Wpis z mikrobloga

W gamedev'ie potrzeba więcej kobiet.
Nie potrzeba umiejętności, wykształcenia, doświadczenia, które nie mają nic wspólnego z płcią - potrzeba więcej genitaliów żeńskich.
Właśnie dlatego z dumą siedzę z dwoma padami w koszulce z padem i gołą dupą, bo tego potrzebuje gamedev.

#gry #gamedev #bekazlewactwa #pieklomezczyzn
sic0r - W gamedev'ie potrzeba więcej kobiet. 
Nie potrzeba umiejętności, wykształcen...

źródło: comment_1638100489AfAxRMd0X04rP0YkvlwFNC.jpg

Pobierz
  • 118
@sic0r: twierdzisz, że jest na rynku jakikolwiek doświadczony i wykształcony gamedev, który nie może znaleźć pracy przez zatrudnianie kobiet? M


Mysle ze znajdzie sie sporo aspirujacych amatorow ktorzy chcieliby sie gdzies zalapac na stypendium lub staz. Dla nich nie ma jednak ''rownosciowych'' programow gdzie glownym czynnikiem decydujacym o zatrudnieniu jest to co masz miedzy nogami. Tak w ramach walki z... seksizmem xD.
mówię to jako kobieta studiująca i robiąca w gamedevie: dla takich kobiet jak ja, te całe stypendia DEDYKOWANE kobietom są uwłaczające... to prawda, mało miałam kobiet na studiach czy w pracy, ale jak już były to ZASŁUŻYŁY swoimi umiejętnościami, a nie płcią


@Neanara: niestety przez takie akcje w stylu "Dziewczyny na politechniki" albo "Nowe technologie dla dziewczyn" kobiety będą musiały sobie zasłużyć na szacunek w branży. Bo skąd twój kolega z
@sic0r:
1. 99% kobiet nie interesują gry, w przeciwieństwie do jakiegoś pewnie 20-30% zainteresowania facetów
2. kobiety w przeważającej większości w piździe mają inżynierię, programowanie i technologię

Fajnie ze zachęcamy te które chcą, mają dzisiaj możliwości bo nikt nie dyskryminuje kobiet na uniwerkach informatycznych, sam miałem na polibudzie koleżanki w grupie i nikt na serio nigdy nie robił im problemów, albo wyśmiewał z powodu płci. Raczej pełno spermiarzy prędzej w grupie
@sic0r: Z jednej strony zdolne kobiety które się do tego nadają radzą sobie bez żadnej pomocy. Ja uważam, że kobieta może być tak samo dobra w kodowaniu jak facet dlatego nie należy jej traktować jako osoby niepełnosprawnej. Z drugiej strony często te woke firmy to bardzo toksyczne środowisko. Tu podobny artykuł blizzarda z 2020 o warsztatach dla kobiet odbywających się corocznie: https://news.blizzard.com/en-us/blizzard/23463729/girls-who-code-goes-virtual-with-blizzard

Super woke firma. Jedna kobieta doświadczała gwałtów przez 2