Wpis z mikrobloga

Przez PiS jesteśmy już na progu wyjścia z UE. Wyjścia z cywilizacji zachodniej, która jako jedyna szanuje w pełni prawa człowieka i swobody obywatelskie. Dziękujemy wyborcy PiSu i dziękujemy wyborcy Konfederacji którzy plujecie na UE przy każdej możliwej okazji, nie myślcie, że jeśli nasz kraj odwróci się od zachodu to z takimi otwartymi rękami będą nas trzymać choćby w NATO. Już teraz są głosy zza granicy, że w obecnym stanie Polska nie zostałby przyjęta ani do UE ani do NATO. Jeżeli Polska jeszcze kiedyś zniknie z mapy to nie dzięki Euroentuzjastom, ale dzięki takim jak wy, zakompleksionym narodowcom czy katotalibom, może nie zaslugujecie na żadne prawa skoro ślinicie się na myśl o Białorusi czy Chinach jako wspaniałych samodzielnych krajach, mimo, że pewnie żaden z was nie chciałby tam zamieszkać. Może taki kraj, gdzie jeden sąsiad pluje na drugiego o byle co, i takich sobie wybiera przedstawicieli, nie ma prawa nigdy należeć do cywilizowanego świata. Smutne co ludzie podający się za największych patriotów mogą zrobić z krajem.
#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
Pobierz
źródło: comment_1631248561HVemEfLmBOfTxWxAd32O2M.jpg
  • 159
@xiv7: PiS nas z Unii nie wyprowadzi, o to akurat jestem spokojny. Mogą tym straszyć, ale robią to wyłącznie propagandowo - a faktyczne ruchy za wyjściem doprowadziłyby tę partię do eksplozji i podziału, na dużą frakcję pro-unijną i zdecydowanie mniejszą frakcję anty-unijną.

Tak też polecam traktować, choćby to #!$%@? Terleckiego - jako puste groźby, obliczone na zrobienie dymów, za którymi nic nie stoi.
Mogłaby być gorsza -mało kto pamięta, że w lata 90-te Polska wchodziła jako kraj biedniejszy od Ukrainy. To się zaczęło powoli zmieniać i dopiero po kilku latach bycia w CEFTA (kto pamięta...?) Polska stałasię wyraźnie zamożniejsza od U


@Filipterka25: Jest to nieprawda w latach 90. a nawet 80. kiedy ukraińska SRR miała ciut wyższe PKB niż PRL lepiej się żyło w Polsce i były większe zarobki. Symboliczna przewaga za Sojuza brała
@mnik1:

PiS nas z Unii nie wyprowadzi, o to akurat jestem spokojny. Mogą tym straszyć, ale robią to wyłącznie propagandowo - a faktyczne ruchy za wyjściem doprowadziłyby tę partię do eksplozji i podziału, na dużą frakcję pro-unijną i zdecydowanie mniejszą frakcję anty-unijną.


Skomentuje to grafiką ()
Pobierz
źródło: comment_1631253649uXUdUbyI7BPnd12AZst4NP.jpg
@mnik1: no nie wiem czy ci ludzie z PiSu w momencie zablokowania pieniędzy z Unii nie tupną nogą i nie będą chcieli pokazać co to nie oni, już na różne stanowiska potrafią całkiem na serio mianować takie osoby, że sobie człowiek zadaje pytanie czy to nie żart, a oni robią to bez oporów, a potem w tvp pójdzie ściek że PiS wyzwolił Polskę spod okupanta i Polacy są przez to 100x
@xiv7: Tupać nóżkami na pewno będą, ale dotychczasowa praktyka pokazuje że jak już sobie potupają, to potulnie padają na kolana i błagają Unię o przebaczenie, oczywiście tak daleko od obiektywów kamer jak to tylko możliwe. Zdecydowana większość społeczeństwa jest za Unią, w Polsce de facto nie ma partii otwarcie anty-unijnych, wszak nawet Konfederacja z Zerem tańczą wokół tego tematu jak w mongolskim balecie, będąc za, a nawet przeciw, samo wyjście
@xiv7: ale taguj #urojeniaprawakoidalne

Już teraz są głosy zza granicy, że w obecnym stanie Polska nie zostałby przyjęta ani do UE ani do NATO.

jako jedni z niewielu krajów honorujemy chociażby wymóg NATO w zakresie 2% PKB na obronność, szybciej Niemcy nie zostałyby przyjęte w aktualnym stanie a nie my.

