Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Jedyne co mi przychodzi na myśl:

Nivellen: "Brałem udział w wymordowaniu całej wioski przez Bruxe".
Ciri: "Nie jesteś potworem".
Nivellen: "Zgwałciłem kogoś 20 lat temu".
Geralt i Ciri: "Ty potworze, idz sie zabij".

Bawi mnie ta narracja, że gwałt to 'ultimate evil'. Żyjemy w czasach gdzie ludobójca stoi wyżej w społecznej hierarchi od gwałciciela xD

A jeszcze bym zapomniał. Torturowanie więźnia w najokrutniejszy możliwy sposób, tak jak to było wcześniej w tym samym odcinku, również jest moralnie lepsze od gwałtu xD
#wiedzmin #seriale #netflix
  • 101
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: no i co z tego, nie znaczy to że miało to na mnie wpływ, mam swój umysł i swoje postrzeganie świata oraz znam kilka dziewczyn po gwałcie i wiem jak to na nie wpłynęło ale wy jak zwykle wszędzie widzicie propagandę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: ja #!$%@? jaki fikołek. Pobicie to naruszenie dobra w postaci ochrony przed obrażeniami ciała. Zgwałcenie to nie tylko naruszenie dobra nienaruszalności ciała, ale także największe poniżenie psychiczne dotyczące najbardziej wewnętrznych części psychiki człowieka - jego seksualności. Trzeba totalnie nie rozumieć czym dla ofiary jest gwałt żeby takie pierdoły pisać.
  • Odpowiedz
@lajsu: No bo nie odpowiadasz za czyjeś czyny, co by się nie działo proste. Bruxa mordowała, a nie on.
A to czy życie z mordercą jest moralne, huh inna kwestia. I są spore szanse, że jakby nawet się postawił Bruxsie to by tego nie przeżył XD
  • Odpowiedz
@lajsu Jako osoba mająca wykształcenie psychologiczne oraz osoba mająca niemal codzienny kontakt z zabójcami, gwałcicielami mierzi mnie gdy ktoś stawia gwałt na równi z zabójstwem. Albo twierdzi że gwałt jest gorszy. Zabójstwo jest o wiele gorsze
  • Odpowiedz
bruxe kochał, więc można mu było wybaczyć

zabicie służby można tłumaczyć szałem po przemianie

no ale do tej świątyni sam pojechał i sam zgwałcił tą kapłankę, nie miał żadnych wymówek


@K-S-: wymówkę miał: wpadł w złe towarzystwo i też jej użył.
  • Odpowiedz
Może to wynika z tego że niektórzy cenią swoje istnienie mniej niż utratę godności, zdrowia?


@Rogovic: Raczej wynika to z tego, że są idiotami i nie mają żadnego odniesienia bo największa tragedia jaka ich w życiu spotkała to jak mame nie dała na czipsy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
osobiście wioski nie wybił, w przeciwieństwie do gwałtu


@gucias: przecież to jest bardzo dobre wyjaśnienie, bo Nivellen nikogo w wiosce nie wymordował, tylko uratował, dał schronienie i zakochał się w bruxie, która mordowała. w ogóle nie powinniśmy w tym miejscu porównywać co jest gorsze, zgwałcenie czy zamordowanie kogoś, jak op sugeruje, tylko czy zgwałcenie kogoś nie jest gorsze niż "związek" z potworem, który morduje. W tej drugiej sytuacji jednak uznanie
  • Odpowiedz
@lajsu: pytanie, a ten wątek taki dlugi z ta brucs, czy później on jeszcze będzie fo czegoś potrzebny czy rozwijany, bo jsk na razie to takie to bylo wycięte i przyklejone od czapy do serialu.
  • Odpowiedz
@Middle-Earth: No to taki wątek poboczny, w całości zrealizowany w ramach jednego odcinka. Lubię takie zabiegi w serialach, ale tutaj mi nie podpasowało, pomijając zupełnie temat tego wpisu
  • Odpowiedz
  • 0
@lajsu Hmm... jest taka znana seria książek i gier w świecie fantasy... jakby ją przerobić na serial to możnaby zarobić kupę kasy... Trzeba tylko opracować scenariusz, tylko kto to zrobi? Eee nieważne, wszyscy się rzucą na tytuł i efekty specjalne, dla pewności zatrudnimy znanego aktora w roli głównej i kasa się będzie zgadzać...
  • Odpowiedz