Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema, opłaca robić się kurs programowania w jakimś SDA albo innym coderslabie? Pytam o samą część edukacyjną - czy faktycznie da radę osiągnąć chociaż poziom juniora? Z książek idzie mi średnio, brakuje mi takiego przymusu nauki, który wynika z tego, że zapłacone za szkołę to trzeba się przyłożyć do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomijam całkiem kwestie finansowe jbc. Mogę dołożyć do nauki jakichś środowisk, czy tam innych bajerów, takie jak programista15k - po naszej szkole masz gwarancję pracy hehe. Najlepiej jak ktoś robił takiego bootcampa to jego proszę o wypowiedź. A jak ktoś nie był, ale coś wie to też poproszę ()

#programowanie #programista15k #it #informatyka
  • 11
@rakujp: robiłem w sda kurs .NET i wyprzedzę wszystkie jęki i narzekania. Wszystko zależy. Piszesz, że z książek idzie Ci średnio, ale co dokładnie? Średnio idzie Ci nauka czy chęć nauki? Czy uważasz, że jak zostaniesz przymuszony to ogarniesz?

KAŻDY kurs, który Cię czegoś nauczy jest dobry. U nas z 11-osobowej grupy 1 dostała pracę Juniora jeszcze przed zakończeniem kursu. Kolejne 3-4 osoby z którymi mam jakiś kontakt na LinkedIn pracują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychu: coś w tym stylu jak piszesz, ale raczej brakuje mi takiej uczelnianej formy, nie o samego bata chodzi - myślę, że na kursie bardziej się do tego przyłożę - a jak już coś ogarnę to dużo chętniej będę się uczył dalej, tak już mam. A ty pracujesz w zawodzie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
@rakujp ja od zawsze pracowałem w IT, teraz zajmuję się adminką a na kurs poszedłem nie będąc pewny czy chcę to robić, ale i tak dużo się nauczyłem. Teraz mam pełniejszy obraz jak współpracuje ze sobą frontend, backend i bazy danych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychu: rozumiem. A opowiesz coś jak wyglądała nauka? Ile trwał, czy był zdalny, stacjonarny? Jakieś projekty tam robiliście, bez problemu można było się kontaktować z prowadzącym? Jakbyś mógł trochę od siebie opowiedzieć to fajnie
@rakujp: co prawda było to ze 4 lata temu, ale spróbuję sobie przypomnieć. Kurs trwał 4 miesiące, stacjonarnie w Wawie, bodajże 24 godziny w tygodniu. Jak wspomniałem to był kurs .NET, ale zaczęliśmy od frontendu: javascript, css, sass, angular. Później już sam .NET, chwilę aplikacje desktopowe, później webowe. W międzyczasie podstawy bazy danych i łączenie wszystkiego w całość. Na koniec był czas na zrobienie własnych projektów, jakieś spotkania z potencjalnymi pracodawcami.
@rakujp jak masz oddać tym cwaniaczkom tyle pieniędzy to już lepiej je gdzieś zablokuj z groźbą sam dla siebie że je odbierzesz dopiero jak się nauczysz, cała wiedza jest w Internecie. Na jakim jesteś poziomie?
@wychu: moja kumpela ze studiów robiła kurs w sda na testera manualnego ale tylko dlatego że kurs kończył się certyfikatem istqb. Przebranzowila się z kierownika burger Kinga w wieku bodajże 33 lat. Tyle że my studiowaliśmy informatykę. Kurs był w Gdyni stacjonarny przed covidem. Kosztował 5 czy 7k nie pamiętam