Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
Pobierz
źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg
  • 517
Nigdy nie zdarzyło Ci się dotknąć zderzakiem innego auta podczas parkowania równoległego?


@megawatt: Nigdy nie zdarzyło mi się. Jak jest za ciasne miejsce to zwyczajnie nie parkuję w nim, tylko szukam innego. I dlatego też nie życzę sobie, żeby ktoś uderzał w zderzak mojego samochodu. Dlatego nie widzę powodu dla którego w przypadku wezwania policji miałby nie dostać 1500 zł mandatu. Może dzięki temu będzie bardziej ostrożny, wybierze miejsce o wielkości
Nigdy nie zdarzyło mi się. Jak jest za ciasne miejsce to zwyczajnie nie parkuję w nim, tylko szukam innego.


@mcih: czyli nie mieszkasz w centrum, mi się zdarzyło wciskać w ostatnie małe miejsce 500 metrów od domu po zrobieniu któregoś kółka
@Staryan0na: oczywiście, że skrajni debile są wszędzie. Ale jeśli próbujesz mi wmówić, że wyjeżdżając na trasę w DE i w PL ma się takie same obawy o swoje życie i zdrowie, to Ci się to nie uda.
@kapazgon: tacy jak Ty po prostu lubią być trzymani za mordę. Nic dziwnego, że kiedy ściskają was co raz bardziej klaszczecie jeszcze uszami w ekstazie


@PanStrasznieZuy To różowypasek więc nic dziwnego, że lubi. Można tylko swoje pragnienia o trzymaniu za mordę realizować mniej szkodliwie dla społeczeństwa niż poprzez poparcie zamordyzmu.
@size: Ale nawet nie próbuję tego wmówić. Po prostu uważam, że drogi w DE są bezpieczniejsze z uwagi na infrastrukturę, a nie wysokość mandatów i/lub umiejętności prowadzenia aut przez Niemców.
@modzelem słuchaj ja robiłem niedawno 60tys rocznie i miałem jeden mandat za 50pln. Gdyby więcej suszyli i były odcinkowe pomiary prędkości to ludzie by płakali że władza zła i że jest źle . Duże mandaty źle.... Ukryte radary źle.... Ludowi nie dogodzisz nigdy. Moim zdaniem ukryte radary mobilne w rękach policji były by lepsze pod warunkiem że były by w miejscach gdzie nie występują 3x domki i las i to teren zabudowany....
Od tego jest np znak ostrzegawczy "dzikie zwierzęta", jasno sygnalizujacy, że tam się moge spodziewać dzikich zwierząt


@bn1776: Jeśli uruchamiasz ostrożność na drodze tylko po zobaczeniu tego znaku to powodzenia, bo sarny są w każdym lesie a i w mieście można dzika spotkać xD A co do reszty to znowu stosujesz przejaskrawienie, gdzie ja napisałam że trzeba w każdej bramie wypatrywać psa? Trzeba być ostrożnym i przygotowanym na nagłe zdarzenie na
to może od razu strzał w potylicę w ramach piętnowania?


@szyna18: dlaczaego nie? To też by zwiększyło nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy, bo ruch by się zmniejszył ()
@kapazgon: Masz w ogóle prawo jazdy czy jeździsz jedynie fotelem po piwnicy? Polskie drogi i ich oznakowanie to absurd na absurdzie. Jedziesz droga krajowa, wjeżdżasz do lasu gdzie stoi jeden opuszczony sklep spożywczy i nagle zza drzewa pojawia się ledwo widoczny znak "teren zabudowany". Hamujesz do 70km/h, Litwin za Tobą się wścieka i próbuje Cię wyprzedzić tirem, za nim na zderzaku od razu wyprzedza Cię osobówka, nie wiedząc co jest przed
@volion: Sam byś skomlał gdyby zrobić z tym zabieraniem prawa jazdy ze hurr durr niezgodne z konstytucja. Znalazłbyś inna narracje

A Niemcy to osamotniony przykład, mandaty są tam absurdalnie niskie od lat

Polecam sprawdzić jak jest w innych

I to nieszczęsne #!$%@? ustalmy maksymalna prędkość na 10 km/h to w ogóle nie będzie wypadków xd maksymalne prędkości są sporo wyższe i są wypadki to nadal przez infrastrukturę?

Polak kierowca najbardziej prześladowany