Wpis z mikrobloga

@Da_R_ecky: pretensje powinni mieć tylko i wyłącznie do PZMu. Problem jest znany od lat. Nawet w tamtym roku po informacjach o tym, że na przeglądach pojazdy mają być fotografowane poszło echo co z rajdówkami, bo wtedy już nikt przeglądu nie podbije. I co? I gówno. Nikt z tym nic nie zrobił, PZM ma w dupie, że wymagania rajdów są sprzeczne z przepisami dotyczącymi pojazdów. I koło się zamyka, bo rajdowcy sobie
@Alex_mski: Praca to by była jakby drogówka robiła to do czego jest, czyli bezpieczeństwo a nie wyrabienie norm. Widziałeś kiedyś suszenie czy zatrzymanie w miejscach gdzie jest niebezpiecznie? bo ja nigdy na kilkanaście lat jazdy samochodami.
W ogóle bym takiej rajdówki nawet nie zatrzymywał.. wiadomo że jadą na rajd i auto jest sprawne.. no ale o można się #!$%@?ć podbudować ego bo starzy nie kochali.
A te auta co faktycznie szkodzą,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 92
@dr3vil: ale miedzy oesami musi jezdzic na własnych kołach.

@smutna_rzaba: no ale w sumie co zwykłych ludzi obchodzi, że ktoś sobie wymyślił jakieś zasady rajdów niezgodne z przepisami? To niech sobie regulamin wyscigu zmienią. Tam wyżej właśnie ktoś napisał, że organizatorzy mają to w dupie, no to skoro mają, to ich prolem, że im policja zawodników zatrzymuje.
@Da_R_ecky: Dobrze, ale jaka jest prawda? Czy on może WEDŁUG PRAWA (a nie naszego widzimisie czy policji) legalnie się poruszać po drodze? No nie. TAKIE SĄ PRZEPISY. Też mam samochód, który jest tak zmodyfikowany że mam problem z przeglądem i ogółem nie jest zbyt legalny. No więc skoro ja, szary obywatel, nie mogę się po ulicy tym pojazdem poruszać, to czemu te rajdowe gwiazdy czy kto to tam jest mogą? Mamy
@Da_R_ecky: w sumie problematyczna sytuacja, bo chyba z formalnego punktu widzenia niczego nie można zarzucić temu policjantowi. Z drugiej strony - moi rodzice mieszkają w rejonie, gdzie co roku w wakacje odbywa się duży rajd. I między OS-ami rajdówki przemieszczają się normalnie po ulicach, w tym koło domu rodziców. I nie jest to jeden samochód tylko kilkanaście lub więcej. I nikt jeszcze nie został zatrzymany.
@cichanos: W punkt. Można to uregulować odpowiednio, nie wiem, chociażby wprowadzić kategorię "samochód rajdowy", którym nie możesz się poruszać po drogach publicznych, chyba że w tej chwili uczestniczysz w certyfikowanym rajdzie. Ale nieee, lepiej trzymać się "a, przecież wszyscy do tej pory przymykali oko, nikt się nie będzie czepiał". No, to ktoś się przyczepił. Ostatnio tez nie jestem zbytnim fanem policji, ale tutaj po prostu wykonali swoją robotę. Zatrzymali auto, co
@Karbon315: Ulice są do transportu, a nie wyżywania się frustratów. Chcesz motosportu udaj się na tor wyścigowy. Dodam tylko, że ów rajd nie skończył się dobrze dla jednej z uczestniczek bo okazało się, że kierowca nie ma skila i #!$%@?ł w płot domu. Całe szczęście, że zginął uczestnik a nie Bogu ducha winny mieszkaniec tego domu.