Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Jedyne co mi przychodzi na myśl:

Nivellen: "Brałem udział w wymordowaniu całej wioski przez Bruxe".
Ciri: "Nie jesteś potworem".
Nivellen: "Zgwałciłem kogoś 20 lat temu".
Geralt i Ciri: "Ty potworze, idz sie zabij".

Bawi mnie ta narracja, że gwałt to 'ultimate evil'. Żyjemy w czasach gdzie ludobójca stoi wyżej w społecznej hierarchi od gwałciciela xD

A jeszcze bym zapomniał. Torturowanie więźnia w najokrutniejszy możliwy sposób, tak jak to było wcześniej w tym samym odcinku, również jest moralnie lepsze od gwałtu xD
#wiedzmin #seriale #netflix
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lajsu: przecież w serialu nawet nie pada to, że zgwałcił kapłankę, jest o tym mowa jedynie w książce. A Geralt na koniec mówi mu, że teraz jest śmiertelny i może sam się zabic, bo nie będzie tego robił za niego skoro nie na odwagi na samobójstwo.
  • Odpowiedz
@lajsu: nie czyn a intencja. Przy pozostawieniu bruxy można JescZe się tłumaczyć chora miłością co jest egoistyczne ale już nie takie zerojedynkowe z punktu moralnego. Sam gwałt byl od początku kierowany negatywnymi emocjami wiec ciężko w tym momencie polemizować.
  • Odpowiedz
@lajsu: Jak #!$%@? 25% młodych julek uważa, że samo spojrzenie faceta na kobietę to jest molestowanie, to czego oczekiwać xD.

Na szczęście lewactwo samo się usuwa (kastrują się na potęgę, aby "ratować" świat xD, a jak nawet nie, to raczej w ciąże nie zachodzą, a jak zachodzą to usuwają, a jak nie usuwają to są już w zaawansowanym wieku, więc raczej na jednym się kończy.
  • Odpowiedz
@lajsu: ja to odczułem inaczej. W odcinku co chwilę wychodziły rzeczy które Nivellen ma za uszami.
Atak na świątynie - był młody i głupi, a teraz ponosi karę w postaci klątwy.
Zabicie służby - szok po przemianie w bestię.
Przygarnięcie bruxy i pozwolenie żeby żywiła się okolicznymi mieszkańcami - moim zdaniem tutaj czara goryczy zaczynała się przelewać.
Wyznanie o gwałcie spowodowało że Geraldowi i Ciri ręce już całkiem opadły, a
  • Odpowiedz
@lajsu: Mylisz wątek. Wcześniej powiedział Ciri o zabiciu swoich podwładnych. Był świeżo po przemianie, wpadł w amok a może i sama klątwa tak działała.
Ciri wtedy powiedziała, że nie jest dla niej potworem.
Po zabiciu Bruxy jednym tchem przyznał się, że wiedział o jej krwawych poczynianiach w wiosce i przyznał się do gwałtu na kapłance. Wtedy go potępili. Być może za ogół.
  • Odpowiedz
Czego nie rozumiesz? Mężczyzna który da się zgwałcić, jest na tyle słaby że przestaje mieć status człowieka. Podobnie jak mężczyzna który zarabia mniej niż 10k, albo ma mniej niż 180cm wzrostu xD
  • Odpowiedz