Wpis z mikrobloga

Przez PiS jesteśmy już na progu wyjścia z UE. Wyjścia z cywilizacji zachodniej, która jako jedyna szanuje w pełni prawa człowieka i swobody obywatelskie. Dziękujemy wyborcy PiSu i dziękujemy wyborcy Konfederacji którzy plujecie na UE przy każdej możliwej okazji, nie myślcie, że jeśli nasz kraj odwróci się od zachodu to z takimi otwartymi rękami będą nas trzymać choćby w NATO. Już teraz są głosy zza granicy, że w obecnym stanie Polska nie zostałby przyjęta ani do UE ani do NATO. Jeżeli Polska jeszcze kiedyś zniknie z mapy to nie dzięki Euroentuzjastom, ale dzięki takim jak wy, zakompleksionym narodowcom czy katotalibom, może nie zaslugujecie na żadne prawa skoro ślinicie się na myśl o Białorusi czy Chinach jako wspaniałych samodzielnych krajach, mimo, że pewnie żaden z was nie chciałby tam zamieszkać. Może taki kraj, gdzie jeden sąsiad pluje na drugiego o byle co, i takich sobie wybiera przedstawicieli, nie ma prawa nigdy należeć do cywilizowanego świata. Smutne co ludzie podający się za największych patriotów mogą zrobić z krajem.
#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
Pobierz
źródło: comment_1631248561HVemEfLmBOfTxWxAd32O2M.jpg
  • 159
@xiv7: Chyba w latach 90 albo na początku 00 nie żyłeś. Żeby cofnąć się do tamtego poziomu musielibyśmy chyba wojnę przeżyć. Na pewno kilka lat nieudolnej władzy pisu nam tego nie zafundowały i nie zafundują. Co by nie mówić, tak dobrze jeszcze nie było
@xiv7: Dobrze, to teraz policzmy: (181-58)/16*4,5= 34,5 mld PLN rocznie.
PKB polski to w 2020r. 2323,9 mld PLN, a budżet centralny państwa to ok 450 Mld, do tego dochodzi 70 mld ZUS, 100 mld NFZ, samorządy i różnego rodzaju instytucje pozabudżetowe (np PFR, BGK) które na ostatnio mają również wydatki liczone w dziesiątkach miliardów. Na samo 500+ idzie 40 mld pln rocznie.

Innymi słowy zyski z dotacji to jest jakieś 1,48%
(181-58)/16*4,5= 34,5 mld PLN rocznie.

PKB polski to w 2020r. 2323,9 mld PLN, a budżet centralny państwa to ok 450 Mld


@TheSilentEnigma: Garbage in, garbage out.

Pomijając co uwzględniłeś, a czego nie to porównanie środków finansowych z lat 2004-2020 do budżetu i pekabu z 2020 jest śmiechu warte, ponieważ tak jakby nasz PKB i budżet nie stoją w próżni.

Wydatki budżetowe za lata 2004-2020 to łącznie 5 186 457 262 000,
@Filipterka25:

mniej-więcej 3,5 procent.

Hmm, to dokładnie tyle ile podałem, ale chyba nie czytałeś mojego postu :)
Kij ma dwa końce, rozumiem, że za 3,5% podwyżki rzucisz dobrą w której dobrze się czujesz i pójdziesz do najgorszego januszexu?
I tak jak mówiłem większość z tych 3,5% i tak idzie na rzeczy z których przeciętny obywatel i tak nie ma żadnego pożytku.
Kij ma dwa końce, rozumiem, że za 3,5% podwyżki rzucisz dobrą w której dobrze się czujesz i pójdziesz do najgorszego januszexu?


@TheSilentEnigma:

Jeżeli mam do wyboru dwie roboty:

1) zarabiam 10000 złotych, ale nie mogę wyjechać bez pozwolenia poza dzielnie, nie mogę bez zgody kupować na sąsiedniej dzielni udziałów w sklepiku i do tego mogę dorobić po godzinach jedynie do wysokości 50 zeta
2) zarabiam 11400 złotych i zasadniczo nie mam
nie mogę bez zgody kupować na sąsiedniej dzielni udziałów w sklepiku i do tego mogę dorobić po godzinach jedynie do wysokości 50 zeta


@Filipterka25: Czyli uważasz, że UE nie ma żadnych wad rozumiem? I nie generuje żadnych dodatkowych kosztów biurokratycznych?
Poza tym utożsamianie EU ze spadkiem ilości regulacji dla biznesu (a nie z ich wzrostem) to jest mocne oderwanie od rzeczywistości.
Ale tak jak pisałem w poprzednim poście, wspólny rynek to
Polska nie wyjdzie z Unii i żadne antypolskie pajace z pisu czy konfederacji tego nie zmienią


jakim trzeba być niewyobrażalnym głąbem by choć przez chwilę myśleć, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE. To jest rozumienie polityki na poziomie przedszkola dla upośledzonych.