Wyjścia z cywilizacji zachodniej, która jako jedyna szanuje w pełni prawa człowieka i swobody obywatelskie.


Mmm ale szanują te swobody dogadując
@xiv7 ja nie potrafię tego pojąć, jak w kraju w którym każdy ukończył przynajmniej podstawówkę, głosuje się na gościa który nie potrafił zalożyć sobie nawet konta w banku

A ja nie potrafię pojąć, jak osoba która ma dostęp do internetu, nie potrafi sprawdzić jakie muszą być spełnione warunki wyjścia z UE. Że taka osoba nie potrafi pojąć, że takie gadanie pisowcow jest tylko pod publikę swoich wyborców. Ogólnie uważam, że pis to
@xiv7: poza tym był szereg innych korzysić, otwarcie rynków dla naszych firm czy (szczególnie ta czasowa) emigracja i transfery zza granicy do Polski pieniędzy, które emigranci zarabiali i zarabiają
@xiv7: a pozostał bilans? koszty uczestnictwa to nie jest tylko i wyłącznie transfer gotówki w jedną i drugą.
a nawet i sam transfer jest zaburzony bo część kasy unia nas zobowiązała żebyśmy wydali w określony sposób a ten sposób się okazał transferem kasy do ich korporacji
ci co to popierają to takie polaczki z Polski B. 40 lat nie byli dalej niż 30 km od miejsca swojego zamieszkania, ostatni raz nad morzem pewnie w 1970.


@cat_burger: Mój ojciec, Polska A, były przedsiębiorca (zrezygnował, bo państwo coraz bardziej uprzykrzało biznes xD), co roku w zachodnich krajach na wycieczkach. I #!$%@?. Cieszy się, jak plują na unię, a o Czaskoskim słucham co przyjazd do domu. Także to nie takie
@xiv7: Dlatego ten kraj trzeba #!$%@?ć, uczyć się języków obcych, i 26 urodziny to dzień #!$%@? za granicę. Tu nie ma normalnego życia. Inżynier automatyki w Polsce jak jest mega ogarnięty to 7-8k w moim regionie to szklany sufit. W Niemczech czy Anglii to jest inne życie, oni płacą inżynierom solidną kasę to i mają solidnych inżynierów, a w Polsce zostaną same miernoty. Jakby polska ogłosiła wyjście z unii to połowa
@xiv7: A ci wielcy husarze z harnasiem w łapie klaszczą uszami na samą myśl, że opuszczamy tą złą unię co nas okrada i tłamsi, bo przecież bez niej to byśmy już dawno byli jakąś Japonią. A prawda jest taka, że bez zachodu my nie istniejemy. Wyjście polski ze struktur zachodnich to byłby(będzie?) początek końca naszego istnienia.
iS nas z Unii nie wyprowadzi, o to akurat jestem spokojny.


@mnik1: ja się bardziej boję, że to nie Polska wyjdzie z UE, tylko że nas po prostu #!$%@?ą w końcu xd
@xiv7: Dasz źródło tego, że Polska tyle razy więcej dostała, niż zapłaciła UE? Jakiś czas temu spotkałem się z danymi, że jest to na równi, a wręcz bardziej przez kary i normy Polska budżetowo traciła na byciu w UE. Chociaż może to było zestawienie z pewnego okresu, a nie z całości. Chcę zerknąć na dane, bo ciekawy jestem czy np uwzględniają Polskę w obliczeniach jako rynek zbytu produktów gorszej kategorii, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xiv7:

UE jest totalnie nie na rękę PiSowi. Mając obecnie pełnie władzy w Polsce, ograniczoną jedynie konstytucją którą mogą sobie dowolnie 'interpretować' dzięki podnóżkowi Kaczyńskiego zwanym 'Trybunałem Konstytucyjnym', krytyka ze strony UE której jesteśmy częścią i grożeniem odbierania środków to jedyne co może realnie trafić do elektoratu. A tego się PiS boi jak ognia.