Wpis z mikrobloga

@Letheo: Kiedyś ogladałem dokument o śląsku, ojciec jedził zbierał złom i syn mu pomagał, syn szczęsliwy, aż się palił do pracy, cieszył gdy coś znalazł i nie chodzi mi o to, ze pochwalam ubóstwo czy jakieś zbieractwo.
Ale o relacje z ojcem, o to, ze kwestia jak dorastamy okresla nasze priorytety, moze gdzieś w Peru ten ojciec z synem szli by z tasakami w plantacje trzciny cukrowej.
U mnie syn siedzi
@Letheo:
Jak dla mnie to jest takie typowe wyparcie, i patrzenie na przeszłość przez różowe okulary. Była bida i nędza, ale pamiętamy z przeszłości przeważnie te lepsze momenty, wypierając te gorsze. A jak ktoś żyje dalej w takiej samej biedzie i zgotował taki los swoim dzieciom to będzie sobie wmawiał, że kiedyś wszyscy tak żyli i było dobrze, więc nie ma na co narzekać, zamiast przyjąć na klatę że zapewnił beznadziejne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@Letheo: Kiedyś ogladałem dokument o śląsku, ojciec jedził zbierał złom i syn mu pomagał, syn szczęsliwy, aż się palił do pracy, cieszył gdy coś znalazł i nie chodzi mi o to, ze pochwalam ubóstwo czy jakieś zbieractwo.

Ale o relacje z ojcem, o to, ze kwestia jak dorastamy okresla nasze priorytety, moze gdzieś w Peru ten ojciec z synem szli by z tasakami w plantacje trzciny cukrowej.

U mnie syn siedzi
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: próbowałeś coś zmieniać? Mi jeszcze pewnie daleko do rodzicielstwa, 28 lvl, brak partnerki, pracoholizm, ale jak rozmyslam o dalekiej przyszlosci to bardzo duzo uwagi skupiam na tym co ty opisaleś - kwestii kontaktu ze swoimi dziećmi, bo ja miałem mega #!$%@? kontakt z ojcem alkusem xd i boje sie ze nie ogarne tego bo nie wystar zy np ograniczac dzieciakom elektronike i internet tylko trzeba cos konstuktywnego zaproponować a tak
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: A wez mu zabierz kompa, ps i tv. Na basen z synem nie mozesz pojsc czy na silownie? Co za problem? Mowisz ze ma sie zbierac i juz. A jak mi chcesz odpowiedziec, ze sie go pytasz czy chce, ale on mowi ze nie, to mam dla ciebie rade „ulotke za wycieraczke mu włóż”. Ja sie swoich dzieci nie pytam, bo jak dasz wybor siedzisz przed tv albo ruszysz dupe,