Wpis z mikrobloga

Żyjemy w Polsce gdzie chrześcijaństwo jest religią dominującą - dzieci powinny ją znać. Mogą być i ateistami - nie ważne. Dzięki temu, że ją poznają nauczą się żyć w społeczeństwie gdzie 90% to katolicy, chodzi o to aby jeden rozumiał drugiego.


@rvva1: nie podales zadnego argumentu ktory by mial jakikolwiek sens

zrozumiec katolika jest latwo, wystarczy poswiecic godzine na przeczytanie wikipedii

jak ktos chce sobie czytac biblie ze swoimi dziecmi to
@Viktor7874: @rvva1: Czytałem Biblię dwa razy. raz mając jakieś 10 lat bo babcia chciała bym został księdzem a drugi raz mając z 16 lat i będąc gościem przez kilka miesięcy na zborach Świadków Jehowy. Biblię będę polecał bo podziałała na mnie jak zimny prysznic i mogłem się uwolnić od Kościoła Katolickiego dzięki temu. Polecam też przeczytać różne pisma buddyjskie oraz Wedy Indyjskie z BhagawadGitą na czele. Księgę Mormonów i Koran
@#!$%@?: No w pierwszej klasie mojego dzieciaka nikt się nie zapisywał, ale wzyscy dostali wytyczne jeśli chodzi o zakup podręczników do religii. Z tym ateizmem widać jest jak z globalnym ociepleniem.
@kidi1: @#!$%@?: imo nie powinno być religii, co najwyżej filozofia, ale już czuję, że byłby to pewnie najnudniejszy przedmiot w szkole. W tej sytuacji nic nie powinno być, bo naukę o czary-mary mogą rodzice w domu robić (jakimkolwiek czary-mary, żeby nie było).
@Kressska Bauka o religiach jest potrzena chociażby po to aby ludzie rozumieli zasady ludzi religijnych. Filozofia to inna dziedzina, czesto nie mająca nic wspólnego z religią.
@Kressska Owszem, ale tak samo iak na historii czy WOSie uczysz się o komuniźmie albo innych ustrojach, które też są destrukcyjne, powinno się uczyć o religiach, ich historii i wpływie na społeczeństwo. Jakby nie patrzeć religie to bardzo duża część historii i dzieci powinny wiedzieć czemu niektóre wydarzenia historyczne miały miejsce.