@technojezus:
Poza tym utożsamianie EU ze spadkiem ilości regulacji dla biznesu (a nie z ich wzrostem) to jest mocne oderwanie od rzeczywistości.


@TheSilentEnigma: To była alegoria do wspólnego rynku.

Ale tak jak pisałem w poprzednim poście, wspólny rynek to jest coś o wiele bardziej istotnego niż 3,5% jednorazowej podwyżki z czego większość i tak idzie na rozwiązywanie problemó


@TheSilentEnigma: *14%. Weź zsumuj budżety z lat 2004-2020 (ich strony wydatkowe, nie co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bi-tek:

Po prostu nie ma opozycji która jest choć trochę lepsza od pisu.


Takie gadanie to zawsze gównożerstwo.
Opozycja jest wielokrotnie lepsza od PiSu. Po prostu ruską propaganda odniosła sukces w jej zohydzaniu wśród gównojadów, których jest w tym kraju więcej niż 50%. Tylko tyle.
@Filipterka25:

*14%. Weź zsumuj budżety z lat 2004-2020 (ich strony wydatkowe, nie co tam było w planach) bez dorzucania z dupy BFG, ZUS i NASA) i to policz...


A dlaczego mam ich nie doliczać? Co to UE nie dotuje służby zdrowia, samorządów, wielkich państwowych projektów inwestycyjnych?

Co więcej UE dotuje również przedsięwzięcia prywatne - czyli najbardziej adekwatne jest 1,6% PKB
Nie naciągaj rzeczywistości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kryptonim_putas:

jeśli pamiętasz siermiężność i nieudolność rządów PO, a mimo to jesteś tego zdania to musisz mieć chyba ujemne IQ.


Ujemne IQ to mają właśnie tacy degeneracji, którzy zamiast spojrzeć na twarde dane statystyczne i wskaźniki ekonomiczne, powtarzają pisowski slogan o jakiejś nieudolności.

Rządy PO były jednymi z najlepszych po 89. Nie były idealne i da się im sporo zarzucić, ale bilans jest bezdyskusyjnie korzystny.

Ale żeby to wiedzieć, musiałbyś sięgnąć
A dlaczego mam ich nie doliczać? Co to UE nie dotuje służby zdrowia, samorządów, wielkich państwowych projektów inwestycyjnych?


@TheSilentEnigma: Z tych 181 mld z artykułu? Nie.

Serio, garbage in, garbage out - wziąłeś złe dane, nie zrozumiałeś ich, potem wyszły absurdy i ich ambitnie bronisz.
Rządy PO były jednymi z najlepszych po 89. Nie były idealne i da się im sporo zarzucić, ale bilans jest bezdyskusyjnie korzystny.


@Kleki_Petra: Zgadza się.

Trzeba byc debilem, by nie widzieć obniżenia poziomu zycia pracujących i emerytów po objęciu władzy przez PiS.

Co moim rodzicom po "czynastej i cztyrnastyj" emeryturze, skoro wszystko podrożało o dobre 25% przez ostatnie sześć lat?
Po pierwsze - LOL, lament "oświeconego" gościa, który uważa, że unia to jakaś dobra mama kura, która przygarnia pisklaki...
Unia to niemiecko-francuski projekt polityczny, obliczony na korzyści starych krajów unii i różnych silnych grup interesu.

Wyjścia z cywilizacji zachodniej, która jako jedyna szanuje w pełni prawa człowieka i swobody obywatelskie.


Lol x2
Czy mozna bardziej patetycznie? Ja wiem że opozycja widzi UE, tak jak komuniści kiedyś Związek Sowiecki, jako raj na ziemi,
@Filipterka25:

Serio, garbage in, garbage out - wziąłeś złe dane, nie zrozumiałeś ich, potem wyszły absurdy i ich ambitnie bronisz.


O czy ty pier*dolisz. Artykuł tyczy się całości fudyszy UE jakie dostała Polska, nie budżet państwa. Jest tam wyszczególnione choćby 69 mld na dotacje dla rolnictwa (czy kasa w błoto i to dosłownie), oraz 116 mld na politykę spójności z której dotacje mogą ciągnąć, cytuję:

Beneficjentami pomocy udzielanej w ramach polityki
@Filipterka25: sry 59

Po drugie, to jakoś zmienia fakt, że zarzucasz mi nieczytanie artykułu, którego sam nie czytałeś, nie masz pojęcia o czym gadasz, ale krytykujesz innych, a ponadto naciągasz fakty do swoich poglądów?

