Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Ogólnie to wypaczona i totalnie zepsuta została instytucja "religii" w szkole. W świeckim państwie religia POWINNA być w szkole, zajęcia takie pełniłby oczywiście religioznawca i byłaby nauka o religii.

To tysiące religii, historia, skutki, wojny, morderstwa, zdrady, no materiału jest, a religia to kawał historii ludzkości, więc według mnie dzieci powinny się o niej uczyć, rozprawiać i rozmawiać, ateizm czy teizm nie ma tutaj nic do rzeczy, to przedmiot jak każdy
W świeckim państwie religia POWINNA być w szkole, zajęcia takie pełniłby oczywiście religioznawca


@kupkesobieciagne: czemu niby powinna? Rozumiem pewną istotność tej wiedzy, ale czemu to tak oczywiste że powinna być osobnym przedmiotem, a nie np. wkomponowana w naukę o historii czy kulturze? Nie mamy nawet żadnych zajęć które pozwalałyby rozumieć siebie i innych ludzi, zahaczające szerzej o psychologię czy neurologię.

Taka wiedza jest moim zdaniem absolutnie bardziej kluczowa, niż jakakolwiek szczegółowa
@kupkesobieciagne: A jak dla mnie to powinno po prostu być na historii. Zresztą w ogóle zbić w bloki te zajęcia humanistyczne, bo jaki to ma kurde sens, że się omawia na polskim jedną epokę, a na historii kompletnie inną? I nie wiem jak teraz, ale kiedyś dodatkowo jeszcze był taki przedmiot jak wiedza o kulturze i też kompletnie z d*py teraz znów gadanie o starożytności.
@#!$%@? Nie chce mi się wierzyć. Aż tak dobrze chyba jeszcze nie jest. Statystycznie przed I komunią rodzice dzieci na religię zapisują, później mocno to spada. Tak całkiem nikt na grupę pewnie 20-30 osób - wątpliwe.
Ta... religie do historii jeszcze dorzucać. Jak nauczyciele z aktualnym programem nie mogą się wyrobić to jeszcze im religie dać?!
@kupkesobieciagne ma racje. Ja na studiach miałem taki przedmiot jak "Rola Biblii w kulurze". Jak wiadomo rola Biblii w kulturze jest ogromna i nie ma znaczenia czy jest się teistą, ateistą czy kimkolwiek.
Warto ją znać, warto przeczytać. To jest największy bestseller w historii ludzkości.

Dlatego uważam, że dzieciaki powinny ją znać
@#!$%@? u nas w szkole na zebraniu dyrektorka powiedziała że żyjemy w katolickim kraju i większość dzieci jest wierzących i żeby sobie nie wyobrażać, że religia będzie na pierwszej lub ostatniej lekcji
Żyjemy w Polsce gdzie chrześcijaństwo jest religią dominującą - dzieci powinny ją znać. Mogą być i ateistami - nie ważne. Dzięki temu, że ją poznają nauczą się żyć w społeczeństwie gdzie 90% to katolicy, chodzi o to aby jeden rozumiał drugiego.


@rvva1: nie podales zadnego argumentu ktory by mial jakikolwiek sens

zrozumiec katolika jest latwo, wystarczy poswiecic godzine na przeczytanie wikipedii

jak ktos chce sobie czytac biblie ze swoimi dziecmi to
@Viktor7874: @rvva1: Czytałem Biblię dwa razy. raz mając jakieś 10 lat bo babcia chciała bym został księdzem a drugi raz mając z 16 lat i będąc gościem przez kilka miesięcy na zborach Świadków Jehowy. Biblię będę polecał bo podziałała na mnie jak zimny prysznic i mogłem się uwolnić od Kościoła Katolickiego dzięki temu. Polecam też przeczytać różne pisma buddyjskie oraz Wedy Indyjskie z BhagawadGitą na czele. Księgę Mormonów i Koran
@#!$%@?: No w pierwszej klasie mojego dzieciaka nikt się nie zapisywał, ale wzyscy dostali wytyczne jeśli chodzi o zakup podręczników do religii. Z tym ateizmem widać jest jak z globalnym ociepleniem.
@kidi1: @#!$%@?: imo nie powinno być religii, co najwyżej filozofia, ale już czuję, że byłby to pewnie najnudniejszy przedmiot w szkole. W tej sytuacji nic nie powinno być, bo naukę o czary-mary mogą rodzice w domu robić (jakimkolwiek czary-mary, żeby nie było).
@Kressska Bauka o religiach jest potrzena chociażby po to aby ludzie rozumieli zasady ludzi religijnych. Filozofia to inna dziedzina, czesto nie mająca nic wspólnego z religią.
@Kressska Owszem, ale tak samo iak na historii czy WOSie uczysz się o komuniźmie albo innych ustrojach, które też są destrukcyjne, powinno się uczyć o religiach, ich historii i wpływie na społeczeństwo. Jakby nie patrzeć religie to bardzo duża część historii i dzieci powinny wiedzieć czemu niektóre wydarzenia historyczne miały miejsce.
@#!$%@?: Jestem na takiej grupie na Facebooku zrzeszającej ludzi, którzy nie posyłają dzieci na religię i teraz codziennie jest po kilka akcji z raidowaniem fanpagów szkół, które udostępniają na Facebooku post z planem rozpoczęcia roku szkolnego, na którym znajduje się tez informacja o mszy xd no i jak pojawia się taki post to OP wrzuca link do postu, ludzie w niego klikają i komentują tam np. „Czy to szkoła katolicka?, „dlaczego świecka
@Ordo_Publius:
Ja znam kilku lewakow, co na swoich socialach caly czas antykoscielne wpisy, ale 100% ich dzieci chodzi na religię. Dla mnie absurd. Tlumacza, ze sami maja zdecydowac jest dla.mnie zenujaxe.