Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
Pobierz
źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg
  • 517
@Monke:

U nas też takie są, ja raz olałam ograniczenie do 30 bo uznałam je za absurd a chwilę później wpadłam kołem w taką koleinę że aż usłyszałam dźwięk giętego metalu xD

Przykładów z zakrętami trochę nie rozumiem bo ja przed zakrętem zawsze zwalniam, tak samo po lesie raczej nie jadę 90.


No to patrz. Na tej drodze dostałem mandat. Na zakręcie było ograniczenie do 60. Zakręt niczym nie różnił się
@janekplaskacz: No takie absurdy czasami się zdarzają niestety. Wierzę że kiedyś ktoś zacznie w tym kraju sprzątać burdel i ogarnie też znaki drogowe. Natomiast nie zgodzę się z określeniem że ograniczenie prędkości jest karą. Ja nie podchodzę emocjonalnie do liczby obrotów silnika i nie irytuje mnie fakt że muszę zwolnić, więc taki znak to nie jest dla mnie kara, jak zobaczę 70 to zwolnię do 70 i tyle ¯\_(ツ)_/¯
@Monke:

Natomiast nie zgodzę się z określeniem że ograniczenie prędkości jest karą.


Jeżeli jest nadmierne to jest karą. Jak masz do przejechania 400 km i jedziesz nową krajówką a przez takie absurdy masz średnią 60 to coś jest nie tak.
Jeżeli jest nadmierne to jest karą. Jak masz do przejechania 400 km i jedziesz nową krajówką a przez takie absurdy masz średnią 60 to coś jest nie tak.


@janekplaskacz: Nawigacja bierze pod uwagę limity prędkości podczas ustalania czasu trasy, warto jest też wyjechać wcześniej bo np. na drodze może być wypadek, objazd itp. I jedziesz sobie wtedy spokojnie, nie skacze ci ciśnienie na widok ograniczeń prędkości, polecam.
Ja wiem że życie
@Monke:

Nawigacja bierze pod uwagę limity prędkości podczas ustalania czasu trasy, warto jest też wyjechać wcześniej bo np. na drodze może być wypadek, objazd itp.


Jak wyjadę wcześniej to czas podróży będzie taki sam.
@volion: ja jestem za, gdybym miała pewność że drogi były robiony przez ekspertów, a nie państwowych #!$%@?ńców. Czasami znaki są tak #!$%@? stawiane, że np. na drodze 90km/h nagle odcinek 10m gdzie ograniczenie wynosi 40, bo tam jest stacja.
I co? Mam na 10 metrów zwalniać z 90km/h do 40km/h?
Niestety, to prawo to raczej nie jest dla zwiększenia bezpieczeństwa, tylko na zarabianie pieniędzy. Gdyby im chodziło o bezpieczeństwo to by
@volion: i ja tez napisze, moim zdaniem porownanie to nie ma sensu do puki jadac w Polsce z maksymalna dozwolona predkoscia jestes najwolniejszy i wyprzedzany nawet przez tiry, jazda w Pl i De to dwie calkowicie rozne sprawy, jechales w Pl po autostradzie? Albo ekspresowce, jechales w zabudowanym lub na zqyklej drodze jednojezdniowej?? Mam propozycje o ile masz samochod i uprawnienia, sprubuj jutro calt dzien jezdzic zgodnie z przepisami, powodzenia !