Typowy przykłada internetowego "znafcy", który w dupie był i gówno widział, ale wszystko wie najlepiej. Kończę dyskusję bo to strata czasu.
@shuriken: bzdura, Czesi to naszych górników i pracowników z pocalowaniem w d... biorą, Orban przegra następne wybory więc to i tak mityczne dogadywanie się z Putinem idzie się, zresztą Węgry w UE byli prawie zawsze z nami, do tego w wyniku ostatniego konfliktu można dodać Litwę
@Filipterka25: kolejny debilizm to teraz ty powielasz :) już ku... widzę jak zagraniczne firmę budują autostrady z myślą, że Janusz wąsaty zapłaci za przejazd, zamiast go minąć bezpłatnie a nie na tranzyt swojego towaru z Zachodu na Wschód xD gratuluję ku... myślenia, typowo wykopowe xD UE nam za darmo drogi robi żebym se dojechał z Lublina nad morze :D
kolejny debilizm to teraz ty powielasz :) już ku... widzę jak zagraniczne firmę budują autostrady z myślą, że Janusz wąsaty zapłaci za przejazd, zamiast go minąć bezpłatnie a nie na tranzyt swojego towaru z Zachodu na Wschód


@jimlahey: Jesteś porażką naszej edukacji, jeżeli nie wiesz po #!$%@? nam ta infrastruktura.
@jimlahey: przeciez Wegry maja taka strukture gospodarki od lat - to sie magicznie nie zmieni bo nie trafia na cudotwórce. https://www.ft.com/content/d5f4115e-e8bb-11e8-8a85-04b8afea6ea3
https://www.europeanpressprize.com/article/how-orban-played-germany-europes-great-power/
https://balkaninsight.com/2020/12/09/can-hungary-and-germany-kiss-and-make-up/
Oderwanie sie dla nich od UE to samobojostwo gospodarcze ktore kraje Europy Centralnej nie poprawia z wzgledu na mniej zamozne rynki i brak kapitalu.
@xiv7: XD
Chyba cie totalnie posrało jeśli myślisz że PiS wyjdzie z Unii.
Nie wyjdą. Stosują tą groźbę tylko jako narzędzie nacisku na Brukselę. Bo jeśli teoretycznie wyszlibyśmy z Unii, to od razu zawitalibyśmy jako strefa wpływów Moskwy. Do tego zachód straciłby istotny rynek zbytu. A na to nikt nie może sobie pozwolić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xiv7: Na jakim progu wyjścia z UE jesteśmy?
Przepychanki z UE to norma tylko p0laki twego pokroju wielbią mityczną politykę zachodu nie widząc w tym interesu tych większych czyli Niemiec czy Francji.
Akurat polityka zagraniczna PiS wychodzi. Dobry przykład opozycji widać było ostatnio na granicy z Białorusią.

Ci do finansowania. PiS rządzi już drugą kadencję i mieli już dwa budżetowania. Zawsze gadają o sankcjach i mniejszym budżecie w mediach a później
Opozycja jest wielokrotnie lepsza od PiSu. Po prostu ruską propaganda odniosła sukces w jej zohydzaniu wśród gównojadów, których jest w tym kraju więcej niż 50%. Tylko tyle.


@Kleki_Petra: Nie wiem o jakiej ruskiej mowa, ale TVN funduje Polakom amerykańską postępową propagande. W efekcie PiS i Konfederacja to jedyne partie, które chcą chronić polskich granic.
Po prostu nie ma opozycji która jest choć trochę lepsza od pisu.


@bi-tek: Przecież w chwili obecnej i biorąc pod uwagę okoliczności to PO zdecydowanie przewyższa PiS. Dlaczego ich w ten sposób zrównujesz, jaką decyzja PO podczas jej kadencji kazała ci tak sądzić? Jak #!$%@? z OFE i Amber Gold to xD
PO zdecydowanie przewyższa PiS.


@Elaviart: To jest to samo dno, tylko inaczej nazwane. Sorki ale nie mam pamięci jak złota rybka i np awantura bo PO chce wprowadzić 500+ na pierwsze dziecko. Brak pomysłu na politykę - taktyka "trzeba odsunąć pis" to za mało.
@bi-tek: Ale naprzeciw masz partię która w ogóle wymyśliła i wprowadziła 500+. Aż nie chce się wierzyć, że ktoś kto nie jest cofnięty w rozwoju, albo ukrytym pisiakem może być pospolitym symetrystą
@bi-tek: Nie rozmawiamy o przejmowaniu steru, tylko rzekomym tym samym dnie PO i PiSu, co jest nieprawda. Oczywiście, że jest alternatywą, każda partia o wiele lepsza dla Polski niż PiS stanowi alternatywę.