Wpis z mikrobloga

W tym przypadku chodzi już o wsparcie gotówkowe na poczet wkładu własnego. Maksymalnie ma ono wynieść 160 tys. zł. Będzie też zależało od liczby dzieci: 20 tys. zł przy drugim dziecku, 60 tys. zł po narodzeniu trzeciego oraz 20 tys. zł za każde kolejne dziecko


@Zapaczony: a idź pan w #!$%@?, ile tych bombelkow by trzeba było narodzić (_ )
@Zapaczony: Akurat gwarancję wkładu własnego uznaję za słuszną. I tak spłacamy ten dom, mieszkanie. Dla wielu ludzi uzbieranie 100,000 zł na koncie jest po prostu niemożliwe dla mieszkania o wartości 500,000 zł. Masa ludzi się zapożycza na sam wkład własny i stawia ich to w skrajnie niekorzystnej pozycji wśród tych, którzy po prostu odziedziczyli. A takich co odziedziczyli czy jakaś ciotka, czy prababka przepisała jest dużo, ja należę do tych, którzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Daszekk: U mnie na osiedlu ostatnio sprzedał facet mieszkanie 39m2 za 635 000 zł. Ale to 400 m od morza. Kur## to był mój zakup życia 86m za 370 000 (szeregowy dom z działką)
@RussianBoi2: jak nie potrafisz uzbierać na wkład własny to prawdopodobnie nie jesteś wstanie spłacać kredyt na pół miliona. Trzeba dodać ze pożyczanie pieniędzy na wkład własny to patologia w Polsce. Po za tym uzbierać 100 tysięcy to pestka, jest na to wiele sposób. Chociaż by praca za granicą, znajomi w ciągu 5 miesięcy odłożyli ponad 50 tysięcy złotych
@Zapaczony: I co to da jak bank powie: A Wy to tylko 500+ macie? Jakaś praca, czy coś? No niestety za 500
+ nie spłacicie tej luksusowej kawalerki o pow. 40 m2. za 350 tys. zł.
@grek_zorba: Jak masz 7 dzieci nie płacisz za żadne żłobki czy przedszkola na dodatek jestes pierwszy w kolejce, masz wszedzie ulgi podatkowe, karty dużej rodziny, pierwszenstwo u lekarza a dzieci kolonie co rok. Nie wspominajac o 500+ i tym ze teraz na mieszkanie dadzą. Ty jak nie pracujesz to masz zasilek + jak sobie zalatwisz papier to dostaniesz jeszcze dodatek za niepelnosprawnosc. A zapomnialbym MOPS ogarnia jedzenie, ubrania i mieszkanie socjalne
@Zapaczony: No trudno by było nie oszczędzać i nie płacić podatków. Nie rozumiem co jest w tym tak dziwnego czy śmiesznego.
@fegwegw: No to co z tego, że czerwona? oO
@dran2:

Miasta to nie ich elektorat.

Akurat wcale nie. Na przykład Łódź głosowała głównie na PiS. Podejrzewam, że w innych miastach podobnie.
@zaloz_konto23:
Może dlatego, że to głównie oni dostarczają państwu nowych obywateli? Trudno by państwo nie nagradzało tych, którzy rodzą nowych podatników.

Wam też nikt nie broni rodzić więcej dzieci. Nie wiem coście się tak doczepili do tych wielodzietnych.
To, że zazwyczaj podejmują się tego rodziny które nie zdają sobie sprawy ze swej sytuacji, to już druga sprawa.
Program ten nie jest niczym dziwnym, zwłaszcza jak się porówna do pozostałych państw Europy.
@dimian rząd od 4 lat nie ma programu mieszkalnego, mieszkanie+ okazało się fiaskiem więc chcą wprowadzić jakiś program żeby mieć alibi że coś robią niskim kosztem - gwarancję dużo nie kosztują, a większość spłat kredytów to będzie maksymalnie 20 tys.