Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Jedyne co mi przychodzi na myśl:

Nivellen: "Brałem udział w wymordowaniu całej wioski przez Bruxe".
Ciri: "Nie jesteś potworem".
Nivellen: "Zgwałciłem kogoś 20 lat temu".
Geralt i Ciri: "Ty potworze, idz sie zabij".

Bawi mnie ta narracja, że gwałt to 'ultimate evil'. Żyjemy w czasach gdzie ludobójca stoi wyżej w społecznej hierarchi od gwałciciela xD

A jeszcze bym zapomniał. Torturowanie więźnia w najokrutniejszy możliwy sposób, tak jak to było wcześniej w tym samym odcinku, również jest moralnie lepsze od gwałtu xD
#wiedzmin #seriale #netflix
  • 101
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@FrasierCrane: otóż nie. Zgwałcenie to odebranie godności i ultymatywne poniżenie mające całkowicie zdegradować osobę i ją podporządkować gwałcacemu. Nie wiem czy jest to gorsze od zabójstwa, ale na pewno jest na tym samym poziomie zła. Jeżeli ofiarę potem zabijesz to nie zmienia faktu że ja wcześniej zgwałciłeś ergo ciągle jest to bardzo złe.

Ale ty sobie tutaj zastosowałeś sofizmat poszerzenia i myślisz że jesteś król dyskusji xD
@Alakecz: @Opportunist: No tak, bo poderżnięcie komuś gardła/wbicie nóż w serce/uduszenie kogoś/wyrzucenie kogoś przez okno wcale nie jest >10 x bardziej bolesne/poniżające/upokarzające/degradujące niż seks pod przymusem. Tak, zgadza się, to jest definicja gwałtu.
Już zupełnie pomijam fakt, że morderstwo to jest w pozbycie się drugiego człowieka, po prostu przekreślenie wszystkiego czego może doświadczyć w przyszłości, + niewyobrażalny ból dla jego rodziny.
Nie no #!$%@? to nawet nie ma porównania, po