Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Jedyne co mi przychodzi na myśl:

Nivellen: "Brałem udział w wymordowaniu całej wioski przez Bruxe".
Ciri: "Nie jesteś potworem".
Nivellen: "Zgwałciłem kogoś 20 lat temu".
Geralt i Ciri: "Ty potworze, idz sie zabij".

Bawi mnie ta narracja, że gwałt to 'ultimate evil'. Żyjemy w czasach gdzie ludobójca stoi wyżej w społecznej hierarchi od gwałciciela xD

A jeszcze bym zapomniał. Torturowanie więźnia w najokrutniejszy możliwy sposób, tak jak to było wcześniej w tym samym odcinku, również jest moralnie lepsze od gwałtu xD
#wiedzmin #seriale #netflix
  • 101
@lajsu: w ksiazce geralt wiedzial o tym, ze on zgwalcil kaplanke jeszcze zanim nawet poznal ciri i przy trakcie znalazl dwa trupy i przypadkiem znalazl jego posiadlosc - wtedy mu opowiedzial swoja historie, ze byl bogaty po ojcu, ale #!$%@? z kolegami zniszczyl jakas wies i wyruchali kaplanke (nie byl nic o grzybkach lol) i ze przez to jest przeklety i zaluje, byl brzydkim pryszczatym grubasem, ktorego nie chciala zadna kobieta,
@karygodnykartofel: A no i co do corek, ktore zostawiali mu kupcy - to one czesto mialy lepiej u niego, bo nie musialy pracowac, glodowac, a gdyby tam nie poszly czesto czekal ich taki los, ze bylyby gwalcone/oddane do zamtuzow lub pracowaly niszczac rece i otrzymujac baty w glodzie i chlodzie. A u bestii mialy w opor jedzenia, ciepla kapiel i nie musialy nawet sprzatac, a gdy chcialy zachowywaly cnote - jest
@Opportunist: Czuję się zaskoczony ze ktoś woli śmierć od gwałtu. Historia pokazuje że ludzie w zdecydowanej większości wolą się nawet bardziej poniżyć ale zachować życie. Może to wynika z tego że niektórzy cenią swoje istnienie mniej niż utratę godności, zdrowia? A może po prostu nie było się nigdy w sytuacji w której czuło się że życie jest kruche i się aż tak bardzo nie docenia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lajsu: no widzisz, dla mnie pozbawienie życia człowieka (nie tortury itp.) czyli fizyczne zakończenie jego życia, równa się psychicznemu i fizycznemu torturowaniu w ramach zgwałcenia. To jest subiektywna różnica zdań wynikająca z moralności każdego z nas i wyzywanie ludzi (jak robiłeś wyżej) świadczy tylko o twoim braku kultury i nieumiejętności przyjęcia że ktoś może mieć inne zdanie niż ty.
@Alakecz: Idąc tym tokiem rozumowania, dojdziemy zaraz do wniosku, że uderzenie kogoś w twarz jest czymś moralnie gorszym od morderstwa, no bo przeciez morderstwo natychmiastowe = brak negatywnych odczuć fizycznych i emocjonalnych ofiary, po prostu ktoś przestaje 'być'. No a jak kogoś uderzysz to jest zarówno upokorzony jak i odczuwa ból.

Na szczęście są ludzie mądrzejsi od nas, i w kodeksie karnym za morderstwo grozi trzykrotnie surowsza kara niż za gwałt.
@Opportunist:

bo nie jesteś kobietą

Mężczyzna też może paść ofiarą gwałtu.

i gówno wiesz jak to boli

Na pewno wiemy nie gorzej, jak boli gwałt, niż ty wiesz, jak boli śmierć.

i jak przekreśla całe życie

Na pewno nie przekreśla życia bardziej niż morderstwo.

i bycie człowiekiem

Żywa ofiara gwałtu na pewno bardziej "jest człowiekiem" (cokolwiek to w tym kontekście znaczy), niż trup. Gwałt nie ma metafizycznej mocy odbierania człowieczeństwa, której
Właśnie nie wiem po co się produkujesz w temacie, który ciebie nie dotyczy bo nie jesteś kobietą i gówno wiesz jak to boli i jak przekreśla całe życie i bycie człowiekiem.


@Opportunist: Nie wierzę, że mogłaś to napisać. Nie tylko mężczyźni są gwałceni(w takim USA częściej niż kobiety) i gwałt jeszcze bardziej upadla mężczyznę. Na zgwałconą kobietę każdy będzie patrzył jak na ofiarę, ale nadal kobietę, na zgwałconego mężczyznę niektórzy popatrzą
@FrasierCrane: Jak spojrzysz na dyskusje na reddicie o tym odcinku, to jakakolwiek opinia zbliżona do mojej jest downvote'owana jak s*******n, więc obawiam się że na zachodzie ludzie naprawdę są zdania że morderstwo to jest pikuś xD


@lajsu:
Ja zaczynam powoli rozumiec absurdy lewactwa i tego #!$%@? swiata netflixowych teczowych idiotow.
Juz tlumacze. Chodzi o ilosc osob ktorym jest przykro i czuja sie czyms oburzone, obrazone, dotkniete, cokolwiek.
Ilosc.

I teraz