Wpis z mikrobloga

Śmieszny paradoks. W krajach zachodnich (np. Holandia czy Szwecja), gdzie feminizm jest najbardziej rozpropagowany, statystycznie najmniej różowych idzie na kierunki ścisłe. Za to w krajach bliskiego wschodu (np. Iran), gdzie feminizm praktycznie nie istnieje, dziewczyny na kierunkach ścisłych to nie jest nic nadzwyczajnego.
  • Odpowiedz
@sic0r: bo trzeba więcej kobiet w gamedevie. Ale to wcale nie jest lepszy sposób na zwiększenie ich liczby () i jedyne co oni osiągną, to właśnie ośmieszanie się.
  • Odpowiedz
Pracuję w gamedevie. Mamy nawet kobiety xD Niestety gamedev ma mało wspólnego z radosnym negliżem na poduchach. Siedzi się długie godziny i grzebie w skomplikowanych softach, często nawet za wiele się nie gada. Kasa też mniejsza niż w reszcie IT. Raczej trzeba bardzo chcieć to robić. Zachęcanie i ciągnięcie do takiej branży nie ma sensu. Jak ktoś nie jest tym zajarany to ucieknie prędko xD

@Hawthorne: Tylko te statsy są na
Wibrujacycymbalek - Pracuję w gamedevie. Mamy nawet kobiety xD Niestety gamedev ma ma...
  • Odpowiedz
Ale jak ona ma wyglądać do zdjęcia które ma coś reklamować i dodatkowo zwrócić uwagę samców? Jakby siedziała pod kocem z padem to pies z kulawą nogą by spojrzał ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sic0r: rakowa jupiterka reklamuje rakową akcję, no kto by się spodziewał ¯\_(ツ)_/¯

@Roskosmos007: ale to chyba nie ma zwrócić uwagi samców, skoro to stypendium dla kobiet ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bachus:

myślę, że to był niezły trolling :-)


Ja jej nie znam, więc jeśli trolling to trollowała samą siebie ugruntowując stereotypy a ja to w sumie w nosie mam czy ona mądra czy nie całkiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@sic0r: szczerze mówiąc to ja nie chcę więcej kobiet w IT - specjalnie poszłam w takim kierunku żeby pracować w środowisku z mniejszą ilością emocjonalnych dram a niestety im więcej lasek w teamie tym większe prawdopodobieństwo że nie da się spokojnie pracować.
  • Odpowiedz
twierdzisz, że jest na rynku jakikolwiek doświadczony i wykształcony gamedev, który nie może znaleźć pracy przez zatrudnianie kobiet?


twierdzisz, że jest na rynku jakakolwiek doświadczona i wykształcona gamedev potrzebuje specjalnych przywilejów żeby znaleźć pracę?

No właśnie. Więc skoro program jest tworzony dla osób z minimalnym doświadczeniem to dlaczego kryterium przyjęcia jest kolor skóry? A nie wróć, płeć.

@SzybkieSondy:
  • Odpowiedz