Wpis z mikrobloga

Czasem mam wrażenie że turyści którzy przyjeżdżają do Krakowa czy to z zagranicy czy z innych części Polski mają myślenie na zasadzie że Kraków to jedynie Wawel, Rynek i Kazimierz z bulwarami... Ostatnio przyjechali do mnie znajomi którzy nigdy nie byli w Krakowie i nasze miasto im się kojarzyło głównie z rynkiem to uznałem że im pokażę tą inną część Krakowa czyli Zalew Zakrzówek mówiąc że w tym miejscu pracował kiedyś Karol Wojtyła przed zalaniem, miejsce byłego obozu Liban wraz z Kamieniołomem czy choćby Kopiec Piłsudzkiego i inne zabytki w Lasku Wolskim, powiem szczerze że byli zdziwieni i nie spodziewali się tego że prawie w centrum miasta kryją się takie perełki jeżeli chodzi o atrakcję turystyczne...Dla mnie rynek czy Wawel są mocno przereklamowane ale jakby nie patrzeć jest to wizytówka Krakowa!
#krakow #turystyka #polska
wakxam - Czasem mam wrażenie że turyści którzy przyjeżdżają do Krakowa czy to z zagra...

źródło: comment_1632636643427Ccl4Od18jU9LdPj1Q1G.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • 18
@wakxam No i jak tam, Zakrzówek otoczony jakaś dziurawa siatką, nie wiadomo co tam robic, wejść nie można oficjalnie. Liban to samo - można tam wejść w ogóle? Bo ja pamietam bramę i cmentarzysko rdzewiejących samochodów. Taka wizytówka - zobacz tu mamy fajne rzeczy, może kiedyś to się wyremontuje i udostępni, na razie sobie wyobraz jaki potencjał. Daj nam tylko 30 lat niech się miasto dogada z deweloperami i na Zakrzówku
  • Odpowiedz
@wakxam: nie znają, bo tam meleksy nie dojeżdżają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mnie tam też zawsze smuci, że lokalne biura podróży wciskają turystom tylko jeden fun pack: Wawel + Wieliczka + Auschwitz
  • Odpowiedz
Chłopie, w Krakowie byłem setki, setki razy. Poza rynkiem to tam nic nie ma. Miasto jakich wiele. Daremne drogi, korki, chodniki tragiczne, nawet pochodzić nie idzie. Ja to rozumiem, każdy idealizuje swoje miasto itd, bo widzi się go pod innym kątem. Wg mnie Kraków to blokoza wraz wszechobecna patodeweloperka. Była stolica Polski, która znowu nia została . Zostala stolica patodeweloperki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wakxam: takie perełki nie są dobrze opisane w przewodnikach. Turysta przyjeżdżający do obecgo miasta obskakuje top ten zabytków i ma już dość. Dopiero jak zostaniesz na dłużej w jakimś miejscu to szukasz czegoś więcej. Najlepiej mieć jakieś lokalsa wśród znajomych który pokaże coś więcej. Przerabiałem to w większości stolic europejskich.
  • Odpowiedz
@wakxam kocham Krakow chociaz mieszkam w wawie. Jak bylem odwiedzic Zakrzowek, ty spotkalem sie tylko z blotem po kostki, ogrodzeniem, budowa i syfem w krzakach. Szkoda bo miejsce ma potencjal...
  • Odpowiedz