Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mbasasello: nie, nie możesz
kosmetolog nie jest lekarzem ani zawodem regulowanym czy zawodem zaufania publicznego
pomijam już kwestie odpowiedzialności cywilnej za błędy, to posługiwanie się tytułem do którego prawa nabywa się poprzez egzamin, używanie go jest nielegalne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@flumpy_bread: Dlaczego tak uważasz? Mogę spytać o oficjalną wykładnię moją Izbę Lekarską, ale znam kilku lekarzy, którzy tak robią, zanim to zrobili radzili się w izbach i jest to OK. Ale tak jak napisałem wyżej - jest to OK na zasadzie, że nic tego nie zabrania. Oczywiście jeśli masz jakąś podstawę prawną, że nie wolno, to będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu.

@mbasasello: okej, poproszę o oficjalne pismo w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flumpy_bread: Tak, możesz. Właśnie o tym mówię. Tytułu "lekarz", który jest regulowany nie masz prawa używać bez odpowiednich kwalifikacji. Podobnie jak tytułu "specjalista". Ale pokaż mi, gdzie jest regulowany zwrot "ginekolog"? Nie "specjalista położnictwa i ginekologii", tylko "ginekolog".

@mbasasello: no to mówię powodzenia w bronieniu takiego lekarza, który napisał sobie chirurg i robi zabiegi na pacjentach, po znajomości ci powiem, że nie wróżę powodzenia

także czekam na tę opinię izby
Gwiazda instagramu zrobi wszystko,zeby atencja sie zgadzala
Teraz udaje wielka pokrzywdzona,ale nagrac jak placze musiala.

Ten swiat internetowych celebrytow to jedno wielkie klamstwo i kicz.
I namawianie na zakup gowna w zawyzonej cenie czy wplacanie kasy na lewe zbiorki.

I nie dotyczy to jej,ale wszystkich celebrytow insta czy z yt
@#!$%@?: Dla przykładu ostatni egzamin z otolaryngologii oblało 65% zdających, a ze zdających po raz pierwszy 97%. Czy znaczy to że to sami debile (na specjalizację z otolaryngologii trzeba mieć dobry lub bardzo dobry wynik z lekarskiego egzaminu końcowego)? Nie, to znaczy że profesorstwo które ułożyło test tak odleciało, że pyta o rzeczy których nikt nie jest w stanie spamiętać i nikomu do niczego nie jest potrzebne. Poza tym Polska jest jednym
Kurde bawi mnie, że pewnie połowa tu komentujących i wyśmiewających laskę miała pewnie ledwo 30% na maturze albo jakieś poprawki w trakcie studiów, ale BEKA BO BABA Z INSTAGRAMA NIE ZDAŁA xD

Wiecie, że część lekarzy mająca normalnie dyżury w szpitalach to lekarze UWAGA w trakcie specjalizacji? I oni (niesamowite) normalnie leczą ludzi.
@Uuk_: skarbnica wiedzy tak że już nie raz musiał usuwać wpisy bo wprowadzała w błąd i w komentarzach ją prostowano, ta sama co jawnie pisze że promowanie bycia fit oraz ćwiczenia sylwetki przez kobiety i regularna aktywność fizyczna nie jest OK...
@Sharpboy: Wiesz co, napisałem już do Izb Lekarskich, bo opieram się na wypowiedzi prawnika izb, którą kiedyś czytałem. Czekam na ich opinię. Natomiast w tytule tego artykułu jest napisane o "nieuzasadnionym posługiwaniu się tytułem specjalisty". Jeśli ktoś tytułuje się specjalistą nie będąc nim to jest to oczywiście niezgodne z przepisami. Co do tego używania tytułu "pediatra" czy "kardiolog" to zauważ, że nawet w tym artykule piszą, że nikt nie dostał za