Wpis z mikrobloga

@Da_R_ecky: I bardzo k---a dobrze, z dwa miesiące temu podobny rajd zorganizowano na Śląsku, przed startem zjeby w tych wyścigówkach postanowili tłumnie przejechać na metę startu, przez dwie godziny mimo, zamkniętych okien, czułem się jak na wojnie, strzały z wydechu, ryk silników niewyobrażalny.
  • Odpowiedz
@Da_R_ecky: w sumie problematyczna sytuacja, bo chyba z formalnego punktu widzenia niczego nie można zarzucić temu policjantowi. Z drugiej strony - moi rodzice mieszkają w rejonie, gdzie co roku w wakacje odbywa się duży rajd. I między OS-ami rajdówki przemieszczają się normalnie po ulicach, w tym koło domu rodziców. I nie jest to jeden samochód tylko kilkanaście lub więcej. I nikt jeszcze nie został zatrzymany.
  • Odpowiedz
@cichanos: W punkt. Można to uregulować odpowiednio, nie wiem, chociażby wprowadzić kategorię "samochód rajdowy", którym nie możesz się poruszać po drogach publicznych, chyba że w tej chwili uczestniczysz w certyfikowanym rajdzie. Ale nieee, lepiej trzymać się "a, przecież wszyscy do tej pory przymykali oko, nikt się nie będzie czepiał". No, to ktoś się przyczepił. Ostatnio tez nie jestem zbytnim fanem policji, ale tutaj po prostu wykonali swoją robotę. Zatrzymali auto,
  • Odpowiedz
@Karbon315: Ulice są do transportu, a nie wyżywania się frustratów. Chcesz motosportu udaj się na tor wyścigowy. Dodam tylko, że ów rajd nie skończył się dobrze dla jednej z uczestniczek bo okazało się, że kierowca nie ma skila i p-----------ł w płot domu. Całe szczęście, że zginął uczestnik a nie Bogu ducha winny mieszkaniec tego domu.
  • Odpowiedz
To w takim razie trzeba ukarać całą masę policjantów, która nie wypełniała swoich obowiązków przez wiele lat. Jak mogli przeoczyć tyle aut, które nie mają prawa poruszać.


@Karbon315: No, to właśnie zaczęli wypełniać i zrobiło się "olaboga". Po prostu jest wielka działka pod tytułem "rajdy", w której de facto organizacja polega na tym, że wszyscy - diagności, policja, PZMot przymykają oko na przepisy i stwierdzają, że "do tej pory jakoś
  • Odpowiedz
@mbasasello: Jak dla mnie zatrzymanie jeszcze kilku załóg i bojkot ze strony zawodników to jedyna szansa na uzdrowienie sytuacji w kraju. PZM ma to gdzieś bo jedyne co się liczy to hajs i nie chcą zająć się problemem.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego np. taka klatka jest zakazana, przecież to zwiększa bezpieczeństwo... Poza tym podejrzewam, że technicznie ta rajdowka jest w lepszym stanie technicznym, niż 95% aut poruszających się na drodze. Lepiej, niż fabryka.
  • Odpowiedz
@xBARTEXx Jakby było "lepiej niż fabryka" to wszyscy by montowali klatki. Klatka wcale nie jest dobra, bo jest sztywna. Po to są strefy zgniotu, żeby absorbowały energię uderzenia stopniowo. Klatki robią to w sposób gwałtowny, co doprowadza do bardzo dużych przeciążeń. Po prostu charakterystyka wypadków rajdowych jest inna, niż drogowych. Dużo większe siły i przeciążenia, na które strefy zgniotu to za mało. Tu po prostu kalkuluje się ryzyko poważniejszych urazów wskutek
  • Odpowiedz