Wpis z mikrobloga

Mojemu bratu skradziono dziś bardzo charakterystyczny rower. Jakby sprzet rzucił się wam w oczy to proszę o informacje. Bardzo proszę również o wykopanie!

Dzisiaj w nocy skradziono mi rower Cervelo Aspero Grx 1 przy ul. Wawelskiej w Gdańsku. Zielone malowanie, rozmiar 51, na kołach ZIPP303 Firecrest. Miał zamontowane błotniki SKS. Dla osoby, która pomoże mi odzyskać maszynę przewidziana nagroda finansowa.


#zlodzieje #kradziez #rower #rowerowetrojmiasto #trojmiasto #pomocy #szosa #wykop
Aeciatko - Mojemu bratu skradziono dziś bardzo charakterystyczny rower. Jakby sprzet ...

źródło: comment_1638174140TuepaL7CoaXzjnlW0yi4ZX.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@KopecyFan: nie, pytam żeby się ustrzec, lepiej przygotować, etc. Ja trzymam rowery za prawie 80k w piwnicy bloku, ale mam śluzę jak do ubota więc spię w miarę spokojnie. Ale dla złodzieja ścianę #!$%@?ć to nie problem.
  • Odpowiedz
@KopecyFan: Oczywiście, że nie, ale to trochę jak z pierwszeństwem na przejeździe przed ciężarówką - idź wytłumaczyć kierowcy ciężarówki swoimi złamaniami, że miałeś pierwszeństwo.

Każdy siedzący w temacie rowerów wie jak chodliwy towar to jest i po prostu stara się minimalizować ryzyko.
  • Odpowiedz
my się nigdy tego złodziejstwa nie pozbędziemy


@KopecyFan: Złodziejstwa to się nie pozbędziemy dopóki sebki nic z kradzieży nie będą sobie robili / policja nie będzie konsekwentna.
Jak jeden z drugim wie, że za podprowadzenie roweru wiele mu nie grozi, to nawet się nie zastanowi czy mu się opłaca. Wykrywalność złodziei jest tak niska, że obrobienie piwnicy to dla nich złoty biznes.
Jak to się zmieni, to zacznie spadać wskaźnik. Albo
  • Odpowiedz
  • 8
@Aeciatko: standardowe pytanie: w jakich okolicznościach rower został skradziony? Przecież takich rowerów nie przypina się w komórce lokatorskiej.


@GrubyKociol: Pod drzwiami mieszkania miał wnękę z barierka do której był rower przypinany. Jego sąsiedzi tam dwa swoje tez trzymali. Kiedyś brata spytałem o to czy się nie boi to powiedział ze na noc rower wciąga do mieszkania. Widać tym razem tego nie zrobil ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: @slapdash: @Wyrewolwerowanyrewolwer: i w przypadku karbonowych rowerów jest jeden duży problem: brak wybitych numerów seryjnych. Jest tylko naklejka którą można sobie zerwać, zrobić nową z fejkowym numerem. Policja nie jest w stanie wykryć takiego roweru podczas kontroli. Jedyna szansa, że rower pojawi się na jakimś portalu ogłoszeniowym i były własciciel rozpozna po częściach swój rower.

@Aeciatko: ewidentnie jego wina, to jak pchanie się pod tira jak wyżej
  • Odpowiedz
  • 48
@Wyrewolwerowanyrewolwer: @slapdash: @Wyrewolwerowanyrewolwer: i w przypadku karbonowych rowerów jest jeden duży problem: brak wybitych numerów seryjnych. Jest tylko naklejka którą można sobie zerwać, zrobić nową z fejkowym numerem. Policja nie jest w stanie wykryć takiego roweru podczas kontroli. Jedyna szansa, że rower pojawi się na jakimś portalu ogłoszeniowym i były własciciel rozpozna po częściach swój rower.


@Aeciatko: ewidentnie jego wina, to jak pchanie się pod tira jak wyżej
  • Odpowiedz
@kordian8: Każde zabezpieczenie da się obejść. Dla wprawnego złodzieja to maks dwie minuty roboty, niezależnie czyli linka z supermarketu czy ulock albo łańcuch. Dobre zabezpieczenia to tylko zmniejszenie szans na kradzież
  • Odpowiedz
jeżeli potrafi operować wytrychem to tak - da się, ale jeżeli jest zwykłym #!$%@?.m złodziejem co jedyne co potrafi to uciąć linkę nożycami do drutu za 50 zł to nie poradzi sobie z zapięciami OnGuard, Kryptonite za ponad 100 zł :)
  • Odpowiedz