Wpis z mikrobloga

@Felonious_Gru: patrz nawet debile jakieś magistry inżynierki stwierdził że jazda po kostce brukowej jest szkodliwa dla rowerzysty

Długotrwała jazda rowerem po nawierzchniach pokrytych kostką betonową powoduje wyraźne zagrożenie dla zdrowia rowerzystów, tak więc powinno się unikać stosowania kostki brukowej do budowy dróg rowerowych. W zasadzie należy dążyć do zakazu jej układania. Najlepszą, czyli generującą najmniej drgań nawierzchnię do jazdy rowerem stanowi mastyks grysowy (SMA), rozściełany mechanicznie i zagęszczany walcami. Typowe dobrej
ciekaw jestem czy czują różnicę w użytkowaniu,


@Felonious_Gru: Przejście w progresywną gemetrię ma wady i zalety - zdecydowanie lepiej rower w terenie się zachowuje, ale trudno się go prowadzi w ciasnych nawrotach.

120mm zawiasu teoretycznie spowalnia na prostych podjazdach za to pozwala zjeżdżać znacznie, znacznie szybciej.

Sam ostatnio miałem przyjemność przejechać jeden dosyć trudny technicznie zjazd na 100mm (zawieszenie albo dobijało, albo musiało być masakrycznie twardo ustawione) i na 120mm zawieszenia.
@MARIO99: sytuacja sprzed 3 lat idealnie opisuje pedalarza szosowego. Otóż jechałem sobie raz moim MTB ścieżka rowerową wokół pewnego jeziora, w pewnym momencie spadła mi butelka wody na ścieżkę bo była źle zabezpieczona. Rower zaparkowałem na ścieżce przy krawędzi. Podnosząc wodę jakiś pedalarz na szosowce z ryjem do mnie, czy jestem nienormalny blokując i chodząc po ścieżce. Odpowiedziałem mu „Tak”, po czym zszedł i zupełnie niespodziewanie pchnął mnie, uderzyłem głową na
@MARIO99: sytuacja sprzed 3 lat idealnie opisuje pedalarza szosowego. Otóż jechałem sobie raz moim MTB ścieżka rowerową wokół pewnego jeziora, w pewnym momencie spadła mi butelka wody na ścieżkę bo była źle zabezpieczona. Rower zaparkowałem na ścieżce przy krawędzi. Podnosząc wodę jakiś pedalarz na szosowce z ryjem do mnie, czy jestem nienormalny blokując i chodząc po ścieżce. Odpowiedziałem mu „Tak”, po czym zszedł i zupełnie niespodziewanie pchnął mnie, uderzyłem głową na