Wpis z mikrobloga

Scena z procesu Łowców Skór. Za skórę można było dostać 1800. Jako, że nie tak powoli wracamy do lat 90., to zrobimy sobie przegląd fotografii z lat 90. i początku lat 2000, których młode pokolenie wychowane w luksusie i bogactwie poziomu europejskiego już nie pamięta. Coś czuję, że czeka nas powrót solidnej przestępczości, bo pewnie niektórzy pamiętają, że szwendanie się nocą po polskich miastach w okresie 1990 - 2002 było proszeniem się o rabunek i pobicie. Oprócz tego był ogromny problem z kradzieżą samochodów i nielegalnymi dziuplami. Były fabryki amfetaminy w małych willach pod wielkimi miastami, a kto wie ile było plantacji marihuany na prowincji, gdzie też bieda zerkała. Ciekawe czasy, ale przynajmniej w latach 90. parliśmy na Zachód teraz tendencja jest na Wschód i wyjście z Unii Europejskiej nigdy bliżej nie było.

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #polska #fotohistoria #myrmekochoria
myrmekochoria - Scena z procesu Łowców Skór. Za skórę można było dostać 1800. Jako, ż...

źródło: comment_1641551386JwxkNIpSCQYPKavyTA3kWD.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@myrmekochoria: Polska lat 90-tych ale to była smutna kraina, bieda aż piszczało, ogromne bezrobocie, syf na ulicach, ludzie poubierani w szmaty, auta pordzewiałe poskręcane drutem, bezkarni bandyci terroryzujący ludzi, bezradna policja pochowana po komisariatach. Mam zgrzyt w pamięci bo to czasy mojej młodości którą się wspomina super ale ciesze się, że ludzie już nie muszą w takiej dziczy żyć. Pamiętam jak po strzelaninie w Gamie jakiś policjant w telewizji mówił co
Dziki_Odyniec - @myrmekochoria: Polska lat 90-tych ale to była smutna kraina, bieda a...

źródło: comment_1641568738m8yzRoyBOm06JUKrMkDQeX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kaaban Pierwsze z brzegu

Wójcik wspomina, że w latach 90. codziennie wybuchały bomby i nie było miesiąca bez trupa. To wtedy zginął Nikodem Skotarczak ps. Nikoś, zabito Piotra Suleja, nieco wcześniej Wiesława Kokłowskiego ps. Szwarceneger. Zdaniem pisarza opisanie tamtych burzliwych lat nie powinno już dziś wzbudzić gniewu gangsterów.


https://m.radiogdansk.pl/kultura-i-rozrywka/item/50832-nikos-zachar-tygrys-mafia-na-wybrzezu-historia-jak-z-filmow-tarantino/50832-nikos-zachar-tygrys-mafia-na-wybrzezu-historia-jak-z-filmow-tarantino
  • Odpowiedz
Coś czuję, że czeka nas powrót solidnej przestępczości, bo pewnie niektórzy pamiętają, że szwendanie się nocą po polskich miastach w okresie 1990 - 2002 było proszeniem się o rabunek i pobicie.


@myrmekochoria: Nom tak będzie xD Chociażby ze względów demograficznym nie ma co liczyć na wielki wzrost przestępczości - statystycznie najczęściej przestępstwa popełniają młodzi mężczyźni w wieku 16-25 lat kiedy hormony buzują i nie jest się zbyt mądrym. Do tego ludzie
  • Odpowiedz
Jasne, że trwa pewna recesja, ale to co opisałeś wydaje się mocno przesadzone.


@NieBendePrasowac: Recesja #!$%@? się niskimi cenami czynników wytwórczych, czy widzisz takie zjawisko? Nie? Ja też nie widzę. Obecnie mamy przegrzaną gospodarkę i najpewniej recesja to dopiero przyjdzie.
  • Odpowiedz
@bocznica: a pamiętasz historię Adasia, który był poszukiwany przez wszystkich a okazało się, że matka go zabiła i schowała do beczki?
  • Odpowiedz
@myrmekochoria: Pamiętam jeszcze jak samochody kradli na potęgę. Mojemu tacie na parkingu przed blokiem rozebrali na części Malucha, jak wyjeżdżali z osiedla to złapał ich patrol policji, bo jechali bez świateł w środku nocy. Policjanci otworzyli im bagażnik, a tam części z naszego Malczana. Tata chyba z tydzień go składał do kupy, bo połamali wszystko co możliwe przy szabrowaniu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pro666full: smieszne ze punki, metale to w tamtych czasach był kompletny element zdegenerowany społeczeństwa, chlejąc na umór, biorąc w tamtych czasach kompot chyba, no nawet widać co tam powypisywane jest na ścianach w tym materiale. Skini poprostu chcieli ten zdegenerowany element wyplewić, tak aby ludziom żyło się lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jako, że nie tak powoli wracamy do lat 90.


@myrmekochoria: W sensie, że nagle upadną markety i powrócą bazary? Kibole znów będą lać po mordach za chodzenie nie po tym osiedlu co trzeba? Do Krakowa wrócą maczety, a na stadion narodowy stragany? Zapisałem sobie ten post, mam nadzieję, że go nie usuniesz. Za rok sprawdzimy czy faktycznie tak wzrosły rozboje i kradzieże. Ja rozumiem, że inflacja może dać w dupę jakiejś
  • Odpowiedz
Pchaliśmy za zachód do Unii, bo wtedy Unia była zupełnie czymś innym, niż jest obecnie. Czasy się zmieniają, Unia też.


@Nanuno: Bzdura. Ludzie wtedy myśleli że za 2 lata góra będzie Euro w Polsce. Dopiero potem zaczęło się to rozłazić. Upadła potęga SLD, do głosu zaczęło dochodzić turboprawactwo ze swoją narracją. Ale prawda jest taka że w 2003/4 chcieliśmy do Unii bo chcielibyśmy być częścią bogatego świata, a ogóle poczucie było
  • Odpowiedz
Wątpię, aby te czasy powróciły, a już na pewno nie na tak dużą skalę. Wszechobecny monitoring, elektronika, którą można łatwo zablokować (tylko idiota ukradłby teraz telefon), rozpoznawanie twarzy i inwigilacja, w dodatku niż demograficzny i młodzież, która raczej jest bardzo miękka w porównaniu do tamtej patologii. No nie klei mi się to, może w większych miastach gdzieś w brudnej dzielnicy ktoś taki się uchował, ale teraz tamte akcje wydają się nie do
  • Odpowiedz
Za rok sprawdzimy czy faktycznie tak wzrosły rozboje i kradzieże


@rolnik_wykopowy: Ale Ty wiesz, że nikt nie mówi "za rok. za dwa"? Chodzi o niebezpieczny trend gdzie za 15-20 lat nasze dzieci obudzą się w latach 90.

A Ty coś bredzisz o tym, że my z unii będziemy wychodzić? Tania, durna propagandówa serwowana tylko po to by #!$%@?ć w ten pis i kaczora.


@StoSloty1488: No wiadomo, że polexit to wymysł
  • Odpowiedz