Wpis z mikrobloga

Mojemu bratu skradziono dziś bardzo charakterystyczny rower. Jakby sprzet rzucił się wam w oczy to proszę o informacje. Bardzo proszę również o wykopanie!

Dzisiaj w nocy skradziono mi rower Cervelo Aspero Grx 1 przy ul. Wawelskiej w Gdańsku. Zielone malowanie, rozmiar 51, na kołach ZIPP303 Firecrest. Miał zamontowane błotniki SKS. Dla osoby, która pomoże mi odzyskać maszynę przewidziana nagroda finansowa.


#zlodzieje #kradziez #rower #rowerowetrojmiasto #trojmiasto #pomocy #szosa #wykop
Aeciatko - Mojemu bratu skradziono dziś bardzo charakterystyczny rower. Jakby sprzet ...

źródło: comment_1638174140TuepaL7CoaXzjnlW0yi4ZX.jpg

Pobierz
  • 72
@bartosz325: no i co z tego? ale mniejsza ryzyko wystepowania zlodzieja ze szlifierka niz zwyklego zlodzieja z nozycami. to bardziej bariera psychologiczna niz finansowa, za duzo halasu, wiekszy przypal. chociaz wiesz ze cie okradla zorganizowana grupa a nie dres z sekatorem.

@kordian8: aaa do wykopkow mozna pisac godzinami xD to nic nie daje. napisz ze mogl wyjac siodelko i przednie kolo, drogi rower w zasadzie bez nich bezuzyteczny (skad wtedy
jeżeli potrafi operować wytrychem to tak - da się, ale jeżeli jest zwykłym #!$%@?.m złodziejem co jedyne co potrafi to uciąć linkę nożycami do drutu za 50 zł to nie poradzi sobie z zapięciami OnGuard, Kryptonite za ponad 100 zł :)


@kordian8: bo coś takiego jak szlifierka jest obca dla złodziei ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
na klatce schodowej obok mieszkania szlifierką aku? chłopie przecież pół bloku by obudził łącznie z właścicielem roweru


@kordian8: 1 min cięcia zapewne nikt by nie zwrócił uwagi bo komu by się chciało wstać sprawdzić kto to.
@sidhellfire narzędzia akumulatorowe to nie tylko szlifierki. Otwórz sobie katalog jakiejś konkretj marki i zdaj relacje co znalazłeś np: Akumulatorwe przecinaki hydrauliczne tnące z siła dziesiatek ton nacisku i do tego cicho. A inwestycja szybko sie zwróci
Ludzie którzy kradna drogie rowery to nie sa sebixy z nożycami do drutu za 15zl.Takiego roweru zawsze ktoś szuka, tez musi ogarnac rynek zbytu często dość customowych i egoztycznych marek.
@sidhellfire: no nie wiem. Ja bym się zerwał, jakbym wiedział, że mam na klatce rower droższy od auta przeciętnego Polaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inna sprawa, że mój triban za 2000zł ma bardziej komfortowe warunki i szanuję go na tyle, że na klatce bym go nie zostawił( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aeciatko: problemem jest to, że niestety @GrubyKociol ma racje, takich rowerów nie przypina się na widoku/nie zostawia na dłużej na mieście. Tu nie chodzi o to że to wina właściciela, tylko że to #!$%@? nierozsądne, a okazja (łatwego łupu/grubej kasy czyni złodzieja) I nie chodzi tu tylko o nasze podwórko, rowery giną w Niemczech/Holandii/gdziekolwiek i lądują u nas, całymi kontenerami. Taka już ludzka natura że niektórzy szukają łatwej kasy kosztem innych,
I znowu według wykopków winny właściciel a nie złodziej? xD


@KopecyFan: winny jest złodziej oczywiście, ale zostawianie w miejscach wspólnych takich rzeczy to jak proszenie się o kłopoty niestety. Wiadomo, że kradną auta z garaży, rowery z garaży też, ale czasem ludzie zostawiają naprawdę drogie rowery przypięte do stojaka przed klatką (u mnie na osiedlu tak było, koleś rower za ~10k zostawił "tylko na noc", no i rano już go nie
@Aeciatko: problemem jest to, że niestety @GrubyKociol ma racje, takich rowerów nie przypina się na widoku/nie zostawia na dłużej na mieście. Tu nie chodzi o to że to wina właściciela, tylko że to #!$%@? nierozsądne, a okazja (łatwego łupu/grubej kasy czyni złodzieja) I nie chodzi tu tylko o nasze podwórko, rowery giną w Niemczech/Holandii/gdziekolwiek i lądują u nas, całymi kontenerami. Taka już ludzka natura że niektórzy szukają łatwej kasy kosztem innych,