.


@LPSzycha: a dzie tam, bardziej odnoszę sie do słów poprzedników którzy implikują że przez większą inflacje i ogólną biede będzie powrót przestępczości z lat 90tych
Do 2004r mieszkałem w Warszawie na szmulkach, o panie co to był za cyrk. Pobity policjant puszczony nago po ulicy, pobity każdy kto był z innej dzielni i nie znał nikogo. Wizyty Pruszkowa blok obok u lokalnego króla matko biznesu, podłożone bomby. Podpalone samochody, bo ktoś komuś komu nie powinien zwrócił uwagę. Posterunek policji na którym w nich pojawił się napis „lokal do spalenia” a kilka dni później spłoną. A teraz szmulowizna
@bocznica w 2000 miałem 17 lat i pamiętam jak z kumplem dostaliśmy #!$%@? w stylu suchara "zając ty znów bez czapki chodzisz"

To była wigila i zamiast iść na pasterkę chodziliśmy z dziewczynami po mrozie. Jakoś po 1 odprowadziliśmy je do domu w innej części dużego osiedla na którym mieszkaliśmy. Jak tylko wyszliśmy z klatki otoczyło nas paru gości pytając co tu robimy.
- no odprowadziliśmy X i Y - okazało się,
@bocznica potwierdzam Mirku. Jako mieszkaniec kilkudziesięcio tysięcznego miasta gdzie w latach komunistycznrgo "prosperity" 4 zakłady pracy dawały pracę bezpośrednio 90% ludzi a większość w mniejszym bądź większym stopniu była od nich zależna na własny oczy doświadczyłem co to znaczy bieda i przestępczość.

Jak to wszystko zaczelo padać/ prywatozowac się , to był moment że była jazda bez trzymanki, bezrobocie circa 20 - 30%, napady rozboje na porządku dziennym, krojenie lepiej ubranych dzieciaków
@myrmekochoria: Chłopie, przestań powtarzać tą idiotyczną propagandę o kierunku wschód błagam Cię. Sytuacja geopolityczna obecnie jest taka, że prędzej zachód nas wypchnie we wschodnią strefę wpływów w zamian za spokój z Rosją. A Ty coś bredzisz o tym, że my z unii będziemy wychodzić? Tania, durna propagandówa serwowana tylko po to by #!$%@?ć w ten pis i kaczora.